Stacje odcinka bielańskiego (A-20 Słodowiec - A-23 Młociny)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 kwie 2006, 19:54

Cóż, wiele się nie zmieniło. Taka tendencja utrzymuje się od dłuższego czasu. Ja się w sumię nie dziwię - po zastoju inwestycyjnym i ewidentnych klęskach Kaczyńskiego teraz każda podpisana umowa i zaczęta inwestycja jest sukcesem. Oczywiście trzeba brać poprawkę na ukierunkowania polityczne Rzeczpospolitej, ale trzeba pamiętać, że metro to inwestycja, któa cieszy się ogólnym zainteresowaniem. Poza tym ogłoszono istotne informacje w sprawie II linii i dwóch stacji brakujących. Natomiast mnie ciekawi fakt, czemu w metrze władze miasta są, a natomiast na konferencji Tramwajów - na nowe tramwaje i otwarcie linii na Bemowie, nikogo nie było.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 09 kwie 2006, 20:39

A tak w sumie, to po co budować 2 perony? Jeden nie wystarczy? Dla mnie stacja Centrum z tego powodu jest bardzo niefunkcjonalna... Jednak tak są ogromne tłumy ludzi, czego nie prorokuje dla Żoliborza...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2006, 20:55

2 perony przy budowie odkrywkowej są tańsze - zamiast wykopu o zmiennej szerokości, masz jeden węższy i jeden szerszy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 kwie 2006, 21:46

R-9 Chełmska pisze:A tak w sumie, to po co budować 2 perony? Jeden nie wystarczy? Dla mnie stacja Centrum z tego powodu jest bardzo niefunkcjonalna... Jednak tak są ogromne tłumy ludzi, czego nie prorokuje dla Żoliborza...
na Centrum bardzo dobrze, że są dwa perony - następuje dzięki temu rozdzielenie ogromnych potoków pasażerów, jakie tam występują.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 kwie 2006, 13:15

inż. Glonojad pisze:2 perony przy budowie odkrywkowej są tańsze - zamiast wykopu o zmiennej szerokości, masz jeden węższy i jeden szerszy.
a skąd sie ta niesymetryczność bierze? bo chodzi o oba tory, tak?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 kwie 2006, 13:24

Tak. Nie trzeba rozszerzać międzytorza, żeby zrobić miejsce na peron.
Masz układ:

Kod: Zaznacz cały

  ||
 _||_
|    |
|_  _|
  ||
  ||
Zamiast układu:
  ||
 /  \
|    |
|    |
 \  /
  ||
Uff... Namęczyłem się, jak głupi, ale skorygowałem formatowanie, by poprawić czytelność schematu... :D (B.)
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 kwie 2006, 13:28

no to ja rozumiem, ale czemu jeden wykop ma być szerszy od drugiego?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 kwie 2006, 13:30

Jak rozumiem, to chodzi tutaj o uniknięcie tych skośnych kawałków. Przez co zamiast jednego ciągłego wykopu będziesz miał kilka o różnych szerokościach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 10 kwie 2006, 13:35

pawcio pisze:Jak rozumiem, to chodzi tutaj o uniknięcie tych skośnych kawałków. Przez co zamiast jednego ciągłego wykopu będziesz miał kilka o różnych szerokościach.
a jakie to ma znaczenie przy budowie odkrywkowej? przy wierceniu tunelu - rozumiem... ale przy odkrywce??

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2006, 15:16

Większy wykop do wykopania. I w ogóle więcej terenu zajmujesz - drzewa itp.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 kwie 2006, 18:31

Dziś środowisko metra i dziennikarzy zelektryzowała wiadomość, iż Hydrobudowa-6 wycofała protesty na budowę stacji Stare Bielany i Wawrzyszew oraz Młociny.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 kwie 2006, 19:28

MeWa pisze:Dziś środowisko metra i dziennikarzy zelektryzowała wiadomość, iż Hydrobudowa-6 wycofała protesty na budowę stacji Stare Bielany i Wawrzyszew oraz Młociny.
:arrow: Ooooo :dance:. A podali przynajmniej przyczyny tejże decyzji?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 kwie 2006, 19:31

Nie, choć są pewne przypuszczenia, iż miasto coś w zamian musiało zaoferować...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 kwie 2006, 1:03

Obrazek
Zielone światło dla metra na Bielanach


Krzysztof Śmietana 11-04-2006 , ostatnia aktualizacja 11-04-2006 00:29

Budowa kolejnych stacji metra - Stare Bielany i Wawrzyszew - wreszcie odblokowana. Skłócona z miastem firma Hydrobudowa 6 niespodziewanie wycofuje z sądu swoje protesty

W poniedziałek firma ogłosiła zaskakującą decyzję: - Nie chcemy, żeby przez nasze odwołania opóźniała się budowa kolejnych stacji - oznajmił rzecznik Hydrobudowy 6 Mateusz Gdowski. Firma i tak już długo blokowała bielański odcinek. Np. budowa stacji Słodowiec zacznie się aż z półrocznym poślizgiem - dopiero niedawno sąd odrzucił protest Hydrobudowy. Jej skargą w sprawie kolejnych przystanków - Stare Bielany i Wawrzyszew - sędziowie mieli się zająć się 21 kwietnia. Czyżby Hydrobudowa wycofała protest, bo bała się kolejnej, już piątej przegranej? - Nasi prawnicy popełniali błędy, ale ciągle uważamy, że mieliśmy rację. Np. stację Słodowiec zwycięskie konsorcjum chce zbudować za cenę dumpingową. Te obawy już się potwierdzają, bo zaczyna się już mówić o aneksie, który miałby zwiększyć koszty - mówi Mateusz Gdowski.

Mirosław Kochalski, komisarz Warszawy, od "Gazety" dowiedział się, że Hydrobudowa 6 wycofa protesty. - Byłbym uradowany, gdyby rzeczywiście tak się stało. Nie uwierzę jednak, dopóki nie zobaczę tego na piśmie - stwierdził. Jednocześnie odrzucił zarzut Hydrobudowy o to, że miasto już dogaduje się na temat podwyższenia kosztów budowy stacji na Bielanach. Nie wykluczył za to, że budowa może potrwać dłużej, niż zapowiadano. - Ale tylko wtedy, gdy pojawi się poważna przeszkoda podziemna - dodał.

Teraz ul. Kasprowicza zamieni się w ogromny plac budowy. W kwietniu powinna się zacząć budowa stacji Słodowiec między ul. Żeromskiego a Duracza. Umowę na jej budowę w zeszłym tygodniu Metro Warszawskie podpisało z konsorcjum firm górniczych PRG Metro i PeBeKa. Kolejne stacje - Stare Bielany (od skrzyżowania z al. Zjednoczenia do Płatniczej) i Wawrzyszew (koło giełdy na Wolumenie) zbuduje zaś Warbud. W tym przypadku kontrakty musi jeszcze skontrolować Urząd Zamówień Publicznych. W Metrze spodziewają się, że roboty zaczną się tu w maju lub czerwcu. Mają być prowadzone w pasie między jezdniami ul. Kasprowicza. Niestety, pod topór pójdą rosnące tam drzewa. Metro dostało już wszelkie pozwolenia na wycinkę. Budowa tych trzech stacji ma się skończyć we wrześniu przyszłego roku.

Mieszkańcy Bielan czekają jeszcze na decyzję w sprawie ostatniej stacji - Młociny pod Hutą Warszawa. Wprawdzie Hydrobudowa 6 wycofała protest także w sprawie tej inwestycji, ale jest jeszcze odwołanie Warbudu (sąd ma się nim zająć w maju). - Mamy nadzieję, że wzorem Hydrobudowy firma wycofa swoją skargę. Będziemy ich do tego namawiać - mówią w Metrze Warszawskim. Przedstawiciele Warbudu mówią, że rozważą tę propozycję.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 11 kwie 2006, 9:00

No proszę proszę cóż za wspaniała postawa H6. Tylko mi powiedzcie dlaczego ja nie wierzę w bezinteresowność tej decyzji ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

ODPOWIEDZ