Strona 3 z 6

: 16 lis 2007, 23:42
autor: Jamnik
MZ pisze:
Jamnik pisze:A w jaki sposób kierowca drugozmianowy odda potem chipa właścicielowi?
:arrow: Odwrotnie - pierwszozmianowy dostaje chipa wcześniej (na przykład rano), podmieniają się później niż w rozkładzie i przy podmianie mu oddaje.
Nie bardzo rozumiem. Przecież kierowca pierwszozmianowy musi przy wyjeździe z zakładu posiadać chipa.

: 16 lis 2007, 23:48
autor: MZ
Jamnik pisze:Nie bardzo rozumiem. Przecież kierowca pierwszozmianowy musi przy wyjeździe z zakładu posiadać chipa.
:arrow: Weźmy taki przykład: jesteś kierowcą, masz zmianę A. Wyjeżdżasz ze swoim chipem i wszystko jest OK. Masz jeździć do 13:35. Przed południem przychodzi do Ciebie zaprzyjaźniony zmiennik i mówi, że podmieni Cię o 15:00, bo mu coś wypadło. Daje Ci swojego chipa, Ty wsadzasz go o 13:35 i według systemu jeździsz już jako zmiana B. O 15:00 przychodzi on, ale według chipa pracuje już od 13:35.

: 16 lis 2007, 23:51
autor: Flash8222
Mam pytanko, te chipy trzeba będzie przykładać do sterowników wyświetlaczy czy do nowych które ZTM w najbliższym czasie rozda przewoźnikom? Bo jeśli do sterowników wyświetlaczy to coś tu jest nie halo...

: 16 lis 2007, 23:51
autor: Jamnik
MZ pisze:
Jamnik pisze:Nie bardzo rozumiem. Przecież kierowca pierwszozmianowy musi przy wyjeździe z zakładu posiadać chipa.
:arrow: Weźmy taki przykład: jesteś kierowcą, masz zmianę A. Wyjeżdżasz ze swoim chipem i wszystko jest OK. Masz jeździć do 13:35. Przed południem przychodzi do Ciebie zaprzyjaźniony zmiennik i mówi, że podmieni Cię o 15:00, bo mu coś wypadło. Daje Ci swojego chipa, Ty wsadzasz go o 13:35 i według systemu jeździsz już jako zmiana B. O 15:00 przychodzi on, ale według chipa pracuje już od 13:35.
No ale taka przedłużona jazda pierwszego kierowcy oraz podwójne przychodzenie drugiego kierowcy to dla nich raczej żaden interes. Zmiany na trasie (te nieoficjalne) odbywają się z reguły przed planowanym czasem i to właśnie zostanie uniemożliwione. :/
Flash8222 pisze:Mam pytanko, te chipy trzeba będzie przykładać do sterowników wyświetlaczy czy do nowych które ZTM w najbliższym czasie rozda przewoźnikom? Bo jeśli do sterowników wyświetlaczy to coś tu jest nie halo...
Może do Monetela? :>

: 17 lis 2007, 1:49
autor: Sadek
dzidek pisze:4. informacje mają spływać do ZTM i w ten spsób ma zostać zakończone dorabianie sobie kierowców w innych firmach. Gdy kierowca np. dzień po pracy w MZA będzie chciał zasilać w Mobilisie to będzie o tym wiadomo gdyż system wszystko wykryje
A co ZTM może zrobić Ajentowi czy MZA jeżeli nawet wykryje że dany kierowca w dni wolne od pracy w MZA dorabia u ajenta? MZA czy ajent powiedzą wprost , że ich nie interesuje co kierowca robi po pracy u nich i będą mieli rację. Jedynie ten system może wpłynąć na to aby u danego przewoźnika kierowca nie jeździł ponad normatywny czas pracy danego dnia i nie przekroczył limitu godzin nadliczbowych w roku. Swoją drogą pracodawcy nie wolno zatrudniać kierowcy ponad normę , ale czy kierowca może ponieść jakieś konsekwencje prawne za pracę np. po 16 godzin dziennie u dwóch pracodawców? Tak jak pisałem wcześniej , że pracodawca nie wie , że ich pracownik pracuje gdzieś jeszcze na drugim etacie.

: 17 lis 2007, 13:20
autor: mobil one
Flash8222 pisze:Mam pytanko, te chipy trzeba będzie przykładać do sterowników wyświetlaczy czy do nowych które ZTM w najbliższym czasie rozda przewoźnikom?
W istocie coś tu jest nie tak-bo co przewoznik to inny autokompurter. Tak więc : R&G (MZA,Mobils),
PIXEL (ITS,Mobilis,Veolia),Mobitec (Veolia).
Ciekawe w jaki to sposób zostanie rozwiązane :?: :-k

: 17 lis 2007, 13:25
autor: Jamnik
mobil one pisze:
Flash8222 pisze:Mam pytanko, te chipy trzeba będzie przykładać do sterowników wyświetlaczy czy do nowych które ZTM w najbliższym czasie rozda przewoźnikom?
W istocie coś tu jest nie tak-bo co przewoznik to inny autokompurter R&G (MZA,Mobils),
PIXEL (ITS,Mobilis,Veolia),Mobitec (Veolia).
Ciekawe w jaki to sposób zostanie rozwiązane :?: :-k
Dlatego ja myślę, że chipy będzie się przykładało do Monetela. Przecież to on zawiera informacje na temat godziny zmiany itp.

: 17 lis 2007, 13:28
autor: mobil one
Jamnik pisze:Dlatego ja myślę, że chipy będzie się przykładało do Monetela.
I to by było najlogiczniejsze i najrozsądniejsze rozwiązanie.Po co mieszać w to autokomputery :?:

: 19 lis 2007, 12:17
autor: Bastian
Offtop poszedł do śmieci, Proboszcza i 705 po raz kolejny upominam - naprawdę chcecie się pożegnać z pisaniem na KM? :>

: 19 lis 2007, 13:25
autor: gregory5576
Flash8222 pisze:Mam pytanko, te chipy trzeba będzie przykładać do sterowników wyświetlaczy
:arrow: Tak dokładnie tak, tylko co z ikarusami i wozami które nie mają sterowników tablic?
A wiem to od kiermana z Woronicza, wracałem do domu wtyką na 404 (d9/404) i pokazywał mi tego chipa. A czas pracy kierowcy odnotowywany jest w podziale (meldujesz się w komputerze, po przyjściu do pracy). Kończysz pracę zgodnie z czasem wystukanym na karcie. Jak kierowca nie zgłasza braku zmiany to znaczy ze pracuje jak w karcie drogowej. Także marnie to widzę. No jeszcze można "sprawdzić" ze sterownika kasowników, kierowca wbija tam zmianę, ale może jak zapomni tego zrobić to dopiero przed tankowaniem na pompach. Nie dotyczy to Ajentów, bo tam nie wbijają zmiany, a dyspozytor wydaje dokumenty bez logowania się kierowcy. :D

: 19 lis 2007, 14:51
autor: MisiekK
mobil one pisze:Ciekawe w jaki to sposób zostanie rozwiązane :?: :-k
Tachografy.

: 19 lis 2007, 14:53
autor: Proboszcz
Tachografy.
To da się do Solarisa wsadzić tachograf?

: 19 lis 2007, 14:56
autor: MisiekK
Proboszcz pisze:
Tachografy.
To da się do Solarisa wsadzić tachograf?
Do kazdego autobusu sie da - nawet do Jelcza 043 RTO.
Jak wejdzie w zycie odpowiednia ustawa, to nie bedzie, ze boli - do wszystkich wozow przewoznicy beda musieli je zalozyc.

: 19 lis 2007, 15:11
autor: Proboszcz
MisiekK pisze:Do kazdego autobusu sie da - nawet do Jelcza 043 RTO.
Hm, ale jak? To trzeba by jakaś dziurę zrobić w desce rozdzielczej Solarisa... Bo Jelcze, MANy, Neoplany i niektóre Ikarusy są już do tego przystosowane, ale w Solarisie? Dziwne
MisiekK pisze:Jak wejdzie w zycie odpowiednia ustawa, to nie bedzie, ze boli - do wszystkich wozow przewoznicy beda musieli je zalozyc.
No to pewnie zaczną się kontrole prędkości czyli koniec z rajdową jazdą :neutral: A wiesz czy taka ustawa jest przygotowywana albo od kiedy może wejść?

: 19 lis 2007, 15:24
autor: Flash8222
Proboszcz pisze:
Tachografy.
To da się do Solarisa wsadzić tachograf?
Jakoś Solarisy Urbino 10 mają tachografy, MANy NL223 z ITS też mają chyba.