Nowe malowanie autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sie 2008, 8:10

Niemożliwe, że ZTM łyknął takie "cuś". To nawet nie są barwy warszawskie!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 22 sie 2008, 8:16

Obrzydliwe to malowanie. Już lepiej, żeby wzorowali się na malowaniu berlińskim (chyba PKiN na przodzie by nikomu nie przeszkadzał).

alojzy
Posty: 1316
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 22 sie 2008, 8:42

Według Stołecznej uż połowa najbliższej dostawy solarisów będzie w nowym malowaniu.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... busow.html

A to, co pokazuje ŻW przypomina wyglądem obecne malowanie MPK Lublin.
Na niskopodłogowych wozach nie wyglada to najlepiej.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 22 sie 2008, 9:09

Noiwe maowanie- Widać ze ktoś w Pain sie zabawił czy innym programie (tak płaskich kolorów to chyba na zadnej wizualizacji nie widziałem)

dodatkowo - żółty dać - by lepiej było widać brud i zacieki jesienią i zimą.

Czerwony by zlewało się z pojazdami osobowymi.

Nie macie wrażenia że AKTUALNY styl malowania jest najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny? czy MZA musi "kombinować z logo" - przeicez to nie jest prywatna spółka wiec nie musi się reklamować a brak oznaczeń tylko korzystnie wpływa na odbiór. PKS, ITS muszą być widoczne i żeby było widać ze to ajenci a skargi nie były zgłaszane tylko do MZA.

Imho sprawa tak samo rozsądna jak wprowadzanie trój składów i zmiana malowania 120N w połowie produkcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sie 2008, 9:20

Generalnie najbardziej widoczne, zwłaszcza na autobusach, to powinno być logo organizatora, bo jeździ się z biletami ZTM a nie MZA czy ITS. I to jest ważna informacja, zwłaszcza dla osoby spoza Wawy na przystanku wykorzystywanym przez prywaciarzy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 22 sie 2008, 10:13

Teokryt pisze:Nie macie wrażenia że AKTUALNY styl malowania jest najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny? czy MZA musi "kombinować z logo" - przeicez to nie jest prywatna spółka wiec nie musi się reklamować a brak oznaczeń tylko korzystnie wpływa na odbiór. PKS, ITS muszą być widoczne i żeby było widać ze to ajenci a skargi nie były zgłaszane tylko do MZA.
Zgadzam się w pełni. Dotychczasowe malowanie jest OK zatem po co szpecić na prawdę ładne nowe Solariski czymś takim? To wszystko chyba tylko po to, żeby jakiś znajomy plastyk zgarnął kasę, a pózniej i tak zakleją reklamą na cały autobus przez którą można wzrok stracić patrząc przez szybę...
Może lepiej kupić więcej nowych autobusów niż zajmować się niepotrzebnymi rzeczami. ](*,)

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 22 sie 2008, 11:48

Mnie to malowanie przeraża. Jest szkaradne, ale to moja opinia i każdy może ją brać pod uwagę lub nie. Moim zdaniem jeśli coś zmieniać to odrzucić staromodny i prosty sposób malowania z poziomym podziałem. Może jakieś ukośne pasy (nie tak jak kiedyś MPK Lublin), najlepiej jakaś mozaika jak trolejbusy w Salzburgu (nie jestem pewien czy tam). Samo logo jest nie powiem ciekawe, ale na pewno nie nowoczesne. Styl pasuje do połowy lat 60-tych. Można zapatrzyć się na logo Arrivia.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 sie 2008, 12:19

inż. Glonojad pisze:Generalnie najbardziej widoczne, zwłaszcza na autobusach, to powinno być logo organizatora, bo jeździ się z biletami ZTM a nie MZA czy ITS. I to jest ważna informacja, zwłaszcza dla osoby spoza Wawy na przystanku wykorzystywanym przez prywaciarzy.
Święte słowa! Przyjezdnego (i większości warszawiaków) nie interesuje, z jakiej firmy jest autobus. Interesuje go za to, czy może jechać nim w taryfie ZTM. Dlatego uważam, że każdy autobus powinien mieć widoczne logo tejże firmy.
Samo malowanie jest zaś fatalne...
noidea

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 22 sie 2008, 12:25

Mi sie bardzo podoba! Tylko zmienilym dwie rzeczy. Numer taborowy mala czcionka (vide bvg berlin) i ten plastik z przodu gdzie jest napis solaris na srebrno tak jak tj teraz :)
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 22 sie 2008, 12:28

Ale dzięki temu schematowi malowania skończą się wreszcie różne odcienie szarego na przodach Solarisów po kolizjach :D
Filip7370 pisze:Moim zdaniem jeśli coś zmieniać to odrzucić staromodny i prosty sposób malowania z poziomym podziałem.
Lakiernicy będą mieli problem z innym podziałem... (spójrz wyżej)
Filip7370 pisze:najlepiej jakaś mozaika jak trolejbusy w Salzburgu (nie jestem pewien czy tam)
Taaa, a potem przemalowane autobusy skończą jak 995, bo ciężko odwzorować mozaikę/ciapki? ( Zdjęcie )
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 22 sie 2008, 12:41

No cóż - jak dla mnie to obrzydliwe malowanie :/ Mam nadzieje, że ZTM jednak się na to nie zgodzi i już...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 22 sie 2008, 13:23

:shock:

Jacek Pudło
Posty: 62
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:26
Lokalizacja: Lublin & Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacek Pudło » 22 sie 2008, 13:41

A może by tak?

Obrazek

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 22 sie 2008, 14:01

:arrow: No, to już jest bardziej pomysłowe, aczkolwiek dolny pas zostawiłbym w całości czerwony.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 22 sie 2008, 15:12

MZ pisze::arrow: No, to już jest bardziej pomysłowe, aczkolwiek dolny pas zostawiłbym w całości czerwony.
rzeczywiście nieźle, lecz ja z kolei zrobiłbym żółte 'nadkola'.
a co do nowego malowania - brak profesjonalizmu aż bije po oczach. jak mi ktoś powie, że nowe logo i wzór malowania projektował ktoś z wykształceniem plastycznym, to za nic nie uwierzę; widać w tym rękę typowego 'pomysłowego urzędasa', który przedwczoraj opanował painta. największy ból to nieschodzące się nijak barwy boków i przodu - co sprawia wrażenie, jakby przód był do reszty na siłę 'doklejony'. jak już koniecznie chcieli zostawić z przodu tę żółć, to mogli tuż przy drzwiach podnieść czerwień (np w formie falki) do poziomu okna; albo w ogóle zrezygnować z aż tak szerokiego pasa żółci, zrobić przód jak resztę cały na czerwono i poprowadzić wzdłuż całego autobusu cienki żółty pasek, tak jak teraz widnieje czerwony na żółtym.
od loga wieje małomiasteczkową tandetą, już lepiej zostawić obecne pseudologo, po którym widać że nikt przynajmniej nie próbował na siłę sklecić czegoś fajnego.

ODPOWIEDZ