(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Paweł D.
Posty: 5297
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 lis 2007, 10:05

Kra pisze:Pozwolisz, że nie skomentuję. Z dalszej odpowiedzi wnioskuję, że proponujesz jazdę na dachu 33 (albo zwiększenie częstotliwości do 5/10/10). Jeżeli to drugie to OK.Czy jechałeś w DP w szczycie A z Broniewskiego? Czy jechałeś w DP z JP II w szczycie B? Zobacz a potem coś proponuj.Pzdr
Czy naprawdę ciężko zauważyć, że 19 i 33 to obsługa jednak różnych ciągów komunikacyjnych, szczególnie na Mokotowie. I dziś doskonale to widać. Wzmocnione 33 jeżdzi pustawe a do 10 czy 17 nie da się wsiąść.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 02 lis 2007, 10:25

Paweł D. pisze:Czy naprawdę ciężko zauważyć, że 19 i 33 to obsługa jednak różnych ciągów komunikacyjnych, szczególnie na Mokotowie. I dziś doskonale to widać. Wzmocnione 33 jeżdzi pustawe a do 10 czy 17 nie da się wsiąść.
Na Mokotwie może tak, ale w Śródmiściu, Żoliborzu i Bielanach sytuacja jest taka, że samo 33 w relacji Bielany - Śródmieście jest absolutnie niewystarczające, stąd m.in wsparcie 19. Dlatego wyraźnie wcześniej wymieniłem te relacje. O Mokotowie się nie wypowiadam bo tam rzadko podróżuję. A swoją drogą dlaczego 33 jeździ tak pustawe? Chciałbym takie widzieć w swoich relacjach.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 lis 2007, 10:38

Wiem skąd można by wytrzasnąć wozy na dodatkową brygadę. Wystarczy zlikwidować trójskłady na 36.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Doman
Posty: 109
Rejestracja: 22 sie 2006, 16:18
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: Doman » 02 lis 2007, 10:46

Kra pisze:Paweł D. napisał/a:
Czy naprawdę ciężko zauważyć, że 19 i 33 to obsługa jednak różnych ciągów komunikacyjnych, szczególnie na Mokotowie. I dziś doskonale to widać. Wzmocnione 33 jeżdzi pustawe a do 10 czy 17 nie da się wsiąść.

Na Mokotwie może tak, ale w Śródmiściu, Żoliborzu i Bielanach sytuacja jest taka, że samo 33 w relacji Bielany - Śródmieście jest absolutnie niewystarczające, stąd m.in wsparcie 19. Dlatego wyraźnie wcześniej wymieniłem te relacje. O Mokotowie się nie wypowiadam bo tam rzadko podróżuję. A swoją drogą dlaczego 33 jeździ tak pustawe? Chciałbym takie widzieć w swoich relacjach.
@Paweł D.
Ciąg Broniewskiego, al. JPII, Chałubińskiego, al. Niepodległości to nnie jest jakikolwiek inny ciąg więc myślę, że najpierw warto zastanowić się zanim cokolwiek się dziwnego napisze.
@Kra
Mogę Ci odpowiedzieć na pytanie nie dlaczego a gdzie jeździ 33 pustawe - od Huty do góra Cm. Wawrzyszewskiego (oczywiście jesli nie są to okolice 1 listopada ) i od Woronicza do Metro Wilanowska)

Teoretycznie mozna pokombinować z mokotowskimi częściami trasy 19 i 33, sądzę jednak ze układ linii tramwajowych na na calym Mokotowie już niedługo ulegnie zmianie w zwiazku z ciągłym w dodatku bardzo szybkim rozwojem Służewca i okolic ( już teraz w obu szczytach dzieją się dantejskie sceny ).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lis 2007, 11:01

pawcio pisze:Wiem skąd można by wytrzasnąć wozy na dodatkową brygadę. Wystarczy zlikwidować trójskłady na 36.
=D> [-o<

Chociaż naprawdę uważam, że skrócenie o 4 minuty postoju 9 na Okęciu wyszłoby mu tylko na dobre - 4 składy oczekujące na odjazd (5, jeśli doliczyć jeden na żeberku) mnie rozwaliło.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 02 lis 2007, 11:10

Doman pisze:@Kra
Mogę Ci odpowiedzieć na pytanie nie dlaczego a gdzie jeździ 33 pustawe - od Huty do góra Cm. Wawrzyszewskiego (oczywiście jesli nie są to okolice 1 listopada ) i od Woronicza do Metro Wilanowska)
Ten odcinek znam doskonale bo tam mieszkam ale kolega "Paweł D." raczej pisał o mokotowskim odcinku 33 ;-)
Pzdr

Doman
Posty: 109
Rejestracja: 22 sie 2006, 16:18
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: Doman » 02 lis 2007, 11:32

Kra pisze:Ten odcinek znam doskonale bo tam mieszkam ale kolega "Paweł D." raczej pisał o mokotowskim odcinku 33
Pzdr
Zdaję sobie z tego sprawę doskonale, ale ująłem trasę 33 całościowo;)

Paweł D.
Posty: 5297
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 lis 2007, 11:43

Doman pisze:@Paweł D.
Ciąg Broniewskiego, al. JPII, Chałubińskiego, al. Niepodległości to nnie jest jakikolwiek inny ciąg więc myślę, że najpierw warto zastanowić się zanim cokolwiek się dziwnego napisze.
Dziwne jest to, że nie zauważasz, zupełnie innego popytu w relacji Centrum-Wilanowska przez Puławską i przez Woronicza. O ile można dyskutować o wzmocnieniu linii na JPII-Broniewskiego to zrobienie poprzez wzmocnienie 19 jest bezsensem, bo po dołożeniu 4-ki Puławska tak częstej 19 nie potrzebuje.

Doman
Posty: 109
Rejestracja: 22 sie 2006, 16:18
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: Doman » 02 lis 2007, 12:18

Paweł D. pisze:Doman napisał/a:
@Paweł D.
Ciąg Broniewskiego, al. JPII, Chałubińskiego, al. Niepodległości to nnie jest jakikolwiek inny ciąg więc myślę, że najpierw warto zastanowić się zanim cokolwiek się dziwnego napisze.
Dziwne jest to, że nie zauważasz, zupełnie innego popytu w relacji Centrum-Wilanowska przez Puławską i przez Woronicza. O ile można dyskutować o wzmocnieniu linii na JPII-Broniewskiego to zrobienie poprzez wzmocnienie 19 jest bezsensem, bo po dołożeniu 4-ki Puławska tak częstej 19 nie potrzebuje.
Puławska oczywiście nie, jednak Woronicza niepotrzebuje również bardzo częstego 33 co by szło wzamian za likwidację 19 - dlatego też napisałem, iż właściwą czynnością byłaby mała rewolucja tramwajowa na samym Mokotowie w nowych końcówek tras poszczególnych linii.

Inna sprawa, że nie samą Puławską człowiek żyje. Dlatego tez warto otworzyć szerzej oczy na potrzeby innej grupy pasażerów.

Zebralem do kupy luźne pomysły, które zaobserwowałem na Forum i w rzeczywistości i wydaje mi,że na Mokotowie można popracować nad takim układem.

4. :arrow: ANNOPOL... Puławska - Woronicza - Wołoska - Marynarska SŁUŻEWIEC
16. :arrow: ŻERAŃ FSO...al. Niepodległości - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa PL. NARUTOWICZA
18. :arrow: ZERAŃ FSO ... Puławska WYŚCIGI
19. :arrow: PIASKI... al. Niepodległości - Rakowiecka KIELECKA
33. :arrow: HUTA ... al. Niepodległości - Nowowiejska - Puławska WYŚCIGI
44. :arrow: METRO WILANOWSKA - Pulawska - Woronicza - Wołoska - Marynarska SŁUŻEWIEC

W przypadku 4 i 44 częstotliwość do uzgodnienia, w przyoadku pozostałych linii częstotliwość się nie zmienia.

Awatar użytkownika
Sadek
Posty: 432
Rejestracja: 21 wrz 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa Młynów oraz R-1 Woronicza

Post autor: Sadek » 02 lis 2007, 12:31

XXXX pisze:Linia 44: wydzielone kursy linii 4 - ŻERAŃ WSCHODNI - SŁUŻEWIEC ( obecnie kursy na tej trasie są obecne w rozkładach linii 4 w szczycie porannym )
A ja myślałem że mam jakieś przewidzenia widząc 4-kę na Marynarskiej z tablicami krańca "Służewiec" Co to za wynalazek? Czym taka szopka jest podyktowana? Co prawda którymś kursem 1-ka też jedzie na Cm.Wolski zamiast na Banacha i potem do zajezdni. Z tego co się zorientowałem to na Służewiec jadą dodatki które potem mają "zjazd do zajezdni" (nie uwzględniony w rozkładzie). Czy na Wyścigach jest tak ciasno że się nie mogą te wszystkie brygady pomieścić? Przecież Służewiec jest jeszcze ciaśniejszy , tam są tylko 2 tory.

lasuch
Posty: 31
Rejestracja: 22 cze 2006, 21:26
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post autor: lasuch » 02 lis 2007, 12:37

Sadek pisze:
XXXX pisze:Linia 44: wydzielone kursy linii 4 - ŻERAŃ WSCHODNI - SŁUŻEWIEC ( obecnie kursy na tej trasie są obecne w rozkładach linii 4 w szczycie porannym )
A ja myślałem że mam jakieś przewidzenia widząc 4-kę na Marynarskiej z tablicami krańca "Służewiec" Co to za wynalazek? Czym taka szopka jest podyktowana? Co prawda którymś kursem 1-ka też jedzie na Cm.Wolski zamiast na Banacha i potem do zajezdni. Z tego co się zorientowałem to na Służewiec jadą dodatki które potem mają "zjazd do zajezdni" (nie uwzględniony w rozkładzie). Czy na Wyścigach jest tak ciasno że się nie mogą te wszystkie brygady pomieścić? Przecież Służewiec jest jeszcze ciaśniejszy , tam są tylko 2 tory.
Ludzie rano na Wierzbnie się do 18 i 33 nie mieszczą.

mkm101
Posty: 995
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 02 lis 2007, 12:39

Doman pisze: 4. :arrow: ANNOPOL... Puławska - Woronicza - Wołoska - Marynarska SŁUŻEWIEC
16. :arrow: ŻERAŃ FSO...al. Niepodległości - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa PL. NARUTOWICZA
Po co? Nie ma takiego zapotrzebowania
Doman pisze:19. :arrow: PIASKI... al. Niepodległości - Rakowiecka KIELECKA
33. :arrow: HUTA ... al. Niepodległości - Nowowiejska - Puławska WYŚCIGI
Zamieniasz jeden numerek na drugi, przy okazji znacznie zmniejszając dostęp z Wołoskiej na JP II (potrzebny bo w DP do 10 i 17 nie sposób się tu wbić)

----------------------------------------

Skoro już tak wszyscy kombinują to proponuję i ja:
4 ...Puławska-Woronicza-Wołoska-Służewiec
10 ...al. N-Nowowiejska-Marszałkowska-Puławska-Wyścigi
18 ...Puławska-Wyścigi
19 ... al. N-Rakowiecka-Wołoska-Służewiec
Zalety - możliwość dopasowania 19 do układu linii tak na Wołoskiej jak i JP II, natomiast krótko bywające na tym ciągu 10 nie musi być tu koordynowane

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 lis 2007, 13:24

Wygląda nieźle.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Doman
Posty: 109
Rejestracja: 22 sie 2006, 16:18
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: Doman » 02 lis 2007, 13:34

mkm101 pisze:Doman napisał/a:
4. ANNOPOL... Puławska - Woronicza - Wołoska - Marynarska SŁUŻEWIEC
16. ŻERAŃ FSO...al. Niepodległości - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa PL. NARUTOWICZA

Po co? Nie ma takiego zapotrzebowania
i kolejny cytacik z wypowiedzi "mkm101"

"Skoro już tak wszyscy kombinują to proponuję i ja:
4 ...Puławska-Woronicza-Wołoska-Służewiec"

Widzę różnicę co do Twojej 4 że przelatuje ona odcinek pomiędzy Wołoską a Służewcem, gdzie zauwazyłeś, że nie ma zapotrzebowania.
mkm101 pisze:Doman napisał/a:
19. PIASKI... al. Niepodległości - Rakowiecka KIELECKA
33. HUTA ... al. Niepodległości - Nowowiejska - Puławska WYŚCIGI

Zamieniasz jeden numerek na drugi, przy okazji znacznie zmniejszając dostęp z Wołoskiej na JP II (potrzebny bo w DP do 10 i 17 nie sposób się tu wbić)
Nie widzę przeszkód by 19 pociągnąc dalej, tyle, ze w przypadku bardzo silnej 4 i uzupelniającej 44 znaczna część podaży na Wołoskiej od Woronicza do GM zostanie zabrana z 10 i 17 przez co na samej Wołoskiej podaż ulegnie znacznemu osłabieniu
mkm101 pisze:10 ...al. N-Nowowiejska-Marszałkowska-Puławska-Wyścigi
Myślę, że mieszkańcy Woli oraz Jelonek z wielką niechęcią przyjeliby ten postulat zmiany.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 lis 2007, 13:40

Doman pisze:
mkm101 pisze: Po co? Nie ma takiego zapotrzebowania
i kolejny cytacik z wypowiedzi "mkm101"

"Skoro już tak wszyscy kombinują to proponuję i ja:
4 ...Puławska-Woronicza-Wołoska-Służewiec"

Widzę różnicę co do Twojej 4 że przelatuje ona odcinek pomiędzy Wołoską a Służewcem, gdzie zauwazyłeś, że nie ma zapotrzebowania.
A ja widzę, że chodziło o 16 na Naruciaku. Tylko mkm101 nie wyciął z cytatu wcześniejszej wzmianki o 4.
Doman pisze:
mkm101 pisze:10 ...al. N-Nowowiejska-Marszałkowska-Puławska-Wyścigi
Myślę, że mieszkańcy Woli oraz Jelonek z wielką niechęcią przyjeliby ten postulat zmiany.
Dlaczego? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ