Szkaradna Hala Banacha zmieni swĂłj image ;)

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 mar 2006, 7:05

nie chce mi sie przegladac calego tematu wiec moze sie moja wypowiedz powtorzyc:
mieszkam 2 przystanki od hali i wiem ze ludziom jest to potrzebne, po co to remontowac jak zaraz sie znowu z tego burdel zrobi, przeciez kiedys tez to zbudowali i sie zrobil wlasnie, to dlaczego jak znowu beda remontowali to i tak sie zniszczy, proponuje poprostu zrobic jakis supermarket typu albert i te inne a bazarek przeniesc na lechicka gdzie jest gielda kwiatow, tam jest lepsze miejsce :)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 mar 2006, 9:53

:arrow: Dziwne, że wszyscy wiedzą już, jak to będzie wyglądało po przebudowie. Na razie rzeczywiście wygląda to fatalnie, że przy wlotowej trasie do Warszawy jest taki bazar. Warzywa może są zdrowe, ale jeśli poleżą kilka godzin w tych spalinach, to mają więcej ołowiu niż witamin. Bazaru nie powinno się likwidować (bo w przeciwnym razie znów komuś przyjdzie do głowy budowa apartamentowca), tylko odpowiednio zagospodarować ten teren. Wygląd budynku przedstawiony na projekcie nie budzi chyba zastrzeżeń co do estetyki. Wystarczy potem tylko zadbać o to, żeby handlarze "gruszką i pietruszką" nie stali wzdłuż Grójeckiej, tylko mieli miejsca gdzieś w głębi tego terenu. Wtedy mieszkańcy nadal będą mieli bazar, od ulicy nie będzie bałaganu, a warzywa będą zdrowsze.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 mar 2006, 12:00

MZ pisze::arrow: Dziwne, że wszyscy wiedzą już, jak to będzie wyglądało po przebudowie. Na razie rzeczywiście wygląda to fatalnie, że przy wlotowej trasie do Warszawy jest taki bazar. Warzywa może są zdrowe, ale jeśli poleżą kilka godzin w tych spalinach, to mają więcej ołowiu niż witamin. Bazaru nie powinno się likwidować (bo w przeciwnym razie znów komuś przyjdzie do głowy budowa apartamentowca), tylko odpowiednio zagospodarować ten teren. Wygląd budynku przedstawiony na projekcie nie budzi chyba zastrzeżeń co do estetyki. Wystarczy potem tylko zadbać o to, żeby handlarze "gruszką i pietruszką" nie stali wzdłuż Grójeckiej, tylko mieli miejsca gdzieś w głębi tego terenu. Wtedy mieszkańcy nadal będą mieli bazar, od ulicy nie będzie bałaganu, a warzywa będą zdrowsze.
=D> =D> =D>
Wreszcie jakiś rozsądny głos... :-D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 mar 2006, 13:36

A ja bym bazar wywalił na ten 'park' wywalczony przez LPR naprzeciwko dworca Zachodniego :twisted:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 mar 2006, 14:20

:arrow: Pamiętam, jak ten teren wyglądał kilka lat temu, dlatego uważam, że ten park powinien tam pozostać, a nawet powinien zostać jeszcze lepiej zagospodarowany (jakieś ławki, kosze na śmieci itp.). Targowisku przy Dworcu Zachodnim zdecydowane nie! Jak już pisałem, niech bazarek zostanie tam gdzie jest, tylko z tyłu hali, a nie od Grójeckiej. Inaczej nie da się pogodzić estetyki, funkcjonalności i przyzwyczajeń ludzi.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 mar 2006, 16:39

MZ pisze:Pamiętam, jak ten teren wyglądał kilka lat temu
Ja tym bardziej...

MZ pisze:dlatego uważam, że ten park powinien tam pozostać, a nawet powinien zostać jeszcze lepiej zagospodarowany (jakieś ławki, kosze na śmieci itp.)
Powiedz mi: po co? Oczywistym jest, że tak atrakcyjny, uzbrojony teren, niemalże w ścisłym Centrum, przy głównym dworcu autobusowym, ważnym dworcu kolejowym, sporym węźle komunikacyjnym, powinien iść od zaraz pod zabudowę. Przecież z tego 'parku' nikt nie korzysta, bo to ochłap terenu na tyłach dwóch szkół i przychodni...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 mar 2006, 18:35

MZ pisze::arrow: Dziwne, że wszyscy wiedzą już, jak to będzie wyglądało po przebudowie. Na razie rzeczywiście wygląda to fatalnie, że przy wlotowej trasie do Warszawy jest taki bazar. Warzywa może są zdrowe, ale jeśli poleżą kilka godzin w tych spalinach, to mają więcej ołowiu niż witamin. Bazaru nie powinno się likwidować (bo w przeciwnym razie znów komuś przyjdzie do głowy budowa apartamentowca), tylko odpowiednio zagospodarować ten teren. Wygląd budynku przedstawiony na projekcie nie budzi chyba zastrzeżeń co do estetyki. Wystarczy potem tylko zadbać o to, żeby handlarze "gruszką i pietruszką" nie stali wzdłuż Grójeckiej, tylko mieli miejsca gdzieś w głębi tego terenu. Wtedy mieszkańcy nadal będą mieli bazar, od ulicy nie będzie bałaganu, a warzywa będą zdrowsze.
owszem rowniez sie z tym zgadzam, z tym ze watpie zeby handlarze sie zgodzili, gdyz po to oni sie ustawiaja wzdluz grojeckiej, by byc widocznymi

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 mar 2006, 11:41

djmc100 pisze:owszem rowniez sie z tym zgadzam, z tym ze watpie zeby handlarze sie zgodzili, gdyz po to oni sie ustawiaja wzdluz grojeckiej, by byc widocznymi
:arrow: Widocznymi dla kogo? Dla kierowców samochodów? Przecież oni i tak nie będą się tam zatrzymywać, żeby robić zakupy. A mieszkańcy bez problemu znajdą handlarzy kilkadziesiąt metrów dalej.

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 mar 2006, 18:18

MZ pisze:
djmc100 pisze:owszem rowniez sie z tym zgadzam, z tym ze watpie zeby handlarze sie zgodzili, gdyz po to oni sie ustawiaja wzdluz grojeckiej, by byc widocznymi
:arrow: Widocznymi dla kogo? Dla kierowców samochodów? Przecież oni i tak nie będą się tam zatrzymywać, żeby robić zakupy. A mieszkańcy bez problemu znajdą handlarzy kilkadziesiąt metrów dalej.
ale czy oni sie tam dalej zmieszcza? tylu ich jest i watpie bo tam dalej juz sa bloki

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 mar 2006, 9:08

:arrow: Wystarczy umiejętnie rozplanować cały teren. To już jest zadanie projektantów :idea:.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 06 mar 2006, 13:28

hmm...a właściwie co było przy zachodnim w miejscu parku parę lat temu? Niby byłem na zachodnim wtedy ale jakoś nie pamiętam :roll:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 mar 2006, 14:11

:arrow: To był jeden wielki nieużytek. Jakieś dzikie chaszcze, wśród któryś walały się sterty śmieci, gruz i inne odpady. Wyglądało to mniej więcej tak jak obecny teren między Ośrodkiem Informatyki PKP a pawilonami przed dworcem PKS (po stronie torów), tylko z dużo gęstszymi krzakami.

Awatar użytkownika
Gronostaj
Posty: 1201
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:31

Post autor: Gronostaj » 06 mar 2006, 15:20

mam pytanko: a Wam się podoba to, co jest na tym obrazku na początku tematu? Tzn. ten "projekt"... Bo ja nie twierdzę, że bazarek w chwili obecnej wygląda pięknie, estetycznie i zaczęcająco, ale ta budowla też jest jakaś taka... jak z koszmaru ;)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 mar 2006, 18:06

MZ pisze::arrow: To był jeden wielki nieużytek.
A oficjalnie ogródki działkowe.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 mar 2006, 18:18

Fikander pisze:A oficjalnie ogródki działkowe.
:arrow: Serio? W życiu bym nie podejrzewał, że kiedyś sikałem w "ogródku" :lol:. Te krzaki? :shock:

ODPOWIEDZ