Bilet wolnej jazdy a pensja w KM

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 19 lut 2013, 11:42

Przyznawanie sobie premii w momencie gdy sytuacja robi sie naprawde rozpaczliwa jest zwykłym skokiem na latwa kase. Panstwo szuka dochodow na wszelkie możliwe sposoby a a wyniki sprzedaży w sklepach pokazują że ludzie nie mają już pieniędzy.
Niestety doszliśmy do momentu gdy realne podwyzki przyznawane sa coraz mniejszej grupie ktora ma bardzo dobrze ale generalnie coraz więcej ludzi zaczyna żyć w biedzie. Dramat będzie w lato jak wejdą w życie te podwyzki śmieciowe. Dodatkowe 50 zł/mc może wykonczyc finasowo sporo rodzin.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 21 lut 2013, 21:53

Załóżmy sytuację żona, trójka dzieci i teściowie. Na jednego pracownika przypada wtedy 6 innych osób które mają dzięki niemu darmowy przejazd. Nic dziwnego że ZTM chce to ukrócić.

metron

Post autor: metron » 22 lut 2013, 8:28

Premo pisze:Załóżmy sytuację żona, trójka dzieci i teściowie. Na jednego pracownika przypada wtedy 6 innych osób które mają dzięki niemu darmowy przejazd. Nic dziwnego że ZTM chce to ukrócić.

Nie siej propagandy. Nie teściowie a teściowa zapewne w takim wieku że załapie się na darmowy lub prawie darmowy bilet
Zostaje pracownik dziećmi które i tak do 7 roku życia jadą za darmo a potem mają prawo do 50% ulgi

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 lut 2013, 9:57

Premo pisze:Załóżmy sytuację żona, trójka dzieci i teściowie. Na jednego pracownika przypada wtedy 6 innych osób które mają dzięki niemu darmowy przejazd.
Rodzic (teść) max 1. Bilet wolnej jazdy może dostać 1 (słownie JEDEN) rodzic (teść) jeśli małżonek pracownika pracuje zawodowo, a rodzic (teść) prowadzi im gospodarstwo domowe. Poza tym rodzice (teściowie) są w miażdżącej ilości przypadków wieku, gdzie przysługują im i tak darmowe przejazdy z racji wieku.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 lut 2013, 10:01

Teściowa może mieć 50 lat... No ale jeśli miażdżąca większość ma już swoje lata, to tym bardziej można te przywileje pokasować.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2013, 12:32

MichalJ pisze:No ale jeśli miażdżąca większość ma już swoje lata, to tym bardziej można te przywileje pokasować.
Tym niemniej co ma to rozwiązać?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 lut 2013, 13:20

Uspokoić gniew społeczny. To wcale nie jest bez znaczenia.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 lut 2013, 14:15

MichalJ pisze:Teściowa może mieć 50 lat... No ale jeśli miażdżąca większość ma już swoje lata, to tym bardziej można te przywileje pokasować.
Co nie zmienia faktu, że jest JEDNA a nie całe rodziny i kumple jak to się sugeruje w niektórych mediach.
MichalJ pisze:Uspokoić gniew społeczny. To wcale nie jest bez znaczenia.
Jaki gniew społeczny? Jakieś demonstracje, petycje a może nawet głodówki były? Gniew społeczny to ja przy rewitalizacji Ogrodu Krasińskich widzę. Zresztą nieuzasadniony.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2013, 14:20

Nie mówię, że jest bez znaczenia. Tym niemniej finansowo sprawi niewiele.

Ale powiem ci tak: cięcia przywilejów w jakimś zakresie są uzasadnione, ale łatwiej je zaakceptować, gdy przyniosą jakieś realne efekty. Natomiast jeśli chodzi nie o chleb, a tylko o igrzyska ("uspokojenie gniewu społecznego"), to sam chętnie zastrajkuję. Choćby w proteście przeciwko zaciemnianiu problemów poprzez szczucie na siebie różnych grup społecznych zamiast ich realnego rozwiązywania ku pożytkowi powszechnemu :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 lut 2013, 17:04

metron pisze: Zostaje pracownik dziećmi które i tak do 7 roku życia jadą za darmo a potem mają prawo do 50% ulgi
A i tak to, by były trzy w domu, to obecnie spora rzadkość w tak dużym mieście, jak Warszawa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2013, 12:22

Wstępne propozycje cięć darmowych biletów:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... i_MZA.html
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 mar 2013, 13:01

Przekładanie z jednej kieszeni do drugiej.

Rozdęte przywileje dla osób starszych by lepiej przycięli, najlepiej płynnie, żeby nie odbierać nikomu, kto już ma.

Stary Pingwin
Posty: 5816
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 29 mar 2013, 13:11

Tylko 300 tysi emerytów to liczny elektorat, z którym trzeba się liczyć.
miłośnik 13N

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 29 mar 2013, 14:42

Związki związkami - wiadomo że będą bronić swoich przywilejów. A prawda jest taka, że uprawnienia do darmowych przejazdów powinni mieć wyłącznie kierowcy i motorowi, w żadnym wypadku ich rodzina. Za to wszyscy, a nie tylko MZA...
noidea

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 12 kwie 2013, 16:03

Adam G. pisze:Związki związkami - wiadomo że będą bronić swoich przywilejów. A prawda jest taka, że uprawnienia do darmowych przejazdów powinni mieć wyłącznie kierowcy i motorowi, w żadnym wypadku ich rodzina. Za to wszyscy, a nie tylko MZA...
od kiedy pamiętam miałem bilet wolnej jazdy jako dziecko, później jako pracownik.
Pytam co w zamian (zabranie bileówu to dodatkowe wydatki dla rodziny)

ODPOWIEDZ