Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sty 2016, 21:16

Wynająć też. Ja sie uwzględni ubezpieczenie, amortyzację (tj. rozłożony koszt zakupu), koszty serwisu (nie każdy umie/lubi leżeć pod Golfem III jak nawali) itd. to sfinansuje sie kilka wynajmów rocznie + kilkanaście przejazdów taksówką.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 31 sty 2016, 21:36

Swoją drogą (niech to gdzieś ktoś przeniesie wg właściwości) - jak w tej chwili wygląda rynek wynajmu samochodów w Warszawie? Zwłaszcza jeśli chodzi o wygodę i prostotę operacji...

gfedorynski
Posty: 908
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 01 lut 2016, 8:20

Dobrze chyba - podstawią gdzie chcesz, odbiorą gdzie chcesz (chociaż i tak wszyscy chcą na lotnisko). Tylko to ciągle droga impreza.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 01 lut 2016, 15:07

Niestety droga. Doba kosztuje mniej-więcej tyle ile półroczne ubezpieczenie OC. Stąd też to oferta dla zagranicznych klientów biznesowych.
Stąd generalnie bardziej opłaca się mieć własny samochód.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lut 2016, 17:37

Ja tam te dwa razy w roku avisa biorę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9677
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 02 lut 2016, 8:51

Czy PB zaczął wynajmować auta?

Flash8222
Posty: 7267
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 02 lut 2016, 9:30

Tak, dla jednego klienta z Krakowa :P

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 03 lut 2016, 21:11

Oj, coś pecha mają: dzwon na A2, kierowca PB zginął na miejscu:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news, ... 92419.html
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 mar 2016, 14:40

W ramach nowości P12 wydłużone do Wiednia przez Brno. P26 i P29 zlikwidowane, a w ramach zastępstwa dodatkowe przystanki otrzymają wybrane kursy P1 i wszystkie na P2. Od początku wróżyłem taką przyszłość tym liniom. :(

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 mar 2016, 23:34

ashir pisze:W ramach nowości P12 wydłużone do Wiednia przez Brno. P26 i P29 zlikwidowane, a w ramach zastępstwa dodatkowe przystanki otrzymają wybrane kursy P1 i wszystkie na P2. Od początku wróżyłem taką przyszłość tym liniom.
:arrow: Dziwię się, że podobnego numeru nie zrobili z linią P10, która wybranymi kursami mogłaby obsługiwać Sandomierz i ewentualnie Tarnobrzeg.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 15 mar 2016, 9:30

Z Łodzi między 20:00 a 20:30 są trzy Polskie Busy do Warszawy. W tym samym czasie jest ModlinBus, a także pociąg TLK. A po 20:30 nic nie ma... Mógłby PB chociaż jeden kurs przesunąć...

Awatar użytkownika
8239
Posty: 253
Rejestracja: 28 lis 2006, 20:03
Lokalizacja: 327901

Post autor: 8239 » 15 mar 2016, 13:35

ashir pisze:W ramach nowości P12 wydłużone do Wiednia przez Brno.
Taa, i przejazd z Gdańska na poziomie +/- 19 godzin. Ciekawe, ilu śmiałków się na taką podróż znajdzie. :^o

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 mar 2016, 17:43

Do Londynu autobusem sie kiedys dobe jeździło... I jezdzili. Swoja droga Sobieski z 10h (?) jest na tym tle całkiem atrakcyjny.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7114
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 mar 2016, 17:57

19 godzin? To powinno być zabronione. Ciekawe kiedy będzie pierwsza ofiara śmiertelna z zakrzepicą.

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 mar 2016, 18:00

8239 pisze:Taa, i przejazd z Gdańska na poziomie +/- 19 godzin. Ciekawe, ilu śmiałków się na taką podróż znajdzie. :^o
Nie zawyżaj, 17 godzin (a poza 1 kursem to dokładniej nawet 16 godz. 55 min.). 2 godziny mniej to jednak jakaś różnica jest. ;)
Emyl pisze:19 godzin? To powinno być zabronione. Ciekawe kiedy będzie pierwsza ofiara śmiertelna z zakrzepicą.
17 godzin (a nawet zazwyczaj 16 godz. 55 min.). To jednak krócej niż do Tallina. :)

ODPOWIEDZ