Funkcjonowanie metra a możliwość podania rozkładu minutowego

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 21 paź 2009, 23:59

:?: :?: :?: Ciekawe skąd mMPK ma rozkłady metra :?:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 paź 2009, 0:07

Sindbad pisze::?: :?: :?: Ciekawe skąd mMPK ma rozkłady metra :?:
rozkład orientacyjny na podstawie częstotliwości
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 22 paź 2009, 9:12

Jaki to tam rozkład, z góry na dół co 5 minut, tylko kursy nocne są wyszczególnione.

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 15:21

Tm pisze:Obalmy pewną nieścisłość: nie potrzeba rozkładu minutowego w szczycie. Wtedy wystarczy, podobnie jak dla częstych linii autobusowych, informacja o częstotliwości. Problem jest wieczorami.
jaco pisze:to jaki problem zaplanowac sobie podroz tak by na ten autobus zdazyc?
No taki problem, że nie ma rozkładów dla metra.
jaco pisze:ciezko wejsc na strone ZTM-u i poczytac rozkłady?
Cięzko, bo nie ma ich dla metra.
jaco pisze:Myslec troche trzeba
Powodzenia!
własnie powodzenia-sam pierw naucz sie czytac ze zrozumieniem i przetan z niczego robic problem,bo jak bys uwaznie czytal to bys sie zorientował,ze nie chodzi mi o spr rozkładu metra na stronie ztm.spokojnie jakos wszystkim wystarczy info o odstepach czasowych 5-6 minut i po 22 7-8 minut i uwazam ze przy takiej czestotliwosci kursowania bez sensu jest podawac mimutowy rozkład bo on sie ciagle zmienia a odstepy czasowe sa stałe i nikt dla ciebie i kilku innych niezadowolonych nie bedzie co kilka dni drukował setek rozkładow i co chwila zmieniał je na tablicach-bo tobie nie chce sie przyjsc te 5 czy 6 minut wczesniej do metra by zdazyc na ten autobus,tym bardziej ze znasz czas jazdy na odpowiednim tobie odcinku.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 paź 2009, 15:36

jaco pisze:bo tobie nie chce sie przyjsc te 5 czy 6 minut wczesniej do metra by zdazyc na ten autobus,tym bardziej ze znasz czas jazdy na odpowiednim tobie odcinku.
Geniuszu, nie chodzi o przyjście 5 minut wcześniej, tylko wyjście z domu 30 minut wcześniej na poprzedni autobus, naprawdę nie jesteś w stanie tego ogarnąć? Mam podawać konkretne przykłady rozkładowe?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 16:08

fik pisze:
jaco pisze:bo tobie nie chce sie przyjsc te 5 czy 6 minut wczesniej do metra by zdazyc na ten autobus,tym bardziej ze znasz czas jazdy na odpowiednim tobie odcinku.
Geniuszu, nie chodzi o przyjście 5 minut wcześniej, tylko wyjście z domu 30 minut wcześniej na poprzedni autobus, naprawdę nie jesteś w stanie tego ogarnąć? Mam podawać konkretne przykłady rozkładowe?
ty nie masz ważniejszych problemow w zyciu?to wyjdz tak zebys zdazył no boże to takie trudne?dlaczego takie bzdety piszesz?czytasz to czasami co sam piszesz?podaj te przykłady pobłaznij sie jeszcze.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 paź 2009, 16:53

jaco pisze:ty nie masz ważniejszych problemow w zyciu?to wyjdz tak zebys zdazył no boże to takie trudne?dlaczego takie bzdety piszesz?czytasz to czasami co sam piszesz?podaj te przykłady pobłaznij sie jeszcze.
Proszę uprzejmie, oto i przykład - podróż Julianów - Skarbka z Gór. Przedostatnie 739 odjeżdża z Julianowa 22:21 i jest na Wilanowskiej 22:47, dwie minuty później jestem na peronie metra. Zakładając siedmiominutową częstotliwość, odjadę z niej między 22:49 a 22:56, na dworcu Gdańskim lądując szesnaście minut później, czyli między 23:05 a 23:12. Wydostanie się na przystanek 527 to kolejna minuta, a ostatni autobus odjeżdża - jakże by inaczej o 23:13, w związku z czym ujrzenie jego tylnych świateł staje się niepokojąco możliwe. Gdyby rozkład minutowy istniał, wiedziałbym, czy mogę użyć 739 z 22:21, aby nie ryzykować nocy na przystanku - w sytuacji obecnej nie mam innej możliwości, tylko wyjście 50 minut wcześniej na poprzedni autobus.

A błaźni to się metro oślim uporem w sprawie rozkładów minutowych.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 17:45

fik pisze:
jaco pisze:ty nie masz ważniejszych problemow w zyciu?to wyjdz tak zebys zdazył no boże to takie trudne?dlaczego takie bzdety piszesz?czytasz to czasami co sam piszesz?podaj te przykłady pobłaznij sie jeszcze.
Proszę uprzejmie, oto i przykład - podróż Julianów - Skarbka z Gór. Przedostatnie 739 odjeżdża z Julianowa 22:21 i jest na Wilanowskiej 22:47, dwie minuty później jestem na peronie metra. Zakładając siedmiominutową częstotliwość, odjadę z niej między 22:49 a 22:56, na dworcu Gdańskim lądując szesnaście minut później, czyli między 23:05 a 23:12. Wydostanie się na przystanek 527 to kolejna minuta, a ostatni autobus odjeżdża - jakże by inaczej o 23:13, w związku z czym ujrzenie jego tylnych świateł staje się niepokojąco możliwe. Gdyby rozkład minutowy istniał, wiedziałbym, czy mogę użyć 739 z 22:21, aby nie ryzykować nocy na przystanku - w sytuacji obecnej nie mam innej możliwości, tylko wyjście 50 minut wcześniej na poprzedni autobus.

A błaźni to się metro oślim uporem w sprawie rozkładów minutowych.
zakładam,ze korzystasz z tego połaczenia i nie raz uciekł ci juz ten 527?załoze tez,ze musisz jechac tym o 22:21 bo np nie mozesz wczesniejszym bo np do 22 pracujesz,ok wiec odpowiem najprosciej jak sie da.-czytajac moje posty powinienes pamietac ,że napisałem o tym ze w tych godzinach metro juz kursuje co do minuty(codzien tak samo,jesli za czesto rozkład sie nie zmienia),bo warunki pozwoliły na to aby dyspozytor "naprostował"juz ewentualne opoznienia jesli były.mozesz sam to sprawdzic i bys to wiedzial jesli podrozujesz jak podajesz o ile nie było awarii itp ale to wszedzie sie zdazaja wiadomo.jesli pociag wjezdza w takim czasie na wilanowską,ze brakuje ci tej minuty by zdazyc na ten 527 to juz nie wina metra-kombinuj innym połaczeniem lub niestety jedz te 50 minut wczesniej jak to nie praca.kombinacji jak podajesz jest mnostwo bo polityka ZTM-u polega na tym by wwalic wszystkich do metra i nie da sie wszystkim dogodzic ,a łatwiej jest skomunikowac komunikacje naziemna do metra niz odwrotnie.proponuje pisac do ztm-u o zmiany

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 paź 2009, 17:49

jaco pisze:napisałem o tym ze o w tych godzinach metro juz kursuje co do minuty
Więc wprowadzenie rozkładu nie będzie problemem. Dziękuję, nie mam więcej pytań.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 18:14

Tm pisze:
jaco pisze:napisałem o tym ze o w tych godzinach metro juz kursuje co do minuty
Więc wprowadzenie rozkładu nie będzie problemem. Dziękuję, nie mam więcej pytań.
wiec jak nie bedzie problemow to wprowadz i co bedzie rozkład od godzny np 21 do konca kursowania?ja sobie zdaje sprawe ze troche trudno moze byc zrozumiec ludziom takie rzeczy,szczegolnie jesli sie w tym nie siedzi,nie zajmuje organizacją, planowaniem i docelowo realizacja kursow w naszym metrze.chcecie taki rozkład to piszcie do metra a i tak nic z tego nie bedzie poprzez chociazby czynniki ktore wymienilem w poprzednich postach a nikt nie bedzie z ludzi robił idiotów i wprowadzał rozkład szczegółowy dla pasazera na kawałek dnia.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 paź 2009, 18:18

Bez żartów proszę. Wystarczy pojechać do sąsiedniej Pragi, która jest wzorem i obiektem westchnień warszawskie środowiska metrowskiego, by zobaczyć że "dasię".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 18:25

Glonojad pisze:Bez żartów proszę. Wystarczy pojechać do sąsiedniej Pragi, która jest wzorem i obiektem westchnień warszawskie środowiska metrowskiego, by zobaczyć że "dasię".
jakby sterowanie i układ chociazby samych semaforow projektował u nas ktos z pragi to ja tez wiem że by sie dało:) i co chcielibyscie taki rozkład na cały dzien?takze w szczycie?sami wiecie jak sie jedzie rano od młocin do centrum-na kazdej stacji sie stoi po 1 do 3 minut wiec prosze mi odpowiedziec jak chcecie realizowac taki rozkład co do minuty?pociagi sa co 2-3 minuty i po co to komu?nie zdazysz sie obejzec w jedna strone wjedzie pociag,odwrocisz sie w drugą strone wjedzie nastepny.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 paź 2009, 18:34

jaco pisze:bedzie rozkład od godzny np 21 do konca kursowania?j
jaco pisze:nikt nie bedzie z ludzi robił idiotów i wprowadzał rozkład szczegółowy dla pasazera na kawałek dnia.
Madziarzy.
http://www.bkv.hu/metro/m3.pdf
Ukraińcy.
http://www.metro.kiev.ua/?q=node/103


Ale skoro nie da sie wprowadzić rozkładu dla częstotliwości 7 minut, a da się dla 15, czyli kursów nocnych to gdzie tkwi granica? 10 minut? 12? 13,5?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26849
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 paź 2009, 18:55

Nos pana Czesia lub innej pani Zosi.

Owszem, uważam, że rozkład minutowy tylko po 21, przed 6 i w niedzielę miałby sens.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

jaco

Post autor: jaco » 22 paź 2009, 18:59

Tm pisze:
jaco pisze:bedzie rozkład od godzny np 21 do konca kursowania?j
jaco pisze:nikt nie bedzie z ludzi robił idiotów i wprowadzał rozkład szczegółowy dla pasazera na kawałek dnia.
Madziarzy.
http://www.bkv.hu/metro/m3.pdf
Ukraińcy.
http://www.metro.kiev.ua/?q=node/103


Ale skoro nie da sie wprowadzić rozkładu dla częstotliwości 7 minut, a da się dla 15, czyli kursów nocnych to gdzie tkwi granica? 10 minut? 12? 13,5?
taki jak ten pierwszy to pewnie ze tak przeciez o tym pisze tylko byłby od godziny 21 gdzies przy odstepach 5 minutowych-dlatego pytam was jak miałby wygladac rozkład w szczycie bo według mnie jak obecnie czyli tylko odstepy- np rozkład szczegółowy od 5 rano do np 6:30 potem odstepy np od 6:30 do 9:00 podac 2-3 minuty,potem od 9:00 do 14:00 szczegółowy,nastepnie od 14:00 do 21:00 podac 3 do 4 minut i od 21:00 z wyszczegolnieniem co do minuty i do konca kursowania,zapytanie tyczyło sie tego czy ludziom sie w głowach nie miesza robiac cos takiego bo tu stopery tu sip(mozna sie pogubic)

ODPOWIEDZ