Targowa po nowemu

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 paź 2014, 12:24

Dobrze rozumiem?: Nie będzie przejścia między przystankami tramwajowymi, tylko dojścia do nich przez jezdnię? Jakoś wątpię...
Obrazek

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 23 paź 2014, 12:39

Nie, na całym skrzyżowaniu nigdy nie było przejść, bo każda relacja piesza jest możliwa przez przejście podziemne.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 paź 2014, 13:36

Jak było to ja wiem, mi chodzi o to co będzie. Są wyznaczane przejścia naziemne (i chwała za to), tylko zrozumiałem że tym przejściem nie przejdzie się przez całą Targową, a tylko dojdzie do przystanku od jednej strony. Czyli od Okrzei do przystanku w stronę Kijowskiej, a od Ząbkowskiej w stronę Wileńskiego.
Chyba że (do czego teraz dochodzę) chodzi o to że będzie przejście przez Targową, a nie będzie przez Okrzei i przez Ząbkowską. Niezależnie który wariant, to i tak głupio. No ale pieszych się nie lubi.
Obrazek

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 23 paź 2014, 14:02

Jak na razie wychodzi na to, że będzie tylko dojście na przystanek tramwajowy, które IMHO nie jest zupełnie potrzebne - są podziemia...

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 23 paź 2014, 15:20

Cóż, czasy się zmieniają, ja też kiedyś nie wyobrażałem sobie, że może być Krakowskie Przedmieście bez przejścia podziemnego koło Uniwersytetu i po co je zasypywać, jak już jest. Z tego, co wiem, te pod Targową i Ząbkowską też mają być zasypane, jak się skończą umowy najmu. Zebra przez Targową wytyczana zaś jest niebezpośrednio na wprost, bo uniemożliwiają to wejścia do podziemi.

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 23 paź 2014, 15:40

Na obecną chwilę wygląda to tak.
Załączniki
IMG_0313.jpg

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 paź 2014, 17:17

Przejścia będą także wzdłuż Targowej. Przejście w poprzek jej nie będzie takie straszne dla sygnalizacji, bo pójdzie w cieniu dwóch faz - Ząbkowskiej i Okrzei, choć usztywni ją gdybyśmy chcieli mieć aktywny priorytet (bez przejścia można by tramwaje wciskać w dodatkową fazę między dwie w/w, przy pieszych się nie uda, bo zaraz będzie skandal, że nie da się na raz przejść przez całość).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6942
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 23 paź 2014, 18:46

Domas pisze:Jak na razie wychodzi na to, że będzie tylko dojście na przystanek tramwajowy, które IMHO nie jest zupełnie potrzebne - są podziemia...
Chyba żartujesz... Przejścia naziemne są niepotrzebne, bo są podziemia? :shock:

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 24 paź 2014, 0:02

Emyl pisze:
Domas pisze:Jak na razie wychodzi na to, że będzie tylko dojście na przystanek tramwajowy, które IMHO nie jest zupełnie potrzebne - są podziemia...
Chyba żartujesz... Przejścia naziemne są niepotrzebne, bo są podziemia? :shock:
O Ząbkowskiej/Targowej się nie wypowiadam, bo dzięki Bogu bywam tam raz do roku albo rzadziej, ale przy Rotundzie przy obecnym układzie zastępowanie przejścia podziemnego naziemnym byłoby czystą głupotą.
Ciekaw jestem za to dlaczego nikt nie wspomniał o chyba najgorszych, najbardziej antyprzesiadkowych i antypieszych przejściach - przy GUSie. To jest dopiero dramat do zmiany od wczoraj (zwłaszcza, że TŁ idzie dołem).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 paź 2014, 0:45

Oczywiście, że GUS to zmora pieszych. Problem w tym, że na skrzyżowaniu masz trzy fazy i w żadnej z nich i tak nie mógłbyś puścić żadnych pieszych w poprzek al. Niepodległości... Zrobienie tam przejść obniżyłoby przepustowość skrzyżowania praktycznie o połowę. Nie twierdzę, że to źle, ale kto ci podejmie taką decyzję?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 24 paź 2014, 7:30

Jeszcze tak się chciałem upewnić, bo w naszym mieście to nigdy nic nie wiadomo... Powstanie też normalne przejście górą przez Ząbkowską po północno-wschodniej stronie Targowej?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 paź 2014, 8:39

Będą trzy przejścia. Zabraknie tego w poprzek Targowej od strony Wileniaka.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 paź 2014, 14:58

No są te tramwaje na Targowej. Wszystko w atmosferze totalnej prowizorki, tymczasowości i jazdy przez plac budowy. Jaki jest obowiązujący termin zakończenia prac? Przed zimą skończą?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6942
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 25 paź 2014, 18:49

W ogóle to był falstart. Około piątej tramwaje stały sobie na przystanku Kijowska i na światłach przed skrzyżowaniem, a dalej, przy Ząbkowskiej uwijała się grupa majstrów z elektryki, jeśli się nie mylę. Kolejną ciekawostką jest przystanek bez dojścia na wlocie w Targową przy Wileńskim. W nocy widziałem, jak ekipa ZTM stawia słupek z rozkładami. :term:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 paź 2014, 20:03

No przecież tam ma na razie nie być przystanku? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ