Strona 3 z 8

: 06 gru 2006, 21:55
autor: fik
jacek pisze:Zakaz fotografowania cofnieto około miesiąca temu.
~7 lat temu.

[ Dodano: 2006-12-06, 21:57 ]
Jedyny wyjątek od tej reguły, to obiekty o znaczeniu militarnym. Są one
oznaczane stosownymi tablicami. Podstawę prawną tego typu zakazów stanowiło
ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 29 czerwca 1983 r.
w sprawie określenia wzoru i sposobu oznakowań obiektów, których
fotografowanie, filmowanie, szkicowanie i rysowanie bez zezwolenia jest
zabronione ze względu na ochronę tajemnicy państwowej wydane na podstawie
art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 1982 r. o ochronie tajemnicy
państwowej i służbowej (Dz. U. Nr 40/82 poz. 271). Z tym, że 22.01.1999 roku
ustawa ta i wraz z nią to Zarządzenie utraciły swą moc, a nowego zarządzenia
nie wydano, choć było na to 12 miesięcy.
http://groups.google.com/group/pl.soc.p ... be60943d50

: 06 gru 2006, 21:58
autor: Siecool
O, dobrze wiedzieć, dzisiaj napatoczyła mi się stonka do wojskowej bazy paliwowej na Starym Bemowie i miałem mieszane uczucia ją focąc. ;P

: 06 gru 2006, 21:58
autor: ctl83
jacek pisze:Zakaz fotografowania cofnieto około miesiąca temu.
I bardzo słusznie. Bo co tajnego jest w wojsku, żeby nie można fotografować?
Czołgi? Jak ktoś nie wie, jak wygląda czołg, niech się zgłosi na priv.
Koszary? Gdzie żołnierz śpi i kupę robi.
Materiały sztabowe? Tak, ale one są trzymane w kasach pancernych.

: 06 gru 2006, 22:00
autor: fik
Siecool pisze:O, dobrze wiedzieć, dzisiaj napatoczyła mi się stonka do wojskowej bazy paliwowej na Starym Bemowie i miałem mieszane uczucia ją focąc. ;P
Dopóki znajdujesz się na terenie publicznym, możesz fotografować wszystko jak leci.

: 06 gru 2006, 22:01
autor: Siecool
To słyszałem, tylko zawsze to wojsko mnie napawało niepewnością. ;)

: 06 gru 2006, 22:15
autor: Tm
Ciekawe czy wartownicy będa tak długo uważać, że nie wolno jak SOKi. :D

: 06 gru 2006, 22:45
autor: Karol
Spróbuję :D dotąd fotografowałem w Chełmie wszystko i tylko raz miałem nieprzyjemności. Ochroniarzowi nie podobało się że focę bramę do Cementowni. W sumie możnaby go olać ale bałem się, że jak wezwie policję to przyjedzie patrol głąbów i jeszcze pałą dostanę ](*,) Kolejarze to raczej mnie pozdrawiali :grin:

Hmm....i jeszcze jedno. Co w sytuacji kiedy fotografuję trzymając aparat w rękach za płotem a stojąc w miejscu publicznym?

: 07 gru 2006, 23:32
autor: TOMEK
Tm pisze:Ciekawe czy wartownicy będa tak długo uważać, że nie wolno jak SOKi. :D
Wartownik może naskoczyć takiemu co fotografuje, bo on ochrania teren wewnętrzny! Może co najwyżej powiadomić dowódce warty albo oficera dyżurnego jednostki. Tak po za tym to na jednej z nastawni przy Powązkowskiej wciąż wisi tabliczka "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA" :D

: 16 paź 2008, 19:17
autor: R-9 Chełmska
Przepraszam, że odkopuję temat, ale dostałem ciekawą linkę, mam nadzieję, że przyda się:
http://horskakoza.org/index.php?obsah=p ... tiahni.php

: 16 paź 2008, 20:17
autor: fik
to je velmi dobre!

to ja się podzielę linkami zza wschodniej granicy:
http://topmap.narod.ru/
http://maps.vlasenko.net/

i przypomnę, że na http://mapy.cz można wybrać wyborny podkład turystyczny pod przeglądarkę a'la google maps.

: 16 paź 2008, 20:40
autor: Patryk2222
Fikander pisze:to je velmi dobre!

to ja się podzielę linkami zza wschodniej granicy:
http://topmap.narod.ru/
http://maps.vlasenko.net/

i przypomnę, że na http://mapy.cz można wybrać wyborny podkład turystyczny pod przeglądarkę a'la google maps.
A znasz może adresy do mam topograficznych Polski? Coś podobnego do tych ukraińskich?

: 16 paź 2008, 20:46
autor: jasiu

: 16 paź 2008, 21:11
autor: fik
http://peb.pl/programy-nawigacyjne-i-ma ... i-1-a.html
http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?t=6734

miłego ściągania :) jeśli zależy Ci na konkretnym rejonie, mogę wrzucić konkretne pliki, choć ja mam je w podłej jakości dosyć (reskalowane, żeby się na 1cd zmieściło, kiedyś sobie ściągnę wersję 15cd ;])

: 16 paź 2008, 21:28
autor: Patryk2222
O kurwa, wielkie dzięki o to mi chodziło. Szkoda że tak wiele plików mogło by być mniej ale i tak ktoś wykonał mega robotę :grin: Chyba z tydzień mi zajmie zanim to ściągnę. :D Jeszcze raz dzięki :!:

: 18 paź 2008, 12:18
autor: Tm
Fajne, szkoda tylko, że mam stałe IP.
Przy okazji zwracam uwagę na zaznaczony ślad CMK Północ.