Quo vadis, MZA?

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lip 2006, 11:03

A na strajk w MZA jesteś przygotowany?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lip 2006, 11:04

@MisiekK: No ale obecnie przecież też muszę być, więć tu się sytuacja nie pogorszy, a nawet polepszy, bo w najgorszym wypadku, jak komunikacja jednak stanie, to
a) nie w całym mieście,
b) jest z czego ściągnąć karę umowną.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 lip 2006, 11:07

pawcio pisze:A na strajk w MZA jesteś przygotowany?
Ja? Nie jestem prezesem MZA. Jego lepiej zapytaj.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lip 2006, 11:22

To pytanie raczej w kierunku ZTMu. Bo to on tak naprawdę będzie mieć problem.
PS. Dlaczego sam zadajesz pytania na temat renegocjacji kontraktu z prywaciarzemw drugiej osobie, a na podobne pytanie skierowane do Ciebie w drugiej osobie odbijasz piłeczkę na osobę niezwiązaną bezpośrednio dyskusją?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 lip 2006, 11:24

pawcio pisze:PS. Dlaczego sam zadajesz pytania na temat renegocjacji kontraktu z prywaciarzemw drugiej osobie,
Ja tam zadaje pytanie? Naucz sie czytac tekst ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lip 2006, 11:29

OK. Stawiasz problem. Zasadniczo nam. A jak Tobie zostaje postawiony problem przeciwstawny, to się wypierasz mówiąc, że to nie Twój problem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 27 lip 2006, 2:17

ziomal pisze:Wszystko przejmą prywaciarze.ITS i mobilis mają to na wyciągnięcie ręki...
ITS z przebubowymi MAN-ami stanął na wysokości zadania. Nie wiem jak u nich z kierowcami, bo nie jeżdżę akurat liniami obsługiwanymi przez tego przewoźnika. W sumie Mobilis też jest niezły z Urbinetkami. Nie wiem tylko, jak jest z organizacją pracy w obu tych firmach. O MZA troche się nasłuchałem więc ogólne pojęcie mam :grin:

kierowca_nr_222
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: kierowca_nr_222 » 05 sie 2006, 14:37

U mnie na Woronicza niektórzy dają też firmie nie więcej niż 2 lata, choć nie za bardzo mi się chcę wierzyć, żeby MZA się rozpadło. Pomijam już kwestię taboru, bo to jest osobny temat, ale chodzi mi o kierowców (po co tabor, skoro nie długo nie będzie nim komu jeździć). Ludzie zwalniają się z dnia na dzień, a firma nie jest w stanie przyciągnąć nikogo do tej roboty. Premie pozabierali, stawki na dzień dobry dostaje się 11,80, a nawet na cały etat nie chcą zatrudniać. A w ogłoszeniu w Wyborczej pisali o atrakcyjnej pracy w firmie z tradycjami, o konkurencyjnym wynagrodzeniu i elastycznych godzinach pracy. Siedzieliśmy na zakładzie i śmialiśmy się do rozpuku, mimo że w sumie nie za bardzo było z czego, bo sami w tym bagnie siedzimy. ;-) Teraz jak im codziennie brakuje po 100 ludzi na każdym zakładzie, to łaskawie poinformowali, że można ubiegać się o cały etat. Sporo chłopaków napisało, ale duża część mówi, że im cały niepotrzebny, bo jak mają wolne, to mogą gdzie indziej dorobić i lepiej na tym wychodzą. Także przydałyby się jakieś podwyżki (szkoda tylko, że nie ma na nie pieniędzy, chociaż gdyby gdyby pokasować kilka nieprzydatnych stanowisk w biurach i zarządzie, to może coś by się wysupłało) albo przynajmniej wyrównanie stawki dla wszystkich kierowców.

Awatar użytkownika
5232
Posty: 53
Rejestracja: 21 gru 2005, 19:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 5232 » 05 sie 2006, 15:10

...stawki na dzień dobry dostaje się 11,80...
Czy to jest stawka brutto czy netto :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 05 sie 2006, 16:08

Czy to jest stawka brutto czy netto :?:
Brutto

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 05 sie 2006, 17:31

Jejku.... :shock:Ale mało! :shock: Brutto...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 sie 2006, 17:59

K... mać, mało??? :evil:

Ja póki co zarabiam 1200 na miesiąc. Po podzieleniu na ok. 180 godzin, daje mi to mniej, niż 7 za godzinę. Na szczęście netto. Zdaję sobie sprawę, że to nędzna pensja i planuję poszukać wkrótce czegoś lepszego, ale nie po to studiowałem, by byle kierman zarabiał więcej ode mnie! Mało, powiadasz? A myślisz, że ile ludzie w tym kraju zarabiają? ](*,)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 sie 2006, 18:15

Bastianie to idź na kiermana :D ;)

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 05 sie 2006, 21:41

Bastian pisze:by byle kierman
[-X :twisted: :evil:
Trochę szacunku dla tych ludzi :!:
Jest to ciężka,stresująca i bardzo odpowiedzialna praca :!:
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 sie 2006, 21:47

Racja, zgodzę się. Chodziło mi o proporcje, bynajmniej nie uważam, że powinien to być zawód źle opłacany.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ