Trasa Łazienkowska i nie tylko

Moderator: Wiliam

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 25 paź 2012, 19:35

Otwarto Okularową i mocniej zwężono Marsa na odcinku Chełmżyńska-Żołnierska. Widzieliście już co się tam dzieje. Wczoraj obserwowałem zjazd z Trasy Łazienkowskiej w Marsa. Ile to jest różnych technik zjazdu z ronda do zatoki przystankowej Płowiecka 04. Mistrzostwo. Szczególnie, kiedy wymagane są działania zespołowe. Sam do wczoraj nie przypuszczałem, że niektóre sposoby są wykonalne.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 25 paź 2012, 19:49

No tam na rondzie jakby jakis autobus chcial z Ostrobramskiej czy TS legalnie, zgodnie z oznakowaniem poziomym jechac w Marsa to by sobie nieco poczekał.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 paź 2012, 7:05

Ja tam jeżdżę legalnie. Ustawiam się na pasie do skrętu w lewo z Ostrobramskiej w Grochowską i spokojnie objeżdżam całe rondo dookoła. Zdarza się, że bez postoju na środku ronda.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 14 gru 2012, 13:28

Reformy rozpocząłbym od kierowców. Oto moje wrażenia ze środowej jazdy Trasą Łazienkowską:
Wsiadam na przystanku Wiatraczna w autobus 523. Na wyświetlaczu ma -1.30 (jeszcze w normie, na zielono). W kabinie oprócz kierowcy jest jeszcze jedna osoba, miło sobie gawędzą. Na Trasie Ł. wyprzedza nas autobus 182, następnie 141. Nasz ma już -4.30. Korków nie ma, kierowca "pędzi" 40km/h. Przy M. Politechnika rozmówca wysiada, więc sądziłem, że jazda pójdzie szybciej (w końcu trudno skupić się na jeździe, skoro cały czas ktoś gada). A gdzie tam. Jedyne miejsce, gdzie się chciało przytkać to było przed RZS, ale kierowca sprytnie to ominął. Miałem jechać dalej, ale nie wytrzymałem. Wysiadłem przy PKP Kasprzaka (na Prymasa korka nie było): w chwili mojego opuszczania autobusu miał on już -8:45 (a dopiero podjechał na przystanek). Konieczność obecności buspasa na Trasie staje się w tym momencie wątpliwa: po co on, skoro jazda autobusem nie stała się szybsza?

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 14 gru 2012, 14:15

A748?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 14 gru 2012, 14:22

DG_Ins pisze:Reformy rozpocząłbym od kierowców. Oto moje wrażenia ze środowej jazdy Trasą Łazienkowską:
Wsiadam na przystanku Wiatraczna w autobus 523. Na wyświetlaczu ma -1.30 (jeszcze w normie, na zielono). W kabinie oprócz kierowcy jest jeszcze jedna osoba, miło sobie gawędzą. Na Trasie Ł. wyprzedza nas autobus 182, następnie 141. Nasz ma już -4.30. Korków nie ma, kierowca "pędzi" 40km/h. Przy M. Politechnika rozmówca wysiada, więc sądziłem, że jazda pójdzie szybciej (w końcu trudno skupić się na jeździe, skoro cały czas ktoś gada). A gdzie tam. Jedyne miejsce, gdzie się chciało przytkać to było przed RZS, ale kierowca sprytnie to ominął. Miałem jechać dalej, ale nie wytrzymałem. Wysiadłem przy PKP Kasprzaka (na Prymasa korka nie było): w chwili mojego opuszczania autobusu miał on już -8:45 (a dopiero podjechał na przystanek). Konieczność obecności buspasa na Trasie staje się w tym momencie wątpliwa: po co on, skoro jazda autobusem nie stała się szybsza?
Jak to mawiał Szeregowy ta linia nie jest dla spokojnych kierowców tylko dla wariatów. :wink:
Swoją drogą rozkład 523 wymaga radykalnej zmiany i to już od dłuższego czasu, ale ZTM uważa, że wszystko jest spoko więc jest jak jest.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 14 gru 2012, 14:27

Maciek pisze:Swoją drogą rozkład 523 wymaga radykalnej zmiany i to już od dłuższego czasu, ale ZTM uważa, że wszystko jest spoko więc jest jak jest.
Radykalnej?! 8-(

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 14 gru 2012, 14:30

Pawel_ pisze:
Maciek pisze:Swoją drogą rozkład 523 wymaga radykalnej zmiany i to już od dłuższego czasu, ale ZTM uważa, że wszystko jest spoko więc jest jak jest.
Radykalnej?! 8-(
Oczywiście. Tym się nie da jeździć ani jako kierowca ani jako pasażer nie dostając kurwicy.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 14 gru 2012, 14:32

Maciek pisze:Oczywiście. Tym się nie da jeździć ani jako kierowca ani jako pasażer nie dostając kurwicy.
Da się... Ja sobie chwalę 523. Może nie jeżdżę tej linii tak często, jak Szeregowy, ale mi się podoba.
Co Ci się w niej nie podoba? Że z -6 można zrobić 0? :P

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 14 gru 2012, 14:35

Pawel_ pisze:
Maciek pisze:Oczywiście. Tym się nie da jeździć ani jako kierowca ani jako pasażer nie dostając kurwicy.
Da się... Ja sobie chwalę 523. Może nie jeżdżę tej linii tak często, jak Szeregowy, ale mi się podoba.
Co Ci się w niej nie podoba? Że z -6 można zrobić 0? :P
Bardziej w drugą stronę. Jazda powyżej 2+ na odcinku Bemowskim w stronę Centrum. Za duży czas przejazdu. Nieraz idąc na przystanek widziałem tyłek odjeżdżającego 523.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 14 gru 2012, 18:18

Pawel_ pisze:Co Ci się w niej nie podoba? Że z -6 można zrobić 0? :P
Nie, że z 0 można zrobić +6, a jak się w pewnych punktach trasy wyląduje na zero, to +2 jest gwarantowane. Spróbuj kiedyś być na PKP Kasprzaka w stronę Bemowa na zero i popatrz jak fajnie się jedzie. Albo w szczycie A spróbuj być na Konarskiego w stronę Olszynki na zero, a potem spróbuj nie być na plusie przy Parku Moczydło. A jednocześnie za krótko jest między Wiatrakiem a Olszynką. W obie strony. Zmiana rozkładu na odcinku Bemowo - Moczydło i zmiana na odcinku Wiatrak - Olszynka to dość radykalne posunięcie, więc... Tak, tam trzeba radykalnie zmienić rozkład.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Kosiniak
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Kosiniak » 14 gru 2012, 23:17

Zgadza się, jeżdżę prawie codziennie i rozkład można spokojnie ścisnąć.

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 15 gru 2012, 8:32

Pawel_ pisze:A748?
Gdybym chciał podawać takie szczegóły, to równie dobrze mógłbym napisać oficjalną skargę, ale nie o to chodzi.

Sugerujecie, że jak przy PKP Kasprzaka był prawie MINUS dziewięć, to na końcu trasy mógł wyjść na zero? Hmmm.... dziwne. Może się trzeba było dalej przejechać tą linią.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 gru 2012, 9:37

Kosiniak pisze:Zgadza się, jeżdżę prawie codziennie i rozkład można spokojnie ścisnąć.
To pewnie dlatego w DP nigdy nie trafiłem na punktualny przyjazd z miasta w stronę Bemowa...

Jak krowie na rowie ROZKŁAD TRZEBA PRZEBUDOWAĆ, a nie "ściskać". Opracować od nowa strefy (i nie wrzucać ewidentnych niedoczasów w postoje na pętlach, bo potem różni tacy bredzą jaki to autobus jest szybki)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 15 gru 2012, 16:23

DG_Ins pisze:ugerujecie, że jak przy PKP Kasprzaka był prawie MINUS dziewięć, to na końcu trasy mógł wyjść na zero? Hmmm.... dziwne. Może się trzeba było dalej przejechać tą linią.
Może nie byłby idealnie na 0, ale do takich -3 może i zszedłby. Heh... -3, czyli o czasie. Fakt, coś jest nie ten-teges z tym rozkładem. ;-)

ODPOWIEDZ