A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 lis 2010, 20:49

Kleszczu pisze: Rzeczpospolita Polska im. Lecha Kaczyńskiego :idea: :term:
A tam.
WSZECHŚWIAT imienia Lesia!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 lis 2010, 20:52

Ikarusomaniak pisze:Podobno Gronkiewicz-Waltz ma 7.11 "spacerować" po Pradze. Wiecie może dokładnie gdzie i kiedy? Chciałbym ją nieco wyrwać z samozadowolenia pytaniami o obwodnicę Pragi i tramwaj na Gocław:>.
Odpowie "obwodnica w następnej kadencji jak tylko się skończy kryzys albo rząd zmniejszy janosikowe" a o tramwaju powie "pracujemy nad tą sprawą, może wzamian wybudujmy kubeł farby". ;-)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 04 lis 2010, 21:03

yavorius pisze:WSZECHŚWIAT imienia Lesia!
YHYHYHY ale zabawne.

A pomysł z nadaniem im. LK Centrum Nauki KOPERNIK jest poroniony.
Ja rozumiem jeszcze jakiekolwiek propozycje, które mogą przez kogoś być potępione lub nie, ale które mają choć trochę sensu, przynajmniej teoretycznie, ale tutaj niestety konserwatywna część rozwija skrzydła i sens jest zatracany.

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 04 lis 2010, 21:17

To nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem... tylko z głupotą. Sam pomysł nie wymaga komentarza słownego, powinien był od razu być skwitowany zgodnym spojrzeniem świadków, czymś w rodzaju :-s , ewentualnie 8-(

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 lis 2010, 21:45

BJ pisze: YHYHYHY ale zabawne.
jeszcze bardziej zabawne jest postrzeganie świata w kategoriach "tego, czego my chcemy*, tego wymaga zwykła ludzka przyzwoitość"

* - my, czyli pis, jedyna prawdziwie polska partia, YHYHYHY.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2010, 6:40

Niestety, jak zwykle dyskusja programowa jest na żenująco niskim poziomie.

Po wczorajszym artykule w GW udałem się na oficjalną stronę Czesława Bieleckiego, by dowiedzieć się szczegółów na temat proponowanego przez niego wybudowania szeregu obiektów inżynierskich w giągu Obwodnicy Śródmieścia w jedyne 18 miesięcy.

Jednak podobnie, jak z blogiem pani Munio czy stroną pana Olejniczaka, strona http://www.bielecki.pl/aktualnosci/30,D ... w-dwa-lata mnie rozczarowała. Ogólna informacja w aktualnościach plus minuta kompletnie pozbawionego konkretów filmiku w części "program" (sic!).

Chociaż nie wiem, może na zbyt wiele liczyłem, w komitecie honorowym ani jednego drogowca czy mostowca nie stwierdziłem... tak czy siak, jak na kandydata, który twierdzi, że zrobi to samo co HGW tylko 2x taniej, 2x szybciej, 2x więcej i 2x lepiej mało konkretów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 05 lis 2010, 9:36

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... ecuja.html

uśmiałem się czytając, że obwodnicę da się dokończyć za 1mld zł. Poza tym lipa, coś czuję, że przez Targową będziemy się tłuc jeszcze dłuuugo.
:(

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lis 2010, 10:52

Glonojad pisze:
Po wczorajszym artykule w GW udałem się na oficjalną stronę Czesława Bieleckiego, by dowiedzieć się szczegółów na temat proponowanego przez niego wybudowania szeregu obiektów inżynierskich w giągu Obwodnicy Śródmieścia w jedyne 18 miesięcy.
Przeraża mnie wizja estakad na całym ciągu Okopowa - Towarowa - Raszyńska i jeszcze wiaduktu przy Pomniku Lotnika. Ratunku (-o<
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2010, 10:58

szczerze mówiac akurat na Rondzie Daszyńskiego czy Kercelaku skala węzłów dawno przestała być ludzka. Dyskusyjny jest też plac Zawiszy, zgadzam się z opinią, że ładna estakada (podwieszona na przykład) może mu pomóc zamiast zaszkodzić.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lis 2010, 11:03

Glonojad pisze: Dyskusyjny jest też plac Zawiszy, zgadzam się z opinią, że ładna estakada (podwieszona na przykład) może mu pomóc zamiast zaszkodzić.
Wychodzę z założenia, że wiele rzeczy temu miejscu może pomóc ale na pewno nie jest to estakada - nawet ładnie podwieszona ;)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2010, 11:21

Tym niemniej twierdzę, że spowoduje to mniej szkód dla miasta niż zakładane przez Ratusz wybudowanie tuneli w ciągu Alej. ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 lis 2010, 12:57

Co jest złego w tunelu?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2010, 13:12

Do centrum prowadzi. Po co ułatwiać dojazd do korka przy Centralnym?

Nie tunel jest be, tylko kierunek.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2010, 13:48

MichalJ pisze:Co jest złego w tunelu?
Co jest złego w tunelu drogowym prowadzącym w kierunku Śródmieścia, 2km od umownego centrum miasta? Pomyślmy...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 05 lis 2010, 15:21

No i wywalili paprotkę...

link

Z jednej strony szkoda, że dawała sobą pomiatać i nie odeszła sama, ale z drugiej strony, jak mi się przypomina, jak nas okłamała w wyborach *łagodną* twarzą Kaczyńskiego, to wcale mi jej nie żal.

ODPOWIEDZ