Schody ruchome na stacji Centrum

Moderator: JacekM

Czy schody ruchome na stacji Centrum (peron w kierunku Kabat) powinny zostać przestawione?

Tak, przez cały czas powinny być dwa ciągi schodów dla pasażerów wychodzących
43
64%
Tak, tylko w godzinach porannego szczytu dla pasażerów wychodzących powinny być dwa ciągi schodów
11
16%
Nie, powinno pozostać tak jak jest
6
9%
Nie mam zdania na ten temat
7
10%
 
Liczba głosów: 67

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 24 lut 2007, 8:03

Zwykle to są jakieś głupie pińdzie, które sobie kółko dyskusyjne urządzają na schodach :-?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

niedzwiedz
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2007, 22:11

Post autor: niedzwiedz » 24 lut 2007, 11:14

Dopóki są jedne schody w górę to zawsze tak będzie. Przecież tam nie raz trzeba stać pół minuty w kolejce do schodów. Zresztą dziwię się, że w metrze opierają się na suchych statystykach(że więcej zjeżdża niż wjeżdża) zamiast realnie ocenić sytuacje, bo wiadomo, że zjeżdżają ludzie non stop a wjeżdżają falowo ](*,) Co więcej, tam w przeciwieństwie do innych stacji nie ma zwykłych schodów a jedynie te jedne schody ruchome(mówię o wyjściu z tej strony bo ono jest główne).

kam
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:44

Post autor: kam » 24 lut 2007, 12:51

MeWa pisze:ja to wszystko wiem, ale statystyki są nieubłagalne
i pozwalają wyłączyć myślenie

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 lut 2007, 13:17

niedzwiedz pisze:Zresztą dziwię się, że w metrze opierają się na suchych statystykach(że więcej zjeżdża niż wjeżdża) zamiast realnie ocenić sytuacje, bo wiadomo, że zjeżdżają ludzie non stop a wjeżdżają falowo. Co więcej, tam w przeciwieństwie do innych stacji nie ma zwykłych schodów a jedynie te jedne schody ruchome(mówię o wyjściu z tej strony bo ono jest główne).
:arrow: Masz całkowitą rację. Poza tym jest to chyba pozostałość z czasów, gdy metro nie dojeżdżało jeszcze tak daleko na północ, więc wysiadających było mniej. Teraz z północy do stacji Centrum przyjeżdża coraz więcej ludzi, więc rzeczywiście powinny być odwrotne proporcje schodów w dół do schodów w górę.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 24 lut 2007, 15:12

Ciekawe ile czasu zajmie specjalistom z metra dojście to tych oczywistych wniosków :D

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 24 lut 2007, 19:19

Należy jak najszybciej zmienić kierunek schodów ruchomych !! Dość często jadąc z DW. Gdańskiego wysiadam na stacji Centrum i nie ukrywam, że zawsze staram się jechać w wagonie, który zatrzyma się na wprost wyjścia ze stacji bo inaczej przez przygłupich pasażerów blokujących całe schody wychodziłbym ze stacji dobrych kilka minut ](*,) Najgorsze jest to, że ci ludzie kompletnie nie myślą i na zwróconie uwagi, że blokują całe wyjście ze stacji odpowiadają w agresywny sposób.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2007, 11:12

MeWa pisze:
geograf pisze: Dlaczego inni tak nie robią, tylko zatrzymują się?
no właśnie, nie wszyscy się przeciskają i potem wszyscy muszą stać...
Ci z południa mają kilka lat więcej praktyki - na wyjściu z peronu przyjazdowego z Kabat nigdy nie zdarza mi się stać za kimś... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

niedzwiedz
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2007, 22:11

Post autor: niedzwiedz » 27 lut 2007, 14:35

Ci z północy mają zatem i mniej praktyki i jedne schody w górę mniej i mogą tylko zazdrościć tym z południa szybkiego wydostania się :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2007, 15:59

Chodziło mi o to, że jeszcze nie nabyli korzystnych nawyków :P

A zagłosowałem oczywiście na opcję 1. Przeważyła "falowość" ruchu związana z przyjazdami pociągów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 lut 2007, 16:05

no nie wiem Bastian - jak szybko trafisz na schody, to może. Jednak od połowy potoków wychodzących z kierunku Kabat zwykle ktoś jednak blokuje te shcody.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2007, 16:08

Fakt, że raczej jestem z przodu. Natomiast nadal nie widzę problemu z przepchnięciem się. Nie wiem, czemu ludzie utykają za zawalidrogami, zamiast ich przeprosić i iść.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 lut 2007, 16:12

też tego nie rozumiem, ale jak się jedna, dwie czy trzy osoby zatrzymają, to kolejne już szans nie mają.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lut 2007, 16:14

Zgadza się.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 27 lut 2007, 16:50

Jak zapewne większość popieram rozwiązanie dwóch schodów dla wychodzących co jest związane bezpośrednio z "falowością" przyjazdów na stację. W przypadku przyjęcia tego rozwiązania nie wolno zapomnieć wtedy o uruchomieniu przynajmniej trzeciej (najlepiej jednak cztery) bramki dla wychodzących inaczej może powstać mało bezpieczny "korek" za schodami.

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 27 lut 2007, 17:11

Ankieta jest troszkę "niedorobiona", gdyż brakuje w niej paru opcji odpowiedzi.
Nic nie zaznaczyłem, ale pokuszę się o parę słów komentarza.
Schody w M Centrum faktycznie pozostawiają wiele do życzenia. Od strony Rotundy nie ma zwykłych schodów, skutkiem czego są ludzkie korki czy to do wejścia, czy do wyjścia. A zwykłe schody bardziej skutecznie rozprawiają się z takim problemem.
Moim zdaniem należałoby jakoś przebudować ciągi schodów. Jako, że nie bardzo widzę poszerzenie wejść na czwarty ciąg ruchomych schodów, to może wartałoby się zastanowić nad likwidacją dwu istniejących ciągów i stworzeniu tam właśnie zwykłych schodów. Jakoś np. na Świętokrzyskiej czy Ratuszu - Arsenale jest to tak i jakoś wszyscy sobie radzą.
A dla protestujących - są windy.
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

ODPOWIEDZ