Strona 197 z 572
: 01 paź 2009, 18:57
autor: rosier
zapowiada się historia znana z tramwajów - było elektronicznie, to nie zdało egzaminu i teraz znów są tradycyjne dechy... marnowanie pieniędzy po prostu

: 01 paź 2009, 19:11
autor: MeWa
rosier pisze:
zapowiada się historia znana z tramwajów - było elektronicznie, to nie zdało egzaminu i teraz znów są tradycyjne dechy... marnowanie pieniędzy po prostu

ale w tramwajach chyba nie dlatego, że niedziałały...
A nowościom zawsze trzeba dać nieco czasu.
: 01 paź 2009, 20:03
autor: TGM
Je... świętoszki się znalazły
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
. A to, że na przystankach wiszą dwa różne rozkłady tej samej linii, albo na stronie rozkłady "z wyprzedzeniem" dezinformują to co? Ktoś po nich powinien "pojechać"

.
: 01 paź 2009, 20:04
autor: Piotrek
A czemu ZTM nie napisał, że MZA poniesie konsekwencje za niedziałające od ponad roku głosowe zapowiedzi przystanków?! Tu był pierwszy dzień działania nowego sprzętu, a tam już rok się nic nie dzieje! To jest żałość!
: 01 paź 2009, 20:54
autor: Walas
Dziś:
W 6862(3/Z-7) było coś takiego:
PRZYSTANEK:
PRZEPIÓRKI (ten przystanek jest NŻ)
PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE:
PKP WŁOCHY(Jest stały)
A w 1831(2/127):
NASTĘPNY PRZYSTANEK/PRZYSTANEK:
RONDO ZESŁAŃCÓW SYBERYJSKI(przewijający się)
KLIMATYZACJA WŁĄC(powinien się przewijać)
: 02 paź 2009, 9:16
autor: Flash8222
Piotrek pisze:A czemu ZTM nie napisał, że MZA poniesie konsekwencje za niedziałające od ponad roku głosowe zapowiedzi przystanków?! Tu był pierwszy dzień działania nowego sprzętu, a tam już rok się nic nie dzieje! To jest żałość!
Bo to już zostało wyjaśnione, poszukaj odpowiedzi w temacie gdzie dyrektor ZTMu Leszek Ruta odpowiadał na pytania na czacie.
A co do wyświetlaczy to jednak wyświetlacze firmy PIXEL które są zamontowane w Scaniach, U12 Mobilisu oraz Lion'sach są o wiele czytelniejsze od wyświetlaczy R&G. Co prawda na targach w Kielcach firma R&G zaprezentowała wyświetlacz z taką czcionką który już dorównuje czytelnością wyświetlaczy firmy PIXEL.
: 02 paź 2009, 11:02
autor: SK1916
Cóż... ja to mogę się poskarżyć, że nowa linia 382 jeżdżąca po BUSpasie ma brzydkie tablice

Cyferki dosyć małe i oddalone od siebie. Dziwnie to wygląda

(nie mówię o tablicy bocznej).
Przykładowo : normalnie [382] , a jest [
3 8 2]
: 02 paź 2009, 14:41
autor: fik
SK1916 pisze:ja to mogę się poskarżyć, że nowa linia 382 jeżdżąca po BUSpasie ma brzydkie tablice
Tablice to dość, hm, poważne słowo na kartkę A3 przyczepioną w miejscu tablicy.

: 02 paź 2009, 15:58
autor: Websterek
Mobilis się postarał, zapowiedź, wyświetlacze i nowe tablice działają w A00x.
: 02 paź 2009, 17:01
autor: SK1916
fik pisze:Tablice to dość, hm, poważne słowo na kartkę A3 przyczepioną w miejscu tablicy.

No tak myślałem... jakoś tak "tymczasowo" mi to wyglądało

: 02 paź 2009, 17:11
autor: MZ
SK1916 pisze:Cóż... ja to mogę się poskarżyć, że nowa linia 382 jeżdżąca po BUSpasie ma brzydkie tablice.

O właśnie, też to wczoraj zauważyłem, że jest inna czcionka.
Ale nie dotyczy to tylko tego - przyjrzyjcie się naklejkom z numerami linii 806 na przystankach. Też jakieś dziwne.
: 02 paź 2009, 17:38
autor: Tyrystor
Flash8222 pisze:A co do wyświetlaczy to jednak wyświetlacze firmy PIXEL które są zamontowane w Scaniach, U12 Mobilisu oraz Lion'sach są o wiele czytelniejsze od wyświetlaczy R&G. Co prawda na targach w Kielcach firma R&G zaprezentowała wyświetlacz z taką czcionką który już dorównuje czytelnością wyświetlaczy firmy PIXEL.
Nie tylko na targach w Kielcach. U nas też już ten syf jeździ. Dlaczego syf? Ponieważ połączono typową czcionkę numeru linii (wąska) z nową kierunku (powiększona, pogrubiona). Dodatkowo nie ma już typowej czcionki kierunku (pozostała tylko wąska, widać to np. na 160 [160 DW.CENTRALNY], gdy obok siebie staną dwa najnowsze U18 - jeden bez gaśnic w silniku, drugi z - ten pierwszy będzie wyświetlał kierunek nieco czytelniej, bo "normalną" czcionką)
Szkoda, że nie ujednolicono krojów czcionek przy okazji grzebania, bo są dwa warianty:
- powrót do 1999 r. - pamiętacie jeszcze matryce w Jelczach M181M #79xx i pierwszych trzech SU15? Tam też krótkie kierunki były opisywane powiększoną czcionką, ale wyglądającą tak samo jak ta od numeru linii.
- pogrubiamy też numer linii i jest cacy.
: 02 paź 2009, 17:45
autor: blinski
dla mnie wzór czytelności to czcionka i wielkość zastosowana w manach michalczewskiego. idelane wyważenie wielkości, grubości cyfr i liter, odstępów między nimi oraz samego kroju - mało eleganckiego, ale prostego i przez to łatwego w odcyfrowaniu z dużej odległości. mam kiepski wzrok - że nadjeżdża n64, z przytanku pod narodowym widzę dopiero gdy jest na wysokości pomnika de gaulla. lecz że nadjeżdza coś innego z wyświetlaczem - co to takiego mogę określić dopiero, gdy mija już dom partii. do tego pixel emituje dużo mocniejsze światło niż r&g.
: 02 paź 2009, 18:12
autor: Tyrystor
Właśnie - może ktoś odpowiedni to usłyszy i poprawi - wg mnie czcionka na wewnętrznych LCD jest zbyt mała, możnaby było spokojnie powiększyć ją o 2-3 pt, poza tym czcionka na przednim wyświetlaczu również do powiększenia o 3 pix w pionie i kilka w poziomie. Na żywo odbiór jest inny niż na zdjęciach.
Poza tym brawa za
wyświetlacz boczny . Nie spodziewałem się takiego rozwiązania
[ Dodano: |2 Paź 2009|, 2009 18:14 ]
blinski pisze:dla mnie wzór czytelności to czcionka i wielkość zastosowana w manach michalczewskiego.
Nie jesteś jedyny

: 02 paź 2009, 18:19
autor: mrs
Tyrystor pisze:Nie tylko na targach w Kielcach. U nas też już ten syf jeździ.
A ja się zastanawiałem co to za dziwny numer z PIXELami w SU18. A tu proszę - to jednak R&G.