Trasa Świętokrzyska

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 lis 2013, 16:32

Nie wiem, czy mam wierzyć w pdf, czy w wizkę. Spodziewam się najgorszego. A może to tylko ścieżka rowerowa...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 lis 2013, 17:25

No bez przesady, Zbiorcza z serwisówką?

Ja kieruję się zasadą, że jednak do papierów odzie projekt, a nie wizka, choć oczywiście nie wiadomo o wersjach.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 lis 2013, 18:22

Miejska ulica z ekranami?

Autobus Czerwon
Posty: 4104
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lis 2013, 19:59

Ładną ulicą jest też aleja Żwirki i Wigury. Szeroko jest, rezerwa pod tramwaj mogła by być (bo raczej nigdy tam tramwaju nie będzie), i jakoś to wygląda. A ta planowana Trasa Świętokrzyska... To taka trasa Siekierkowska dzieląca miasto na pół.

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 03 lis 2013, 20:14

Ta wizualizacja jest zrobiona przez jakieś stowarzyszenie, więc raczej niezgodność z projektem nie jest niczym dziwnym.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 03 lis 2013, 20:18

No tak, tylko tam jest projekt BAKS-u (rzekomo aktualny), na którym też są te ekrany (chyba że ktoś dorysował, a ja nie widzę tego :-k ).
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 lis 2013, 10:21

Glonojad pisze:Majakowskiego akurat tak, ale cała reszta tej części Obozowej to te nieszczęsne "prawie dwa" pasy i obcierki, stłuczki, a pieszy to ma nawet gorzej, bo nie wie, czy za tym samochodem, co go przepuszcza, ktoś się może zmieścić, czy nie...
Pełna zgoda, poza tym tam są miejsca (bardziej w stronę centrum), gdzie z "prawie dwóch" pasów robi się "trochę więcej niż jeden". Bardzo niedobre rozwiązanie.
Popatrz, jaka franca!

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 lis 2013, 10:29

st1545 pisze:^^ Nie uważam tego za OT.
Zwróćcie uwagę, przy jakiej prędkości to się wszystko dzieje. Te stłuczki i obcierki oraz trudne dylematy pieszych nie mają skutków śmiertelnych. Zwężenie pasów, ograniczenie możliwości wyprzedzania, wpuszczenie na jezdnię rowerzystów - to są wszystko środki, dzięki którym ograniczenia do 50km/h nie muszą pilnować kaskadowe fotoradary.
Truizmem jest, że ludzie giną tam, gdzie czują się niby-bezpiecznie i robią coś za szybko.
Tylko że te środki nie mogą być "umowne" - czyli że kierowcy traktują je jak propozycję. Wymalowanie na jezni obszaru wyłączonego czy azylu dla pieszych chroni tych pieszych tak samo jak niewymalowanie niczego. Namalowanie pasów dla pieszych nawet najbardziej jaskrawym kolorze nie uchroni pieszego przed potrąceniem, jeśli pojazdy będą sie wyprzedzać.

Nie przez przypadek np. węzeł Puławska/Rzymowskiego wyglada tak jak wygląda: określone zachowania kierowców (opuszczanie kończącego się pasa ruchu) wymuszane są nie farbą na jezdni, a betonowymi klockami. Nie przez przypadek na trzypasmowej Pileckiego nie ograniczenie prędkości a fotoradar i światła sprawiły, że piesi nie giną juz na pasach.
Jest bajka o włościaninie i chronometrze i są metody poprawiania bezpieczeństwa ruchu, które u nas nie zdadzą egzaminu.
Popatrz, jaka franca!

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 lis 2013, 10:32

Poc Vocem pisze: Ostatnio jakoś moje zaufanie do pasów dla rowerów na jezdni spadło. Od kiedy na Spacerowej wydzielili to różowe coś, nie ma dnia by nie przejechał po tym samochód lub autobus.


Cóż. Rozwiązania nietypowe nie powinny być testowane na głebokiej wodzie w środku miasta. Popatrz, dla ilu kierowców, i to z Warszawy, cały czas zaskoczeniem jest, że po torach może jechać tramwaj.
Popatrz, jaka franca!

st1545
Posty: 155
Rejestracja: 12 lis 2006, 21:34
Lokalizacja: Wesoła 110

Post autor: st1545 » 05 lis 2013, 11:02

Budują Trasę Świętokrzyską!
Na Sokolej zdarli asfalt.
pozdrawiam, tomek

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4769
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 05 lis 2013, 11:47

Widziałem, tuż przy moście Świętokrzyskim. Tylko czy to też jest Sokola?
Obrazek

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 18 wrz 2014, 8:55

Już niebawem należy się spodziewać otwarcia!
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4769
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 18 wrz 2014, 11:54

Rowerem można się już przejechać od skrzyżowania z Wybrzeżem do nowego skrzyżowania z sygnalizacją z Sokolą przy nasypie. :)
Obrazek

Flash8222
Posty: 7604
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 29 sty 2016, 9:13

Trochę temat się zakurzył, ekhu, ekhu. Czy projekty które są dostępne stronie siskomu są aktualne i wraz z budową trasy Świętokrzyskiej zostanie wybudowana pętla tramwajowa przy hali dworca kosztem miejsc parkingowych?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 sty 2016, 10:06

Nic mi nie wiadomo, aby się to zmieniło. Nawet w planie miejscowym (dra Domaradzkiego!) tak jest.

No ale jak się jakiemuś decydentowi coś ubzdura...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ