Dyskusja o 521

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 sie 2007, 15:01

Dennis pisze:[
Jak dla mnie cały ten wątek o 125 jest histerią kogoś, kto nie wiadomo skąd się tu przeniósł i miał wcześniej nadzieję/omamy, że w Warszawie będzie jechał do pracy tyle, ile we wcześniejszym miejscu zamieszkania (gdzie nie było korków) :-?
Akurat tak sie sklada, ze sie tu urodzilem a moja rodzina mieszka tu kilkaset lat. Rozumiem , ze miales na mysli siebie?

Tak, w Aninie mieszkam dopiero od roku, ale zdarzylem jzu pewne rzeczy zaobserwowac.
Mieszkancy Wawra nie korzystaja ze 125 jako polaczenia dalekobieznego i wyjasnilem jzu dlaczego. Nie chodzi tutaj o korki ale o to, ze puszczanie jakiejkolwiek lini przez cala Grochowska jest nonsensem, bo tam swiatla sa co 100 m, dlatego tam jedyna alternatywa sa tramwaje. Ja osobiscie ze 125 jadac w okolice starego miesta nie korzystam i nie korzysta tez nikt z moich sasiadow i znajomych. Jesli ktos nia jedzie to najdalej do wiatraka. Wiec nie wiem skad wytrzasnales pozytywna opinia ludzi o tej lini. Przejedz sie w szczycie i zobacz jakie ma oblozenie jak np. na Placu Szembeka.
A mieszkancy Wawra zamiast 125 woleli by miec duzo czesciej kursujaca i to zgodnie z rozkladem jazdy linie na Wiatraczna. Wiem to bo pytalem wsrod okolo 100 znajomych i sasiadow z Anina.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 08 sie 2007, 15:18

rhemek pisze:Mieszkancy Wawra nie korzystaja ze 125 jako polaczenia dalekobieznego i wyjasnilem jzu dlaczego. Nie chodzi tutaj o korki ale o to, ze puszczanie jakiejkolwiek lini przez cala Grochowska jest nonsensem, bo tam swiatla sa co 100 m, dlatego tam jedyna alternatywa sa tramwaje. Ja osobiscie ze 125 jadac w okolice starego miesta nie korzystam i nie korzysta tez nikt z moich sasiadow i znajomych. Jesli ktos nia jedzie to najdalej do wiatraka. Wiec nie wiem skad wytrzasnales pozytywna opinia ludzi o tej lini. Przejedz sie w szczycie i zobacz jakie ma oblozenie jak np. na Placu Szembeka.
Absurd goni absurd #-o Po pierwsze, potencjalne oczekiwanie na "światłach" jest wliczone w czasy przejazdu i nie powoduje żadnych opóźnień. Po drugie, tramwaje na tych samych światłach nie stoją, jak zrozumiałem z Twoich wywodów :?: :shock: No i z Grochowskiej na Świętorzyską takowe póki co nie jeżdżą i szybko nie będą (jeśli wogóle). A relacja jest bardzo pożyteczna i potrzebna. No ale lepiej nie wyściubić nosa poza swoje sioło, za to sobie trochę poźwańdać na forum, czemu nie :-?
A skąd wytrzasnąłem pozytywną opinię o 125? Z obserwacji. Owszem nie obserwuję jej na Pradze, ale też i o opinii odnośnie tamtejszego odcinka trasy nie mówiłem.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 08 sie 2007, 15:24

rhemek pisze:Ja osobiscie ze 125 jadac w okolice starego miesta nie korzystam i nie korzysta tez nikt z moich sasiadow i znajomych
A ja korzystam. Wydaje mi się że w obecnej - objazdowej - formie jest nawet lepsza niż przed remontem Alej. Na Grochowskiej jest szybsza od tramwaju, poza tym niska podłoga. Jedynym mankamentem - teraz - jest Świętokrzyska i jeszcze bardziej zakorkowana Prosta, dlatego optymalną trasę bym widział taką:
...Świętokrzyska-Krakowskie Przedmieście-Senatorska-Marszałkowska-Pl. Bankowy-Al. "Solidarności"-Leszno...

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 sie 2007, 15:42

Dennis pisze: Z obserwacji. Owszem nie obserwuję jej na Pradze, ale też i o opinii odnośnie tamtejszego odcinka trasy nie mówiłem.
No to zle czytasz, bo mi chodzi wylacznie o "praska" jej relacje.
Linia ta ze strony centrum nigdy nie jest na Grochowskiej wedlug rozkladu. Ponadto sa na niej wylacznie same wielkopojemne niskopodlogowce, nawet w szczycie nie jezdza tam ikarusy. Mozna by je wykorzystac duzo lepiej.

reserved
Posty: 14640
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 sie 2007, 16:10

Połączenie Szczęśliwice - Grochów przez TŁ realizowane przez 521.
Połączenie Centrum - Grochów realizowane przez tramwaje.

I tak może ew. byc.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 sie 2007, 16:15

reserved pisze:Połączenie Szczęśliwice - Grochów przez TŁ realizowane przez 521.
Połączenie Centrum - Grochów realizowane przez tramwaje.

I tak może ew. byc.
?? A co z wawrem??

reserved
Posty: 14640
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 sie 2007, 16:53

rhemek pisze:?? A co z wawrem??
521 SZCZĘŚLIWICE - Białobrzeska (powrót: Opaczewska - Szczęśliwicka) - Kopińska - Wawelska - Trasa Łazienkowska - Al. Stanów Zjednoczonych - Wiatrak - Grochowska... - FALENICA.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sie 2007, 16:56

Wówczas to bym spróbował to na Trakt Lubelski wpakować 8-[ A najchętniej to dałbym z Centralnego via Poniatowski, Francuska, Wersalska, Wał i gdzieś w szeroko rozumiany Wawer np. przez Przewodową... :-$
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 sie 2007, 17:00

R-11 Kleszczowa pisze:Wówczas to bym spróbował to na Trakt Lubelski wpakować 8-[ A najchętniej to dałbym z Centralnego via Poniatowski, Francuska, Wersalska, Wał i gdzieś w szeroko rozumiany Wawer np. przez Przewodową... :-$
Na trakcie mieszka malo ludzi, tam glownie emeryci na dzialki jezdza 142... marnowalby sie. Do czasu przywrocenia SKM-ki musi jezdzic do Falenicy.

Awatar użytkownika
endrju
Posty: 189
Rejestracja: 12 gru 2006, 13:22
Lokalizacja: mokotow

Post autor: endrju » 08 sie 2007, 17:03

"(...) a to 125 to pan sobie weź i wkręć - w d*&@!!! (...)" :D

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 sie 2007, 17:04

rhemek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Wówczas to bym spróbował to na Trakt Lubelski wpakować 8-[ A najchętniej to dałbym z Centralnego via Poniatowski, Francuska, Wersalska, Wał i gdzieś w szeroko rozumiany Wawer np. przez Przewodową... :-$
Na trakcie mieszka malo ludzi, tam glownie emeryci na dzialki jezdza 142... marnowalby sie. Do czasu przywrocenia SKM-ki musi jezdzic do Falenicy.
1.5 tyś wyborców z samego Zastowa jest to mało? A jeszcze doliczając do tego dzieci to troche będzie. Chociaż 521 u mnie średnio widzę.

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 08 sie 2007, 17:08

To SKM zabiorą z Sulejówka?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sie 2007, 17:08

A na Wale :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 sie 2007, 17:10

R-11 Kleszczowa pisze:A na Wale :>
Ja 521 widzę na trasie przez Lucerny , Wąbrzeską -Kadetów -Wał Co niestety nie jest na razie możliwe.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sie 2007, 17:11

Krzysiek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:A na Wale :>
Ja 521 widzę na trasie przez Lucerny , Wąbrzeską -Kadetów -Wał Co niestety nie jest na razie możliwe.
A dalej via Gocław i Politechnika na Centralny :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ