Strona 3 z 8
: 06 gru 2006, 21:55
autor: fik
jacek pisze:Zakaz fotografowania cofnieto około miesiąca temu.
~7 lat temu.
[ Dodano: 2006-12-06, 21:57 ]
Jedyny wyjątek od tej reguły, to obiekty o znaczeniu militarnym. Są one
oznaczane stosownymi tablicami. Podstawę prawną tego typu zakazów stanowiło
ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 29 czerwca 1983 r.
w sprawie określenia wzoru i sposobu oznakowań obiektów, których
fotografowanie, filmowanie, szkicowanie i rysowanie bez zezwolenia jest
zabronione ze względu na ochronę tajemnicy państwowej wydane na podstawie
art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 1982 r. o ochronie tajemnicy
państwowej i służbowej (Dz. U. Nr 40/82 poz. 271). Z tym, że 22.01.1999 roku
ustawa ta i wraz z nią to Zarządzenie utraciły swą moc, a nowego zarządzenia
nie wydano, choć było na to 12 miesięcy.
http://groups.google.com/group/pl.soc.p ... be60943d50
: 06 gru 2006, 21:58
autor: Siecool
O, dobrze wiedzieć, dzisiaj napatoczyła mi się stonka do wojskowej bazy paliwowej na Starym Bemowie i miałem mieszane uczucia ją focąc.

: 06 gru 2006, 21:58
autor: ctl83
jacek pisze:Zakaz fotografowania cofnieto około miesiąca temu.
I bardzo słusznie. Bo co tajnego jest w wojsku, żeby nie można fotografować?
Czołgi? Jak ktoś nie wie, jak wygląda czołg, niech się zgłosi na priv.
Koszary? Gdzie żołnierz śpi i kupę robi.
Materiały sztabowe? Tak, ale one są trzymane w kasach pancernych.
: 06 gru 2006, 22:00
autor: fik
Siecool pisze:O, dobrze wiedzieć, dzisiaj napatoczyła mi się stonka do wojskowej bazy paliwowej na Starym Bemowie i miałem mieszane uczucia ją focąc.

Dopóki znajdujesz się na terenie publicznym, możesz fotografować wszystko jak leci.
: 06 gru 2006, 22:01
autor: Siecool
To słyszałem, tylko zawsze to wojsko mnie napawało niepewnością.

: 06 gru 2006, 22:15
autor: Tm
Ciekawe czy wartownicy będa tak długo uważać, że nie wolno jak SOKi.

: 06 gru 2006, 22:45
autor: Karol
Spróbuję

dotąd fotografowałem w Chełmie wszystko i tylko raz miałem nieprzyjemności. Ochroniarzowi nie podobało się że focę bramę do Cementowni. W sumie możnaby go olać ale bałem się, że jak wezwie policję to przyjedzie patrol głąbów i jeszcze pałą dostanę
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Kolejarze to raczej mnie pozdrawiali
Hmm....i jeszcze jedno. Co w sytuacji kiedy fotografuję trzymając aparat w rękach za płotem a stojąc w miejscu publicznym?
: 07 gru 2006, 23:32
autor: TOMEK
Tm pisze:Ciekawe czy wartownicy będa tak długo uważać, że nie wolno jak SOKi.

Wartownik może naskoczyć takiemu co fotografuje, bo on ochrania teren wewnętrzny! Może co najwyżej powiadomić dowódce warty albo oficera dyżurnego jednostki. Tak po za tym to na jednej z nastawni przy Powązkowskiej wciąż wisi tabliczka "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA"

: 16 paź 2008, 19:17
autor: R-9 Chełmska
Przepraszam, że odkopuję temat, ale dostałem ciekawą linkę, mam nadzieję, że przyda się:
http://horskakoza.org/index.php?obsah=p ... tiahni.php
: 16 paź 2008, 20:17
autor: fik
to je velmi dobre!
to ja się podzielę linkami zza wschodniej granicy:
http://topmap.narod.ru/
http://maps.vlasenko.net/
i przypomnę, że na
http://mapy.cz można wybrać wyborny podkład turystyczny pod przeglądarkę a'la google maps.
: 16 paź 2008, 20:40
autor: Patryk2222
A znasz może adresy do mam topograficznych Polski? Coś podobnego do tych ukraińskich?
: 16 paź 2008, 20:46
autor: jasiu
: 16 paź 2008, 21:11
autor: fik
http://peb.pl/programy-nawigacyjne-i-ma ... i-1-a.html
http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?t=6734
miłego ściągania

jeśli zależy Ci na konkretnym rejonie, mogę wrzucić konkretne pliki, choć ja mam je w podłej jakości dosyć (reskalowane, żeby się na 1cd zmieściło, kiedyś sobie ściągnę wersję 15cd
![;]](./images/smilies/krzywy.gif)
)
: 16 paź 2008, 21:28
autor: Patryk2222
O kurwa, wielkie dzięki o to mi chodziło. Szkoda że tak wiele plików mogło by być mniej ale i tak ktoś wykonał mega robotę

Chyba z tydzień mi zajmie zanim to ściągnę.

Jeszcze raz dzięki

: 18 paź 2008, 12:18
autor: Tm
Fajne, szkoda tylko, że mam stałe IP.
Przy okazji zwracam uwagę na zaznaczony ślad CMK Północ.