Tygodniki

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
ik5160
Posty: 70
Rejestracja: 10 paź 2006, 17:18
Lokalizacja: 52°15'38"N 20°55'30"E
Kontakt:

Post autor: ik5160 » 21 lut 2007, 19:11

Ja zazwyczaj Auto Świat, czasem Ciężarówki , Polski Traker
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lut 2007, 19:11

Tm pisze:
Bastian pisze:Uważasz antysemityzm, ksenofobię i zacofanie za korzystne i pozytywne zjawiska? :shock:
a gdzie ja napisałem, że to jest pozytywne?
Wprost nie napisałeś, ale taki wniosek można wysnuć z twego postu:
Tm pisze:przez lata dyżurnym chłopcem do bicia nie była Wyborcza, a rzekomy ciemnogród, naród, który chce rozliczenia winnych, lustracji, gdzie kwitnie antysemityzm, ksenofobia i zacofanie
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 21 lut 2007, 19:56

Hieronim pisze:Ja tam lustracji nie potrzebuję.
ale potrzebujesz uczciwego państwa, braku patologii, prawda? tymczasem pozostawienie na wysokich stanowiskach partyjnych kolesi, cała pajęczyna znajomości jest powodem korupcji i nieprawidłowości
Bastian pisze:Wprost nie napisałeś, ale taki wniosek można wysnuć z twego postu:
no taka właśnie wizje prezentowała Wyborcza - oświeconych europejczyków" i "ciemnogrodu", takich, którzy muszą wstydzić się albo za siebie, albo za rządzących, albo za kraj
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 21 lut 2007, 20:02

Tm pisze:cała pajęczyna znajomości
Póki będą rządzić nami ludzie a nie roboty to znajomości pozostaną. Dodam, że obecne rządu powodują to, że na formacje wywodzące się z postkomunistycznych głosują ludzie, którzy nigdy wcześniej nie by tego nie zrobili.
ale potrzebujesz uczciwego państwa, braku patologii, prawda?
Obecna władza mi tego nie zapewnia. Rzucanie oskarżeń bez pokrycia jest dla mnie większą patologią niż to, że ktoś zyskał na czymś jakieś nędzne złotówki.
xxx

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 21 lut 2007, 20:05

Hieronim pisze:Póki będą rządzić nami ludzie a nie roboty to znajomości pozostaną.
ale nie takie!
Hieronim pisze:Rzucanie oskarżeń bez pokrycia jest dla mnie większą patologią niż to, że ktoś zyskał na czymś jakieś nędzne złotówki.
Twoje, moje, nasze złotówki
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 21 lut 2007, 20:09

Tm pisze:Twoje, moje, nasze złotówki
Godność człowieka więcej znaczy niż złotówki. A to co wyprawia obecna władza woła o pomstę do nieba.
Tm pisze:ale nie takie!
Nie można żyć każdego podejrzewając o nieuczciwość. To paraliżuje - ludzie boją się podejmowania decyzji. Ja nie byłbym w stanie pracować w takiej atmosferze. Co nie oznacza, że nie jestem człowiekiem nieuczciwym. Poza tym mam wrażenie, że znajomości pomiędzy członkami obecnej władzy są znacznie bliższe...
xxx

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 lut 2007, 22:19

TM - Owszem, GW nie ma monopolu na rację, ma wyraźnie zarysowane poglądy, z którymi można się zgadzać bądź nie. Ale i też Dziennik czy Rzepa również nie mają monopolu na rację. Mylisz się, jeśli uważasz np. Dziennik za bardziej obiektywny. Ale cóż - po prostu, co powszechnienie wiadomo, łatwiej jest czytać to, z czym się zupełnie zgadzamy... Jak pokazały badania, odczucie obiektywizmu mediów jest rzeczą bardzo subiektywną.

Streszczenie GW i Michnika do "obrony komunizmu" jest nieporozumieniem, zważywszy na liczne zasługi gazety oraz okoliczności transformacji. Ale oczywiście, po 17 latach łatwo jest oceniać przeszłe wydarzenia, choć trzeba pamiętać, że wówczas nie wszystkie rzeczy były tak oczywiste, jak teraz się wydają.

BTW. Czy osobę sprzeciwiającą się ustawie o dekomunizacji ulic czy też maniakalnemu dążeniu do ślepego ukarania za winy (np. zdegradowanie wszystkich wprowadzających stan wojenny do jakiegoś tam stopnia) uważasz za obrońcę komunistów?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 9:26

MeWa pisze:TM - Owszem, GW nie ma monopolu na rację, ma wyraźnie zarysowane poglądy, z którymi można się zgadzać tudzież nie.
i tak własnie powinno być, ale dopiero od niedawna tak jest
MeWa pisze:Ale i też Dziennik czy Rzepa również nie mają monopolu na rację. Mylisz się, jeśli uważasz np. Dziennik za bardziej obiektywny. Ale cóż - po prostu, co powszechnienie wiadomo, łatwiej jest czytać to, z czym się zupełnie zgadzamy... Jak pokazały badania, odczucie obiektywizmu mediów jest rzeczą bardzo subiektywną.
od kiedy jest Dziennik?
przez kilkanaście lat Wyborcza dyktowała powszechnie obowiązująca opinię, wrogów pokazywała w jak najczarniejszym świetle oskarżając ich o najgorsze publikując paszkwile, nazwa wybiórcza przecież nie wzięła się z próżni
MeWa pisze:Streszczenie GW i Michnika do "obrony komunizmu" jest nieporozumieniem, zważywszy na liczne zasługi gazety oraz okoliczności transformacji.
jakie zasługi?
MeWa pisze:Ale oczywiście, po 17 latach łatwo jest oceniać przeszłe wydarzenia, choć trzeba pamiętać, że wówczas nie wszystkie rzeczy były tak oczywiste, jak teraz się wydają.
jak to nie były oczywiste? próba rozliczenia win nie była wtedy oczywista? a może oczywiste było nazwanie Kiszczaka "człowiekiem honoru"?
MeWa pisze:BTW. Czy osobę sprzeciwiającą się ustawie o dekomunizacji ulic czy też maniakalnemu dążeniu do ślepego ukarania za winy (np. zdegradowanie wszystkich wprowadzających stan wojenny do jakiegoś tam stopnia) uważasz za obrońcę komunistów?
cała rzecz w tym, że Michnik nie sprzeciwiał się tylko "ślepemu ukaraniu", on sprzeciwiał się jakiemukolwiek ukaraniu, ba - nawet ujawnieniu!
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2007, 10:06

Tm pisze:taka właśnie wizje prezentowała Wyborcza - oświeconych europejczyków" i "ciemnogrodu", takich, którzy muszą wstydzić się albo za siebie, albo za rządzących, albo za kraj
Ja się wstydzę za siebie, za rządzących i za kraj. Czy w związku z tym powinienem być wyklęty?

Czy nie ma u nas antysemityzmu, ksenofobii i zacofania?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 10:26

Bastian pisze:Ja się wstydzę za siebie, za rządzących i za kraj. Czy w związku z tym powinienem być wyklęty?
kto mówi o wyklęciu?, a poza tym to współczuję
Bastian pisze:Czy nie ma u nas antysemityzmu, ksenofobii i zacofania?
jest(jak wszędzie), ale nie w takim stopniu jak to usiłowała i usiłuje to wmówić Wyborcza

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2007, 10:38

Tm pisze:współczuję
Jeśli kraju i rządzących, to dziękuję. Ale wolałbym nie mieć powodów do wstydu.
Tm pisze:jest(jak wszędzie), ale nie w takim stopniu jak to usiłowała i usiłuje to wmówić Wyborcza
1) A w jakim stopniu jest?
2) Jaki stopień byłby według ciebie odpowiednio duży, by móc o nim pisać?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 22 lut 2007, 10:47

Ja sporadycznie kupuje tygodniki... Jesli juz to Przekroj/Newsweek.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 11:01

Bastian pisze:1) A w jakim stopniu jest?
przeciętnym, podobnym jak u sąsiadów
Bastian pisze:2) Jaki stopień byłby według ciebie odpowiednio duży, by móc o nim pisać?
nie udawaj Greka, pisać może każdy, ale zależy jeszcze jak się to robi i jak często
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lut 2007, 12:09

Nie widzę powodu, by się powstrzymywać przed krytykowaniem zjawisk negatywnych. A ty widzisz takie powody? Podaj je, może mnie przekonasz.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 lut 2007, 17:48

Bastian pisze:Nie widzę powodu, by się powstrzymywać przed krytykowaniem zjawisk negatywnych.
świetnie!, ciesze się więc, że popierasz moją krytykę Wyborczej
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ