Strona 3 z 257

: 14 paź 2007, 15:58
autor: Wolfchen
inż. Glonojad pisze:A co, myślisz, że polegną z powodu budowy II linii metra? :-k
Nie, ale mogą im lekko pozmieniać trasy... Niezbadane są wyroki ZTM-u... Ale II linia metra na Bemowie to jeszcze bardzo odległą przyszłość... 8-[

: 14 paź 2007, 16:25
autor: Bastian
Wolfchen pisze:Nie, ale mogą im lekko pozmieniać trasy...
No to pozmieniają! Spodziewam się, że relacja Bemowo/Jelonki - DWZ w jakimś kształcie zostanie utrzymana, prócz 523 i 408 mamy przecież "w odwodzie" choćby 154, 167 itp., ale bajanie o tym teraz jest co najmniej bezcelowe.

: 14 paź 2007, 20:27
autor: barluk
Mój projekt:
103: :arrow: CM.PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. - ... - Krasińskiego - Pl.Wilsona - Mickiewicza - Potocka - Gwiaździsta - GWIAŹDZISTA (zastąpienie linii 185)
110: :arrow: likwidacja linii (połączenie z linią 132)
112: :arrow: KAROLIN - ... - Broniewskiego - Perzyńskiego - Żeromskiego - Al.Armii Krajowej - ... - CH MARKI (połączenie z Metrem)
114: :arrow: BRÓDNO-PODGRODZIE - ... - Słowackiego - WŁOŚCIAŃSKA (wycofanie z Bielan, zastąpienie przez Metro)
121: :arrow: GWIAŹDZISTA - ... - Gdańska - Popiełuszki - Krasińskiego - Przasnyska - Duchnicka - Powązkowska - Rudnickiego - Kochanowskiego - Conrada - Sokratesa - Kasprowicza - METRO MŁOCINY (zastąpienie linii 122 na Przasnyskiej)
122: :arrow: STARE BEMOWO - ... - Powstańców Śl. - Al.Reymonta - Broniewskiego - Krasińskiego - ... - SPARTAŃSKA (zastąpienie linii 121 na Broniewskiego)
129: :arrow: REGULSKA - ... - Górczewska - Al.Prymasa Tysiąclecia - Al.Armii Krajowej - Broniewskiego - Jarzębskiego - Al.Zjednoczenia - Kasprowicza - METRO MŁOCINY (zastąpienie na Bielanach linii 132)
132: :arrow: SKARBKA Z GÓR - ... - Most Grota-Roweckiego - Al.Armii Krajowej - Żeromskiego - trasa linii 110 - CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. (połączenie linii 132 z 110)
167: :arrow: SIEKIERKI-SANKTUARIUM - ... - Conrada - Sokratesa - Kasprowicza - METRO MŁOCINY(dodatkowe połączenie Chomiczówki z Metrem)
185: :arrow: URSYNÓW ZACH. - ... - Pl.Wilsona - Słowackiego - WŁOŚCIAŃSKA lub skierowanie dalej ul.Kasprowicza do krańca METRO MŁOCINY (zastąpienie linii 195)
195: :arrow: NATOLIN PŁN - WŁOŚCIAŃSKA (linia zastąpiona na Bielanach przez 185 i Metro)
197: :arrow: DW.ZACHODNI (TUNELOWA) - ... - Perzyńskiego - Podczaszyńskiego - Kasprowicza - Al.Zjednoczenia - Marymoncka - Pułkowa - Dzierżoniowska - Żubrowa - Wóycickiego - MŁOCINY-UKSW (połączenie UKSW przy Wóycickiego oraz przy Dewajtis ze stacją metra STARE BIELANY, nowe przystanki: AWF 05 na Al.Zjednoczenia w kier.Młocin, oraz METRO STARE BIELANY 04 na ul.Kasprowicza przed skrzyżowaniem z al.Zjednoczenia)
310: :arrow: CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. - Estrady - Arkuszowa - Wólczyńska - Żeromskiego - WŁOŚCIAŃSKA lub przez Broniewskiego, Krasińskiego, Popiełuszki, Słowackiego, WŁOŚCIAŃSKA
409: :arrow: PL.WILSONA - CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. (uruchomienie przystanków PRZYBYSZEWSKIEGO i PERZYŃSKIEGO)
508: :arrow: NOWODWORY - ... - Al.Armii Krajowej - Żeromskiego - Al.Reymonta - Powstańców Śl. - Wrocławska - Radiowa - STARE BEMOWO (dodatkowe połączenie WAT-u z metrem)
511: :arrow: BUKÓW - WŁOŚCIAŃSKA
520 :arrow: wycofanie z Bielan i Żoliborza (zastąpienie przez linię E-1)
701: :arrow: ŁOMIANKI - METRO MŁOCINY
708: :arrow: TRUSKAW - METRO MŁOCINY
726: :arrow: SIERAKÓW - METRO MŁOCINY
732: :arrow: wydłużenie Al.Armii Krajowej do krańca WŁOŚCIAŃSKA
E-1: :arrow: połączenie linii E-1 z linią E-3 na trasie: BRÓDNO-PODGRODZIE - trasa linii E-3 - Rondo Radosława - Popiełuszki - Broniewskiego - Al.Reymonta - Conrada - Sokratesa - METRO MŁOCINY (przystanki na Żoliborzu i Bielanach: WŁOŚCIAŃSKA, DURACZA, RUDNICKIEGO, AL.REYMONTA, CONRADA, KWITNĄCA, METRO MŁOCINY
E-3: :arrow: likwidacja (zastąpienie przez linię E-1)
E-4: :arrow: NOWODWORY - ... - Most Grota-Roweckiego - Al.Armii Krajowej - Słowackiego - WŁOŚCIAŃSKA

ewentualnie dodać można korektę tras linii:
103: :arrow: wycofanie z Młocin i skrócenie do METRO MŁOCINY (HUTA) (na Młocinach linia 106 ze zwiększoną częstotliwością)
105: :arrow: likwidacja linii (zastąpienie na Bemowie przez linię 184)
106: :arrow: MŁOCINY-UKSW - ... - Kasprowicza - Oczapowskiego/Przybyszewskiego - Al.Reymonta - Powstańców Śl. - ... - OKĘCIE (zwiększenie częstotliwości, zastąpienie linii 184 na Bielanach, połączenie Chomiczówki z węzłem Młociny zapewniają linie 121, 167, E-1)
184: :arrow: SZCZĘŚLIWICE - ... - Połczyńska - Szeligowska - Lazurowa - Kaliskiego - Radiowa - Wrocławska - Piastów Śl. - Powstańców Śl. - NOWE BEMOWO (zastąpienie linii 105 na Bemowie)

: 14 paź 2007, 20:47
autor: Piotrek
Z mojego podwórka: 7xx oczywiście do Metro Młociny, 110 pewnie zostanie na swojej trasie, ew.połączy się z czymś tam, no i czekam na dowozówkę częstą do metra :]

: 15 paź 2007, 16:07
autor: Kra
Nie przekonuje mnie kilka propozycji, tzn. wycofanie z Żeromskiego wielu linii 7xx i 114. Tam naprawdę bardzo dużo ludzi jeździ w relacjach lokalnych (szkoły przy Żeromskiego). Pomysł ze 121 godny uwagi moim zdaniem.
Czy 7xx na Hutę ? Niby tak miało być ale patrząc ile osób z tych linii (zwłaszcza 708) wysiada na Żeromskiego (do szkoły) mam też wątpliwości. Pamiętajmy też o dojeździe do zakładu w Laskach (a to był ważny argument kursowania tej linii z Pl. Wilsona podczas zamknięcia Słowackiego).
Pomyłka to E-1 do Metro Dw. Gdański - będzie jeszcze bardziej pusta niż obecne E-1 do Wilsona, z tych powodów jeżeli likwidować 520 to tylko poprzez połączenie z 508 (i z jego obecną częstotliwością), da możliwość pozbycia się np. 103.
Czy strefa dojścia pieszego do metra w 10-15 minut wymaga dowozu? Nie wiem (tu myślę o Aspekcie).
Patrząc na budowę stacji Młociny zastanawiam się tylko czy nie za wcześnie na rozważania o docelowym rozwiązaniu. Chyba wcześniej powstanie pętla przy Włościańskiej dla linii Tarchomińskich.

: 15 paź 2007, 16:10
autor: fik
Kra pisze:Czy strefa dojścia pieszego do metra w 10-15 minut wymaga dowozu? Nie wiem (tu myślę o Aspekcie).
Tego to nawet na Bródnie nie grali, ponadkilometrowa strefa dojścia. ](*,) ](*,)

: 15 paź 2007, 16:22
autor: Wolfchen
Kra pisze:Czy strefa dojścia pieszego do metra w 10-15 minut wymaga dowozu?
Jeśli ma być to atrakcyjny środek transportu, to sądzę, że tak...
Kra pisze:Nie przekonuje mnie kilka propozycji, tzn. wycofanie z Żeromskiego wielu linii 7xx i 114.
Zamiast tych linii można pomyślec o szybkiej i krótkiej dowozówce :-k

: 15 paź 2007, 17:25
autor: Piotrek
Nie przekonuje mnie kilka propozycji, tzn. wycofanie z Żeromskiego wielu linii 7xx i 114. Tam naprawdę bardzo dużo ludzi jeździ w relacjach lokalnych (szkoły przy Żeromskiego). Pomysł ze 121 godny uwagi moim zdaniem.
Czy 7xx na Hutę ? Niby tak miało być ale patrząc ile osób z tych linii (zwłaszcza 708) wysiada na Żeromskiego (do szkoły) mam też wątpliwości. Pamiętajmy też o dojeździe do zakładu w Laskach (a to był ważny argument kursowania tej linii z Pl. Wilsona podczas zamknięcia Słowackiego).
114 to i tak będzie do zmiany trasy wtedy. Z 7XX jest kłopot. Bo powinny jeździć do Huty po otwarciu metra. Z drugiej strony jeśli niewidomi przekonają ZTM do pozostawienia 708 na obecnej trasie, to wtedy i 726 zostanie. Do tego Łomianki też będą walczyć, więc 701 może również zostać.

Oczywiście gdyby 7XX nie było na Żeromskiego to musi powstać jakaś silna lokalna linia. No i dowozówki [-o<

: 15 paź 2007, 17:35
autor: a/p TALENT
Rzeczywiście , Bastian i Glonojad mają rację , bez zakończenia odcinka linii tramwajowej od Radiowej do Powst. Śl. nasze dywagacje na temat zmian linii autobusowych wzdłuż Powst. Śl. to sztuka dla sztuki. Bastian z pewnością pisząc o wiadukcie miał na myśli wiadukt nad S-8 . Jestem ciekaw co będzie z torami bocznicy kolejowej , torami 20 czy przedłużeniem ul. Dywizjonu 303. Bo samą trasę pewnie schowają na poziom - 1. Dzięki Robertowi Ch. znam generalia , ale diabeł tkwi w szczegółach.

: 15 paź 2007, 17:53
autor: Glonojad
Przez chwilę był w sieci dostępny projekt S-8, ale zniknął... 20 zostaje gdzie jest, ale rozjazd od trasy nowobemowskiej zostanie przesunięty trochę na północ - w obecnym miejscu będzie wiadukt nad S-8.

Linia (nie bocznica!) kolejowa do Huty także ocaleje, ale szczegółów nie jestem pewien.

: 15 paź 2007, 18:11
autor: a/p TALENT
Linia to brzmi dumnie , a liczne wychlapy i pełzający skład pociągu do i z Huty świadczy o marnej kondycji tej magistrali.

: 15 paź 2007, 18:12
autor: Wolfchen
a/p TALENT pisze:Linia to brzmi dumnie , a liczne wychlapy i pełzający skład pociągu do i z Huty świadczy o marnej kondycji tej magistrali.
Co nie zmienia faktu, że jest eksploatowana i niezbędna dla funkcjonowania huty...

: 15 paź 2007, 18:16
autor: Glonojad
a/p TALENT pisze:Linia to brzmi dumnie , a liczne wychlapy i pełzający skład pociągu do i z Huty świadczy o marnej kondycji tej magistrali.
Niemniej jest to linia. Tak samo, jak maluch jest samochodem.

: 15 paź 2007, 18:23
autor: a/p TALENT
Oczywisty żart. Ale naprawdę 10 lat temu ówczesne władze gminy Bemowo chciały na tej linii uruchomić lokalną kolejkę dojazdową - zwłaszcza 1 listopada do cmentarza Północnego. Skończyło się na planach.

: 15 paź 2007, 18:25
autor: MeWa
Jeszcze rok temu można było tę wizję zobaczyć na przystanku pod Rautszem dzielnicy na mapie. Nie wiem, czy uchowała się jeszcze...