Zapomniane tory w Warszawie

Moderator: JacekM

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 29 kwie 2008, 0:10

Tyle, że wiadukt jest w linii 'poziomej na mapie', w odcinku Poleczki -> zachód, zaś ulica Kłobucka, szczególnie jej odcinek pomiędzy pętlą dawniej zwaną 'Bokserska', do ulicy Poleczki, czy Wyczółki ma trochę kilosów... Niedasię wyjaśnić zaasfaltowania torów, a w szczególności ich zdjęcia w okolicy 'dostępnej wzrokiem blachosmrodziarza' inwestycją wiaduktu nad koleją radomską - to jednak jest znaczna odległość. Poza tym to nie Kłobucka, a Poleczki miała zmienić swoją rolę. Czy Kłobucka poprzez tę budowę stała się ważniejsza?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2008, 0:19

JaBaal pisze:pętlą dawniej zwaną 'Bokserska'
Obecnie także :twisted:

A Kłobuckiej teraz nie ruszano (przecież 165 stale kursowało do zawrotki przy Zakładzie Karnym), tory musiały zniknąć wcześniej. Przy czym rok (albo dwa :>) temu jeszcze były :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 29 kwie 2008, 0:29

Bastian pisze:
JaBaal pisze:pętlą dawniej zwaną 'Bokserska'
Obecnie także :twisted:
Tak piszę, bo od kilku lat nie mieszkam w Warszawie, nie ma powodu, by się na mnie złościć (-o< (a wiem, że różne nazwy pętli w tych samych miejscach zmieniają się (np. dla mnie MARYMONT to jest pętla tramwaju 36 sprzed roku 1998)
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 29 kwie 2008, 0:41

Bastian pisze:A Kłobuckiej teraz nie ruszano (przecież 165 stale kursowało do zawrotki przy Zakładzie Karnym)
Jak nie ruszano, kiedy na całości jest nowa nawierzchnia?! Oczywiste jest, że zrobiono to przy okazji przebudowy ulic Kłobucka/Poleczki/Osmańska związanym z nową organizacją ruchu po oddaniu wiaduktu, a 165 mogło sobie jeździć, bo nową nawierzchnię robili pewnie w nocy!
Bastian pisze:tory musiały zniknąć wcześniej. Przy czym rok (albo dwa :>) temu jeszcze były :-s
Jesienią zeszłego roku jeszcze były!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 kwie 2008, 8:11

Hm. Tę nawierzchnię muszę sprawdzić. Tym niemniej trochę byłbym zaskoczony, gdyby było tak, jak mówisz - w końcu autobus nie kursował tylko między, dajmy na to, 23 a 5, a to trochę mało czasu na utrwalenie i wyschnięcie asfaltu :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Flash8222
Posty: 7604
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 29 kwie 2008, 10:22

TOMEK pisze:
Bastian pisze:tory musiały zniknąć wcześniej. Przy czym rok (albo dwa :>) temu jeszcze były :-s
Jesienią zeszłego roku jeszcze były!
Tory wciąż tam są :P Tylko zostały zalane asfaltem ;)

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 29 kwie 2008, 11:36

Są, są. :D Z rok temu były tam napewno :P
A tak przy okazji. Jak chodzi o pozostałości torów, to przy Białostockiej dochodzi stary tor od szlaku na Ząbki, choć nie wiem czy rzeczywiście aż do szlaku, jednak dochodzi aż do bramy ''Konesera'', przechodząc przez Białostocką. Nie wiem czy to już było, ale...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 29 kwie 2008, 11:37

ziomal pisze:Są, są. :D Z rok temu były tam napewno :P
A tak przy okazji. Jak chodzi o pozostałości torów, to przy Białostockiej dochodzi stary tor od szlaku na Ząbki, choć nie wiem czy rzeczywiście aż do szlaku, jednak dochodzi aż do bramy ''Konesera'', przechodząc przez Białostocką. Nie wiem czy to już było, ale...
No jak ma iść przez środek bloków to na pewno dochodzi.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 29 kwie 2008, 11:44

solaris8315 pisze:
ziomal pisze:Są, są. :D Z rok temu były tam napewno :P
A tak przy okazji. Jak chodzi o pozostałości torów, to przy Białostockiej dochodzi stary tor od szlaku na Ząbki, choć nie wiem czy rzeczywiście aż do szlaku, jednak dochodzi aż do bramy ''Konesera'', przechodząc przez Białostocką. Nie wiem czy to już było, ale...
No jak ma iść przez środek bloków to na pewno dochodzi.
Sorry, ale dokłądnie nie patrzyłem, ale wydawało mi się, że między blokami jest miejsca trochę... 8-( Ale rzeczywiśce, kończy się on na trawie po drugiej stronie Białostockiej...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 29 kwie 2008, 11:50

Jak jechałeś przynajmniej raz linią z Wileńskiego do Tłuszcza to byś wiedział, że te tory nie dochodzą.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 29 kwie 2008, 12:57

Flash8222 pisze:
TOMEK pisze:Jesienią zeszłego roku jeszcze były!
Tory wciąż tam są :P Tylko zostały zalane asfaltem ;)
dokładnie to samo wczoraj napisałem...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 kwie 2008, 14:07

Kłobucką robiono cały czas na raty, kawałkami. Można było w międzyczasie spokojnie zaliczyć otwartą studzienkę na ten przykład.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 09 cze 2008, 23:58

W międzyczasie byłem koło Zakładów Eksploatacji Kruszywa w Jeziorkach. Wszystkie tory są całkowicie rozebrane, widać poukładane w stosy podkłady. Ciekawe kiedy zabiorą sie za estakadę.
Załączniki
Zdjęcia-0004.jpg
Zdjęcia-0006.jpg
Zdjęcia-0006.jpg (91.51 KiB) Przejrzano 2174 razy

Jacenty
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 10 cze 2008, 0:09

Mi się wydaje że już zaczeli kopać :-k

jutro będę jechał to się dokładnie przyjrzę...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 10 cze 2008, 0:10

A co oni tam robią? Remont, rozbiórka?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ODPOWIEDZ