Warszawskie stadiony i ich przyszłość

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 sie 2006, 8:57

Czyli nici z uporządkowania i modernizacji Stadionu XX-lecia ](*,) Brawo PiS :!: #-o

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 18 sie 2006, 9:01

Dennis pisze:Czyli nici z uporządkowania i modernizacji Stadionu XX-lecia
:arrow: Dwudziestolecia? Oj, chyba dziesięć lat dodałeś ;).

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 sie 2006, 9:32

Tu X, tam XXX :P Pomerdało mi się ;) :D

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 18 sie 2006, 9:41

Dennis pisze:Tu X, tam XXX. Pomerdało mi się.
:arrow: XXX? To co Ty oglądasz w wolnych chwilach? :P

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 sie 2006, 9:45

MZ pisze:
Dennis pisze:Tu X, tam XXX. Pomerdało mi się.
:arrow: XXX? To co Ty oglądasz w wolnych chwilach? :P
Oglądałem mapę jednego miasta i tam było osiedle XXX-lecia PRL :P Ty mi lepiej powiedz, co Tobie chodzi po głowie ;-)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 18 sie 2006, 10:12

Dennis pisze:Oglądałem mapę jednego miasta i tam było osiedle XXX-lecia PRL.
:arrow: U mnie jest osiedle XV-lecia, ale PRL w jego nazwie już nie funkcjonuje :D. Dobra, kończymy ten off topic ;).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 sie 2006, 10:34

Sądzę, że i Stadion X Lecia zostanie także wyremonotowany. Obiektów sportowych nigdy nie powinnmo być za dużo. Zresztą jak można pozowolić, żeby taki bajzel miał miejsce w centrum wielkiej aglomeracji, mającej ambicje bycia wazną europejską stolicą.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 sie 2006, 10:38

R-11 Kleszczowa pisze:Sądzę, że i Stadion X Lecia zostanie także wyremonotowany
zamontują daszki na koronie, żeby deszcz nie padał na dresy :twisted:
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 sie 2006, 10:38

Już wiele razy przekonałem się, że to jest intuicyjnie najbardziej oczywiste, jest dla polityków najtrudniejsze do zrealizowania ](*,)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 sie 2006, 10:41

Tm pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Sądzę, że i Stadion X Lecia zostanie także wyremonotowany
zamontują daszki na koronie, żeby deszcz nie padał na dresy :twisted:
:lol:

Nie no serio mówię :P Uważam, że obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia nigdy nie powinno być za dużo. I licze na to, że i Stadion X Lecia doceka się gruntownej przebudowy ;)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 18 sie 2006, 11:18

R-11 Kleszczowa pisze:I licze na to, że i Stadion X Lecia doczeka się gruntownej przebudowy.
:arrow: Tylko czy my doczekamy tego remontu? ;)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 sie 2006, 11:28

MZ pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:I licze na to, że i Stadion X Lecia doczeka się gruntownej przebudowy.
:arrow: Tylko czy my doczekamy tego remontu? ;)
Mam nadzieję, że tak [-o<
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 sie 2006, 11:58

Naprawdę chciałbyś mieć 119 lat :?: #-o ;-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 sie 2006, 12:31

Dennis pisze:Naprawdę chciałbyś mieć 119 lat :?: #-o ;-)
Czy ja wiem :roll: Może.... ;)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 19 sie 2006, 23:11

R-11 Kleszczowa pisze:I licze na to, że i Stadion X Lecia doceka się gruntownej przebudowy
:arrow: Architekci też na to chyba liczą:
ŻW pisze:Architekci nie chcą nowego stadionu na terenach Legii

Warszawscy urbaniści biją na alarm. Ich zdaniem, nowy stadion piłkarski obok istniejącego obiektu Legii jest niepotrzebny. Lepiej odrestaurować Stadion Dziesięciolecia – tłumaczą.

W czwartek chęć budowy stadionu przy ul. Łazienkowskiej zgłosiła niemiecka firma HBM. Stadion ma powstać na terenach Legii w pobliżu Łazienek Królewskich, Zamku Ujazdowskiego oraz przy Kanale Piaseczyńskim będącym fragmentem unikalnego założenia urbanistycznego – Osi Stanisławowskiej. Zdaniem członków Rady Urbanistyczno-Archtektonicznej (organ doradczy prezydenta miasta), stadion na 35 tys. widzów w tym miejscu zepsuje zabytkowy krajobraz stolicy.

Dlatego specjaliści proponują, aby futbolową arenę wybudować w innym miejscu. – Prawidłową i z wielu przyczyn wskazaną lokalizacją jest Stadion Dziesięciolecia – czytamy w oficjalnym stanowisku Rady. Ale nie tylko z powodu troski o panoramę miasta architekci sprzeciwiają się nowemu obiektowi przy ul. Łazienkowskiej.

– Oprócz stadionu będą tu też funkcje komercyjne i usługowe. A ta część miasta jest źle skomunikowana i nie ma planów, aby wprowadzić tu w przyszłości np. transport szynowy – mówi Grzegorz Buczek z RU-A, która wystosowała protest.

Tymczasem władze Warszawy twierdzą, że sprawa jest przesądzona i nie zamierzają ugiąć się pod presją architektów. Trwa sprawdzanie dokumentów, jakie złożył niemiecki oferent. Jeśli nie popełnił błędów, budowa stadionu przy ul. Łazienkowskiej ruszy w przyszłym roku.

Data: 2006-08-19; DANIEL ZYŚK

ODPOWIEDZ