Strona 199 z 199
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 18 gru 2024, 20:16
autor: kajo
Kriokomora jest zabiegiem do którego jest się kwalifikowanym przez lekarza i są konkretne przeciwskazania do niego bo zagraża to zdrowiu albo i życiu. Sauna tak samo, jest wiele osób które mają przeciwskazania, a są i przypadki śmiertelne
https://uwaga.tvn.pl/reportaze/zmarl-w- ... -st7850699 . To nie jest tak że od razu wszyscy umrą ale z uwagi na wielkość populacji wyznacza się jakiś środek. I wolałbym jednak w tym względzie zaufać jednak specjalistom, nie mędrcom z internetu.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 18 gru 2024, 20:33
autor: fraktal
Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. Czyli wygląda na to, że to nie były oszczędności na koniec kontraktu, a nowa norma. Nic tylko trzeba się wyposażyć w nastepne lato we własny termometr, żeby sprawdzać, jaka temperatura jest dla mnie optymalna. Ale raczej nie będzie to 30 stopni wewnątrz pojazdu. Strzelam, że raczej to przedział 23-25 stopni.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 19 gru 2024, 8:47
autor: fik
Bastian pisze: ↑17 gru 2024, 14:05
ashir pisze: ↑17 gru 2024, 9:43
To jest ciekawe, że przy 35 stopniach ma być ustawiona klima na 30 stopni, bo inaczej doznamy szoku termicznego i będziemy chorzy, ale już zimą przy mrozach różnica temperatur w pojeździe i na zewnątrz może być zdecydowanie większa niż 5 stopni i jest w porządku. A jazda SM18 przy temperaturze ustawionej na 30*C na fotelach przy komorze silnika musi być bardzo komfortowa.
Zimą możesz się rozebrać, latem zazwyczaj nie masz się w co ubrać. Zakładam też, że dalsze zwiększanie różnicy latem to windowanie kosztów.
Żeby móc się rozebrać, to jeszcze musiałyby w pojazdach występować jakieś miejsca, na których można odłożyć lub odwiesić zdjęte ubranie.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 19 gru 2024, 11:03
autor: reserved
Zlikwidować fotel pilota i zrobić tam portiernię+szatnię.

O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 22 maja 2026, 15:12
autor: BrdzJkb
No i po długiej zimie z dużym opóźnieniem nastały temperatury klimatyzacyjne. Dziś podejrzana temperatura wewnętrzna na wyświetlaczu SIL - 30,5 stopnia

Re: O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 6:34
autor: Łukasz
fraktal pisze:Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. Czyli wygląda na to, że to nie były oszczędności na koniec kontraktu, a nowa norma. Nic tylko trzeba się wyposażyć w nastepne lato we własny termometr, żeby sprawdzać, jaka temperatura jest dla mnie optymalna. Ale raczej nie będzie to 30 stopni wewnątrz pojazdu. Strzelam, że raczej to przedział 23-25 stopni.
Czy jak będzie 38 w cieniu, to w autobusach należy się spodziewać 33 stopni?
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 7:16
autor: BrdzJkb
32
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 7:20
autor: ashir
Już jest prognozowane 39*C w Warszawie.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 10:22
autor: tobk
fraktal pisze: ↑18 gru 2024, 20:33
Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. (…)
To może dlatego drugi dzień Scanie zdaje się, że nie wyjechały, a na pewno nie na 159.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 10:30
autor: ashir
Przecież Scanie normalnie jeżdżą, aktualnie 14 sztuk w ruchu (na brygadach całodziennych) + były rano na dodatkach (minimum 3 sztuki, ale pewnie w rzeczywistości więcej).
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 10:37
autor: tobk
Napisałem, a przynajmniej nie na 159
A w te wakacje jakieś nowinki wyjadą na ulice? Ciekawe, czy lodówki czy sauny. Na przykład Irizary miały być w połowie roku i jakoś cicho.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 24 cze 2026, 10:45
autor: ashir
Ja wiem co napisałeś, ale 159 to nie jest cała sieć WTP.
