Tramwajowa fantastyka i futurologia

Moderator: Wiliam

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 sty 2010, 23:57

Bastian pisze:
SławekM pisze:Bastian, dzięki że chcesz mi przywrócić trasę tramwajową na Św. Wincentego, no ale to nie wróci ;)
Widziałem już niejeden projekt, który poszedł do szuflady i więcej go nie widziano. A jak się św. Wincentego z szuflady wyjmie, to może się okazać, że trzeba będzie zrobić jeszcze raz - a wtedy wiele się może zdarzyć ;)
Do Euro 2012 już ulicy nie poszerzą i nie przebudują ;) Więc kto wie...

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 22 sty 2010, 23:57

Tm pisze:Mapka jaka by sie przydała.
Mówisz-masz w załączniku:

Czemu 2036? bo wtedy Apophis zdewastuje Ziemie.
Załączniki
tramwajfiction.pdf
fikcyjna mapa tramwajowa z 2036r.
(184.1 KiB) Pobrany 230 razy

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 23 sty 2010, 0:06

14, 29 WIALNÓW :ok: :zlosliwa_cholera:

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 23 sty 2010, 0:17

Do tego schematu dodałbym jeszcze 2 rzeczy - (przynajmniej z moich okolic) - os. Derby i os. Regaty. Wcale nie jest nieprawdopodobne, że tam kiedyś tram pojedzie. Tamta okolica rozbudowuje się w atomowym tempie. Tamte rejony wyglądają trochę jak okolice Stadionu Legii albo 10-lecia - wszędzie dookoła żurawie.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 sty 2010, 0:17

Bastian pisze: Tu rzeczywiście jest problem. A drugi ze zdecydowaniem się na jeden z nich: Nowostalowa lepiej obsługuje Targówek, z kolei św. Wincentego daje podłączenie do mostu Gdańskiego, ale i al. Tysiąclecia...
To niekoniecznie jest zaleta - ten węzeł i tak będzie skomplikowany, bez pięciowlotowej gwiazdy (pentagramu?) tramwajowego :p
A może zrobić przedłużenie Stalowej, ale za torami wypuścić w Radzymińską? ;)
Niee, jeśli już, to chociaż po południowej części obwodnicy go przepleść najpierw.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 23 sty 2010, 0:27

Bastian pisze:
10 OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Ordona - Kasprzaka - Prosta - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - Rakowiecka - Spacerowa - Gagarina - Nowoczerniakowska - Batalionu Bałtyk - Bartycka - Nowobartycka - Augustówka - WPT
Niestety tam to chyba nie będzie piętrowego budownictwa, a jak będzie to tylko do pewnego miejsca, bo położonym niedaleko Wałem Zawadowskim jeździ tir za tirem. Kilka raz tamtędy jechałem rowerem, nie wiem jak tam jest w zimie, ale w lato jadąc około 3 km. tą ulicą minęło mnie z 20 tirów. I wtedy stało się dla mnie jasne czemu ulica na takim zadu*** jest z tak dobrego asfaltu. Myślę, że tamta okolica może doczekać się maksymalnie przegubowców w najbliższych kilkudziesięciu latach, bo obok jest skład węgla, gdzie spychacz zsuwa z ogromnej góry do pociągu węgiel czy coś w tym stylu. Widok świetny, ale okolica mało atrakcyjna do zamieszkania, nawet jak będzie to reklamowane jako Wilanów.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 sty 2010, 0:31

JKTpl pisze:14, 29 WIALNÓW
WILANÓW (poprawiłem)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 sty 2010, 0:42

a czemu uciąłeś odnogę II linii na Bródno?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2010, 0:47

Dzięki za mapkę :) Ale jednak muszę zgłosić parę poprawek:

1) metro powinno przechodzić pod skrzyżowaniem Wolskiej z Płocką, a nie z Młynarską - dlatego tramwaj na Płockiej (jak chce m.in. SISKOM)
2) pętle GRABÓW i WPT na Puławskiej i na Augustówce, bez "wypustek" ;)
CH TARGÓWEK zresztą też. Chyba, żeby podciągnąć wzdłuż Toruńskiej do CH MARKI... :-k
3) brak Międzynarodowej między al. Waszyngtona a Grochowską
4) brak zjazdu Belwederską (no wiem, wiem... ;))
5) no i przejazd z Kasprzaka w Połczyńską powinien być przez Ordona, nie wprost.
Ikarus 5780 pisze:Do tego schematu dodałbym jeszcze 2 rzeczy - (przynajmniej z moich okolic) - os. Derby i os. Regaty.
No toż Derby są, Trasa Olszynki Grochowskiej przechodzi dosłownie pod ich oknami :> A Regaty - może kiedyś, na razie jeszcze nie :P
Glonojad pisze:To niekoniecznie jest zaleta - ten węzeł i tak będzie skomplikowany, bez pięciowlotowej gwiazdy (pentagramu?) tramwajowego :p
Nie przesadzałbym - w kwestii tramwajów sytuację ratują dwa przejazdy pod torami kolejowymi - w rezultacie po żadnej stronie torów nie grozi nic więcej, niż prosty krzyżak ;)
Ikarus 5780 pisze:Niestety tam to chyba nie będzie piętrowego budownictwa
Będzie, pytanie tylko, kiedy. Akurat tramwaj do WPT to oficjalnie istniejący projekt z częściowo opracowaną dokumentacją, nie żaden mój wymysł ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 sty 2010, 0:56

Bastian pisze:Dzięki za mapkę :) Ale jednak muszę zgłosić parę poprawek:
wcielę je dzis po 15.

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 23 sty 2010, 9:54

Wszystko dobrze ale 13 i 32 ma jeździć Płocką.To 13 po co kierować Płocką.Lepiej niech jedzie jak teraz Młynarską.Autobusy won - może być ale 103 musi zawracać na Młynowie a postój na Sołtyka.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 23 sty 2010, 11:00

Szkoda, że nie uwzględniłeś Bastianie tramwaju do Łomianek. Albo chociaż do Młocin. Bo o ile za czasów 28 nie miał on wielkiego sensu to teraz byłby dla UKSW jak znalazł. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 23 sty 2010, 12:12

Bastian, odleciałeś :P, ale ci futurologia totalna wyszła hehe

no ale 24 z Ursusa przez Dzwigową a potem w Aleje to już przesada ;) - do centrum tym nikt nie pojedzie - pracowałoby mocno odcinkowo
PURA VIDA!

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 23 sty 2010, 13:00

Czerniakowskiej-powsinskiej mi brakuje.
Miejsca jest tyle ze moznaby tam tgv puscic, szczegolnie na czerniakowskiej (gagarina-witosa).
Busy na brak popytu nie narzekaja, korki duze i napewno sie nie zmniejsza, o buspas bedzie ciezko.

W ogole kasacja trama do wilanowa to dla mnie jakas total zagadka jest.
Wypasiony kierunek pod trama (los 522 najlepszym tego dowodem).

Obwodnica pragi to chyba juz wiadome ze trama tam nie bedzie i nawet nie bedzie mozliwosci kiedys go tam dostawic z racji braku rezerwy szczegolnie przy wiatraku (bez roznicy ktory wariant przejscia przez wiatrak).

slav
Posty: 233
Rejestracja: 04 lip 2007, 14:20

Post autor: slav » 23 sty 2010, 13:08

Bastian pisze:5) no i przejazd z Kasprzaka w Połczyńską powinien być przez Ordona, nie wprost.
Z Kasprzaka w Wolską czy z Wolskiej w Połczyńską?

ODPOWIEDZ