Regulska

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 lis 2006, 19:01

R-11 Kleszczowa pisze:Ja też jestem głęboko przekonany, że te przeguby tam się zmieszczą.
Przed chwilą mówiłeś, że będzie zbyt mała, aby pomieścić przeguby, więc raczej nie jesteś głęboko przekonany ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 lis 2006, 19:07

Piotrek pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ja też jestem głęboko przekonany, że te przeguby tam się zmieszczą.
Przed chwilą mówiłeś, że będzie zbyt mała, aby pomieścić przeguby, więc raczej nie jesteś głęboko przekonany ;)
Bo z tego co widziałem to doszedłem do wnionsku, że mogą się nie zmieścić, ale tak czy siak wierzę, że jednak wozy przegubowe będą mogły zawracać na nowym krańcu. Przy okazji dodam, że przejazd przez samą łezkę będzie odbywał się wewnętrzną jej stroną tzn. tak jakby 197 na Tunelowej jechało przez kraniec w przeciwną stronę. Wiaty stoją na środku wysepki.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25416
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 lis 2006, 19:11

Tk było na planach. Trochę mnie to zdzwiwiło, ale tak już musi być. Dzięki temu jednak będzie można robić łuk po dłuższym promieniu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 lis 2006, 19:12

pawcio pisze:Tak było na planach. Trochę mnie to zdzwiwiło, ale tak już musi być. Dzięki temu jednak będzie można robić łuk po dłuższym promieniu.
Gdzie Ty te plany widziałeś :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25416
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 lis 2006, 19:15

W SIWZie do przetargu. Był nawet link na forum. Gdzieś koło maja-czerwca to było. Nawet wyrażałem potem zdziwienie, że nie ma oddzielnego wyjazdu i wjazdu z Regulskiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 lis 2006, 19:17

R-11 Kleszczowa pisze:Wiaty stoją na środku wysepki.
To ciekawe rozwiązanie. U nas raczej nie spotykane. A na ile miejsc jest pętla? Tzn. ile busów może tam mieć w jednym czasie postój? 2 dadzą radę?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 lis 2006, 19:17

pawcio pisze:W SIWZie do przetargu. Był nawet link na forum. Gdzieś koło maja-czerwca to było. Nawet wyrażałem potem zdziwienie, że nie ma oddzielnego wyjazdu i wjazdu z Regulskiej.
Będę musiał poszukać- jakoś umknęło to mojej uwadze :(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 03 lis 2006, 8:43

pawcio pisze:Tk było na planach. Trochę mnie to zdzwiwiło, ale tak już musi być. Dzięki temu jednak będzie można robić łuk po dłuższym promieniu.
Jeśli po wewnętrznej stronie "łezki" (czyli przeciwnie do kierunku jazdy 197 na Tunelowej), to będzie to raczej mniejszy promień.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 lis 2006, 10:13

2 dadzą radę, a nie wiem czy nie trzy. W ogóle zatocznka jest dziwna, ale nie zrobiłem zdjęć, bo kręcili się robotnicy a nie chciałem leigtymacji służbowej nadużywać ;).

Wydaje mi się, że na tej działce nic innego nie dało się zrobić, przy założeniu jednego wjazdu w każdym razie; do tego, krawędzie wydają się na przeuby czy sztywniaki dobre, lecz czy wykręciłyby, nie podejmuję się orzec.

A, dwukierunkowa pętla przy tym układzie terenu to rozwiązanie niezłe moim zdaniem - w końcu jezdnia jednokierunkowa musi mieć co najmniej 4,5m, a dwukierunkowa - 6, więc oszczędza się na jednej dwukierunkowej zamiast dwóch jednokierunkowych 3 metry...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25416
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 lis 2006, 12:27

Dennis pisze:
pawcio pisze:Tk było na planach. Trochę mnie to zdzwiwiło, ale tak już musi być. Dzięki temu jednak będzie można robić łuk po dłuższym promieniu.
Jeśli po wewnętrznej stronie "łezki" (czyli przeciwnie do kierunku jazdy 197 na Tunelowej), to będzie to raczej mniejszy promień.
No właśnie nie. Dzięki temu autobusy do wykręcania mają wolną zewnętrzną krawędź łezki.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 03 lis 2006, 12:34

pawcio pisze:
Dennis pisze:Jeśli po wewnętrznej stronie "łezki" (czyli przeciwnie do kierunku jazdy 197 na Tunelowej), to będzie to raczej mniejszy promień.
No właśnie nie. Dzięki temu autobusy do wykręcania mają wolną zewnętrzną krawędź łezki.
A jakby jechały w przeciwnym kierunku to miałyby zajętą :?: :-?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25416
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 lis 2006, 12:35

Nu. Jeździłoby się przy wewnętrznej krawędzi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 03 lis 2006, 12:47

pawcio pisze:Nu. Jeździłoby się przy wewnętrznej krawędzi.
Przypominam, iż mówimy w tej chwili o kierunku dokładnie takim samym, w jakim jeździ po swojej pętli 197. I ono bynajmniej nie jeździ po wewnętrznej krawędzi pętli, bo niby i dlaczego by miało.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25416
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 lis 2006, 12:53

Tylko tam będą dwa stanowiska, które wówczas by blokowały możliwość zarzucenia nosem nad zewnętrzną krawędź łezki. A tak wyjazd lub wjazd na stanowisko będzie mógł się odbyć właśneiz takim narzuceniem narożnika.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 03 lis 2006, 12:55

Pojadę, zobaczę i może wówczas zrozumiem o co Ci chodzi :)

ODPOWIEDZ