Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 27 sty 2006, 22:40

SISKOM pisze: Jak napiałem - źle się stało, że zrezygnowano z węzła w Wesołej. Utrudni to mieszkańcom tej dzielnicy dostęp do trasy. Jednak WOW będzie głownie dla warszawiaków.
Jeśli już głównie dla warszawiaków (czyli w sumie dla Bródna i Tarchomina), to także i dla Wesołej, która nie dość, że ucierpi na tej drodze najbardziej, to nie będzie miała z niej żadnego pożytku w postaci wjazdu.
I tak jest zawsze - coś spartolą, a potem powiedzą, że trzeba było bardziej protestować!
W planowanym ponoć od dawna wariancie WIIIA był wjazd w Wesołej, ale zablokował to jakiś milioner spychając WOW na Sulejówek, który teraz odwala jakieś akcje i widać tego skutki.
Czy tak się zatem buduje drogi w normalnym kraju???
Wkurza mnie nie tyle sama trasa, a te wszystkie przekłamania i zabiegi, której dzieją się wokół jej powstawania.
SISKOM pisze: A poważnie - dla tranzytu ma być obwodnica pozamiejska - 50-tka.
Po dokończeniu modernizacji będzie to całkiem wygodna i przyjemna trasa.
Wiem, że ludzie boją się tego tranzytu, a dodatkowo są straszeni przez wszelkiej maści "wiedzących lepiej". Lepiej nawet od specjalistów od drogownictwa.
Jeśli więc ludzie boją się tranzytu, to władze Wesołej, jako Wasz przedstawiciel, powinny domagać się od GDDKiA gwarancji i odpowiednich zabezpieczeń, by tranzyt był kierowany w całosci na 50-tkę.
I kiedy ta obwodnica pozamiejska dla tranzytu ma być dokończona???
Z tego co napisałeś, to wynika też, że dopóki nie będzie ona dokończona to tranzyt jednak będzie kierowany na WOW. A jeśli Wesoła się nie postara to zostanie tu już na zawsze.
SISKOM pisze: Poza tym, bez przeasady. Na WOW planowane natężenie ogólnego ruchu na rok 2025 jest takie, ile obecnie dwa razy wiecej kursuje po Al.Niepodległości, przy których mam przyjemność mieszkać w odległosci 60 metrów.
Ty pisałes, że będziesz miał około 200.
Jak chcesz, to możemy się zamienić. :D
Wolę nie, bo nawdycham się za dużo spalin i zacznę pisać takie głupoty, jak co poniektórzy piszący tu wielkomiejscy warszawiacy.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 28 sty 2006, 1:14

Hi.

Spalin się nawdychasz, jak zbudują już WOW.
Powaznie - trasa ta nie powinna być uciążliwa. W wielu miejscach planowane jest przykrycie jej z góry (takie minituneliki) poza tym cała biegnie w przekopie, będzie zaekranowana i obsadzona zielenią.
Nikt Ci nie powie, że będziesz miał ciszej, niż teraz. Ale... skoro mieszka się w wielkim mieście... Nie będzie natomiast czegos takiego, o czym mówią ci protestujący w Wesołej. Znasz zapewne ich stronę w internecie? Niemal wszystko, co tam jest napisane, to zwykłe .... nie bójmy sie tego tak nazwać ... - kłamstwo. Nie jest prawdą,ze trasa budowana jest tylko i z myslą o tranzycie, nie odetnie dzielnicy na pół, nie utrudni komunikacji (wszystkie istniejące ulice będą przechodzić nad WOW).
Andrzeju. W Waszej sytuacji należałoby przyjąć tą inwestycję, przełknąć tą żabę i domagać się od GDDKiA wielu rzeczy w zamian. Może jeszcze jakieś dodatkowe przepusty nad trsasą (pieszo-rowerowe), może niech GDDKiA wyremontuje okoliczne uliczki, niech zastosuje dłuższe przekrycia trasy, itp.
Bezsensowne protestowanie i obrażanie się na cały świat nic nie da. A spowoduje tylko, że nie będziecie miec wpływu na ostateczny kształt inwestycji.
Rezygnacja z węzła na terenie Wesołej to też błąd. Zobaczycie, że po zbudowaniu WOW władze Wesołej i władze Sulejówka (oraz mieszkańcy) będą pluć se w brodę, że brak tam wjazdu na trasę.
Jednak chyba każdy mieszkaniec Wesołej i Sulejówka ma jakies autko. WOW wraz z innymi ntrasami stworzy całkiem przyjemny system tras, obwodnic miejskich, tras wylotowych. Dzięki WOW będziecie śmigać na Tarchomin, Bielany, Bemow, Ursynów, Ursus, Wawer, itp, ino w mig, bez stania w korkach na Trakcie Brzeskim.

50-tka na odcinku Sochaczew - Mińsk Mazowiecki będzie ukończona już w 2007 roku.
A więc na długo, nim zaczną w ogóle budować WOW. Nie znam dalszych planów modernizacji 50-tki, ale zapewne będzie.
Planowana jest też tzw. obwodnica podmiejska. Właśnie w tym rejonie, gdzie Wesoła widziałaby WOW w wariancie W3 (koło Halinowa). Ale będzie to droga klasy G, czyli mniej więcej taka, jak obecne wszystkie drogi głowne w Polsce.

Na WOW będzie też oczywiście ruch TIR i ciężarówek. Będą to jednak w większości kursy dowarszawskie, które obecnie muszą pchac się zwykłymi ulicami.
Wiem, że wielu z mieszkańców myśli, że zostali pokrzywdzeni.
Ja też nie chcę miec Al.Niepodległości pod oknem, po których 80% to ruch z/na Ursynów. Dla mieszkańców Wierzbna taki ruch to tranzyt. I co?
Ty też zapewne masz samochód i kursujesz pod czyimiś oknami. Ja również.
Nikt nie jest więc pokrzywdzony, jak mu się wydaje.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 28 sty 2006, 23:19

SISKOM pisze:Hi.
Powaznie - trasa ta nie powinna być uciążliwa. W wielu miejscach planowane jest przykrycie jej z góry (takie minituneliki) poza tym cała biegnie w przekopie, będzie zaekranowana i obsadzona zielenią.
Ale nigdzie o czymś takim nie wspominają, o takich zabezpieczeniach.
A odcinek, który mnie interesuje wg waszych mapek ma być jako wiadukt i zwykła naziemna trasa.
SISKOM pisze:Andrzeju. W Waszej sytuacji należałoby przyjąć tą inwestycję, przełknąć tą żabę i domagać się od GDDKiA wielu rzeczy w zamian. Może jeszcze jakieś dodatkowe przepusty nad trsasą (pieszo-rowerowe), może niech GDDKiA wyremontuje okoliczne uliczki, niech zastosuje dłuższe przekrycia trasy, itp.
Już widzę, jak remontują nasze ulice...
SISKOM pisze:Rezygnacja z węzła na terenie Wesołej to też błąd. Zobaczycie, że po zbudowaniu WOW władze Wesołej i władze Sulejówka (oraz mieszkańcy) będą pluć se w brodę, że brak tam wjazdu na trasę.
A z drugiej strony - gdzie ten potrzebny węzeł można wstawić, żeby nie "odkrywać" za bardzo trasy?
SISKOM pisze:Dzięki WOW będziecie śmigać na Tarchomin, Bielany, Bemow, Ursynów, Ursus, Wawer, itp, ino w mig, bez stania w korkach na Trakcie Brzeskim.
To już bardzo naciągane jeśli chodzi o mieszkańców Wesołej.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 29 sty 2006, 22:58

Hi
O możliwości budowy tunelu w wariancie W2 jest mowa w dokumencie
Porównanie analizowanych wariantów (dostępny na stronie SISKOM w dziale "Dokumenty") na stronie 11 (151 całego dokumentu). Ten tunel miałby powstać w przebiegu W2 pomiędzy ul.Niemcewocza, a torami kolejowymi.
Natomiast nie cała trasa miałaby być "tunelowana". WOW w pewnych miejscach będzie przechodzić też na estakadzie. Może i taka sytuacja jest koło Twojego domu.
WOW idzie na estakadzie nad Traktem Brzeskim, nad ul. Pilsudskiego i nad Cyrulików.
Moim skromnym zdaniem cała WOW powinna iść w przekopie i wspomniane trasy powinny przechodzić nad WOW.
Dlatego w tym miejscu wspominam Ci, że władze Wesołej i mieszkańcy zamiast obrazac się na GDDKiA powinny wyjść z wnioskiem o odpowiednie zmiany w projekcie.
Można zażyczyć zrobienia w wielu miejscach przykrycia trasy. Jak znam GDDKiA, to na to pójdą.

Oczywiście w miejscu węzła nie może być tunelu, tyko ekrany.

No a jak WOW poprawi wam dojazd do dzielnic, które wymieniłem, to pojedź palcem po poniższej mapie, a potem odpowiedz sobie na pytanie jak jeździsz teraz i ewentualnie, czy korzystałbyś z WOW (oraz rzesze innych wesolaków) w takich relacjach, gdyby powstała w wariancie W3.
http://www.siskom.waw.pl/images/warszaw ... nice-m.jpg

Pozdrawiam. :)
Załączniki
warszawa-obwodnice-m.JPG

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 sty 2006, 9:29

SISKOM pisze: Oczywiście w miejscu węzła nie może być tunelu, tyko ekrany.
Przepraszam, a dlaczego?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 30 sty 2006, 10:26

Czy jest może dostępny jakiś bardziej wyraźny schemat? (@SISKOM)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 sty 2006, 10:31

Pogmeraj po ich stronie, adres był już podawany. Jest tam mnóstwo schematów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 sty 2006, 12:59

To prawda. Nie kryję, że wiele, wiele czasu tam spędziłem. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 30 sty 2006, 16:41

Ikarusomaniak pisze:Czy jest może dostępny jakiś bardziej wyraźny schemat? (@SISKOM)
Sam nie wiem czemu ten schemat wyszedł tak niewyraźnie. Ale po kliknięciu w niego pokazuje się całkiem ładna mapka w kolorach.
Jest tylko jeden feler, który musimy poprawić i to własnie w przebiegu WOW. Schemat rysowany był dla wariantu WIIIA.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 31 sty 2006, 10:44

SISKOM pisze:Hi
O możliwości budowy tunelu w wariancie W2 jest mowa w dokumencie
Porównanie analizowanych wariantów (dostępny na stronie SISKOM w dziale "Dokumenty") na stronie 11 (151 całego dokumentu). Ten tunel miałby powstać w przebiegu W2 pomiędzy ul.Niemcewocza, a torami kolejowymi.
Wg waszego obrazka W2 tunelem przebiega tylko w okolicy ulicy Niemcewicza.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2006, 10:46

No to walczcie o więcej... :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 01 lut 2006, 11:05

Bastian pisze:No to walczcie o więcej... :evil:
To nie wojna, żeby walczyć.., to tylko zwykła inwestycja w naszym uroczym kraju.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lut 2006, 11:10

No to starajcie się o więcej. A jak się wam nie chce, to przestańcie narzekać.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 01 lut 2006, 17:04

Andrzej ma rację - to nie wojna.
Jednak mieszkańcy Wesołej poprzez swoje władze mogą domagać się czegoś wiecej.
Taka inwestycja nie może odbyć się bez udziału tych najbardziej zainteresowanych.
Problem jedynie w tym, że GDDKiA nie ma z kim rozmawiać. Bo powstał jakiś ruch, który domaga się jakiejś utopii (czyli W3) i działa na zasadzie "wszystko, albo nic", Działa na zasadzie zastraszania, populizmu i burząc jakiekolwiek próby kompromisu.
My jako SISKOM moglibyśmy też pomóc w pewnych sprawach. Jeśli tylko byłaby taka wola mieszkanców.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 03 mar 2006, 15:35

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... _a_14.html
Jak widać to nie "bezmyślni" protestujący mieszkańcy Wesołej są w stanie zablokować budowę WOW w obecnej postaci, a bezmyślni, nieodpowiedzialni, niekompetentni i nieprofesjonalni budowniczowie tej trasy!
I co SISKOMIE? Gdybyście tak profesjonalnie budowali drogi jak mydlicie oczy, to nie byłoby kłopotów z rozbudową infrastruktury drogowej..
R1+R2
R3+R7
R8+R9

ODPOWIEDZ