Korytarz Raszyn - Janki: drogi i szyny

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 12:25

Piotrek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:z dość sporym miasteczkiem. Wybierz sie do Raszyna i zobaczysz dlaczego budowa tam wiaduktów mija się z celem.
Które IMHO jest brzydkie nieprawdopodobnie i to wstyd jak ktoś wjeżdża do Warszawy od strony południowej... ( Chodzi mi o "architekturę" przy trasie).

Ale przecież wiadukty nikomu nie szkodzą...Nie wiem dlaczego tak uważacie... Przecież napisałem, że nie chodzi mi o wpuszczenie TIRów i innych tego typu pojazdów, tylko normalny miejski ruch, ułatwiony poprzez wiadukt.

A argument, ze nie chciałbym mieszkać z oknem na wiadukt, no to wiesz - w taki sposób niczego nie zbudujemy...
1. W pełni się zgadzam, że Raszyn do pięknych nie należy.

2. W tym miejscu zaszkodzą bo musioałby przecinać całą miejscowośc. To prawie tak jakby zbudować wiadukt w ciagu Żelaznej od średnicy do Trasy W-Z.

3. Po części sie zgadzam, ale jest różnica w tym, że masz wiadukt pod oknem- dosłownie, a tym, że idzie 50 metrów od Twojego domu :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 12:31

MZ pisze:
Dennis pisze:Chyba powinieneś zapytać: tylko warszawiacy, czy także ludzie z innych miast? Wtedy był byś w zgodnie z teorią, według której wiadukty w Raszynie chcą budować ludzie, dla których liczy się tylko Warszawa i jej mieszkańcy (tacy, jak Ty).
:arrow: A gdzie ja napisałem, że liczy się tylko Warszawa? Sam też w tym widzę interes ;).
Oczywiście nigdzie nie napisałeś, do tego właśnie zmierzam. Przypuszczam też, że wcale tak nie rozumujesz (a co jednak było sugerowane) ;)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 12:32

1. W pełni się zgadzam, że Raszyn do pięknych nie należy.
IMHO za kilka(naście) lat powinni coś z tym zrobić, bo naprawdę wjazd do miasta może byc szokiem dla przyjezdnych.
R-11 Kleszczowa pisze:2. W tym miejscu zaszkodzą bo musioałby przecinać całą miejscowośc. To prawie tak jakby zbudować wiadukt w ciagu Żelaznej od średnicy do Trasy W-Z.
No zobaczymy jaki będzie ruch po otwarciu S8 bodajże, tak? Jeśli nadal duży (ze względu na liczne samochody, autobusy) to trzeba będzie się na to zdecydować. No chyba, że tunel - ale na to jak wcześniej zauważyłeś, raczej nigdy kasy nie będzie.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 12:34

MZ pisze:
Dennis pisze:Linię tramwajową jak najbardziej.
:arrow: Jeśli jadę PKS-em (choćby w myśl zasady, że kilkadziesiąt osób w PKS-ie to kilkadziesiąt samochodów mniej w korku), to mam wysiadać w Jankach (gdzie tak na marginesie pospieszne i tak się nie zatrzymują), żeby przesiąść się w tramwaj?
Wtedy jedziesz oczywiście na Zachodni, stojąc w dużo mniejszym korku. Mniejszym właśnie o tych, którzy mogli z tej linii tramwajowej skorzystać i to zrobili. IMHO właśnie oni stanowią gros ruchu wlotowo-wylotowego do Warszawy.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 12:38

Dennis pisze:IMHO właśnie oni stanowią gros ruchu wlotowo-wylotowego do Warszawy.
Oczywiście jest ich dużo, ale nie do konca. Zauważ, że za Jankami, nie mamy już raczej dużej miejscowości. A więc raczej mieszkańcy Raszyna i Janek nie są stroną przeważającą w korkach. Trzeba się zastanowić ile osób np.jedzie z rana do pracy do Warszawy z Radomia, z Łodzi, z Tomaszowa, Piotrkowa itd...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 12:40

Piotrek pisze:
1. W pełni się zgadzam, że Raszyn do pięknych nie należy.
IMHO za kilka(naście) lat powinni coś z tym zrobić, bo naprawdę wjazd do miasta może byc szokiem dla przyjezdnych.
R-11 Kleszczowa pisze:2. W tym miejscu zaszkodzą bo musioałby przecinać całą miejscowośc. To prawie tak jakby zbudować wiadukt w ciagu Żelaznej od średnicy do Trasy W-Z.
No zobaczymy jaki będzie ruch po otwarciu S8 bodajże, tak? Jeśli nadal duży (ze względu na liczne samochody, autobusy) to trzeba będzie się na to zdecydować. No chyba, że tunel - ale na to jak wcześniej zauważyłeś, raczej nigdy kasy nie będzie.
Za kilka(naście) lat bedziemy mieli całkiem spory jak na nasze warunki fragment POW, będziemy mieć Trasę Saloma -Wolica w ciągu S8 razem z łacznikiem do trasy E77. Wtedy Raszyn odetchnie na bank. Wjazd do Warszawy od strony południa bardzo się poprawi.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 12:41

Piotrek pisze:
Dennis pisze:IMHO właśnie oni stanowią gros ruchu wlotowo-wylotowego do Warszawy.
Oczywiście jest ich dużo, ale nie do konca. Zauważ, że za Jankami, nie mamy już raczej dużej miejscowości. A więc raczej mieszkańcy Raszyna i Janek nie są stroną przeważającą w korkach. Trzeba się zastanowić ile osób np.jedzie z rana do pracy do Warszawy z Radomia, z Łodzi, z Tomaszowa, Piotrkowa itd...
Nad tym nie trzeba się zastanawiać, tylko to zmierzyć. A wszyscy ci, którzy jadą co rano do pracy do Warszawy z Radomia, Łodzi etc samochodami, to są właśnie ci, o których mówiłem: ci, którzy mogą i powinni korzystać z tramwaju (zostawić samochód w Jankach na P&R i dalej zapraszamy do tramwaju) ;)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 12:42

R-11 Kleszczowa pisze:Wtedy Raszyn odetchnie na bank. Wjazd do Warszawy od strony południa bardzo się poprawi.
No to na pewno. Ale pozostaje jeszcze kwestia architektoniczna :D ;)

[ Dodano: 2006-11-29, 12:44 ]
Dennis pisze:(zostawić samochód w Jankach na P&R i dalej zapraszamy do tramwaju) ;)
A to jest ciekawa sytuacja. Ale póki co trudna do realizacji. Nakłonić społeczeństwo do korzystania z tramwaju. A w ogóle jest jakaś koncepcja tramwaju do Janek?

A no i trzeba jeszcze wspomnieć o już niedługim otwarciu szybkiej linii kolejowej z Wawy do Łodzi. Jazda ok.godziny pewnie przekona cześć samochodowców do kole(j)i.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 lis 2006, 12:48

Dennis pisze:A wszyscy ci, którzy jadą co rano do pracy do Warszawy z Radomia, Łodzi etc samochodami, to są właśnie ci, o których mówiłem: ci, którzy mogą i powinni korzystać z tramwaju (zostawić samochód w Jankach na P&R i dalej zapraszamy do tramwaju).
:arrow: Idea szczytna, ale obawiam się, że ciężko będzie ich do tego przekonać. Prędzej zrobią to tylko ci, którzy jadą do Janek na przykład na zakupy (i to też nieduże, bo inaczej pojadą autem).

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 lis 2006, 12:51

Znalazłyby się i sposoby na przekonanie szerszych mas :D

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 12:54

Dennis pisze:Znalazłyby się i sposoby na przekonanie szerszych mas :D
Tylko świetna infrastruktura. Nowoczesne składy, przystanki, dostęp do nich, dobra częstotliwość.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2006, 12:59

Do Janek, to ma iść odnoga WKD. W sumie też tramwaj.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 29 lis 2006, 13:00

inż. Glonojad pisze:Do Janek, to ma iść odnoga WKD. W sumie też tramwaj.
Jest w ogóle coś takiego? Masz może jakiś materiał o tym?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2006, 13:07

inż. Glonojad pisze:Do Janek, to ma iść odnoga WKD. W sumie też tramwaj.
O widzę, że ktoś jeszcze pamięta ten pomysł, który ma już kilka dobrych lat :roll: Szkoda, że jeszcze nie został zrealizowany i pewnie nie zapowiada się żeby miałbyć realizowany w najbliższym czasie. Chociaż z drugiej strony do Centrum z Janek przez Pruszków to trochę na około :roll:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lis 2006, 13:16

Materiału nie ma (jak i o tramwaju do Janek, BTW), natomiast jest to zobowiązanie konsorcjum samorządowego, podjęte przy przystępowaniu do przetargu na WKD.

A niby dlaczego przez Pruszków? Raczej przez Reguły...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ