Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 sie 2010, 20:24

Apel o szacunek spod klawiatury człowieka, który używa wyrażeń w stylu "komoruski" i "POlszewia" jest już absolutnym szczytem bezczelności, schamienia i dresiarstwa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 20:24

W całej akcji pod Pałacem prezydenckim nie chodzi o krzyż. Gdyby harcerze ustawili tam cokolwiek innego to dziś byłoby tak samo. To nawet nieszczęśliwe, że krzyż jest w to wszystko wmieszany, ale teraz za późno na zmiany.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 03 sie 2010, 20:29

fik pisze:Apel o szacunek spod klawiatury człowieka, który używa wyrażeń w stylu "komoruski" i "POlszewia" jest już absolutnym szczytem bezczelności, schamienia i dresiarstwa.
ale to jest własnie myslenie PiSowców, siebie wybielaja innych oczerniaja. U siebie nie widza zadnych błędów tylko u innych. Oni sa swieci, inni maja diabła za skórą to jest gówna ideologia naczelnego wodza Jarka.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 sie 2010, 20:30

Jestem przekonany, że gdyby nie krzyż, sytuacja byłaby zgoła inna. Nie byłoby pomieszania fanatyzmu politycznego z religijnym.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 03 sie 2010, 20:33

geograf_OSU pisze:Rząd Tuska jest tylko rodzajem parawanu, za osłoną którego Wojskowe Służby Informacyjne, których, jak również wiadomo, już „nie ma”, w najlepsze okupują Polskę, ciągnąc grubą rentę z ustanowionego jeszcze w 1989 roku modelu kapitalizmu kompradorskiego.
Byles z tym u psychiatry? ](*,)

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 20:34

Dosyć!
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 03 sie 2010, 20:35

marko80 pisze:
fik pisze:Apel o szacunek spod klawiatury człowieka, który używa wyrażeń w stylu "komoruski" i "POlszewia" jest już absolutnym szczytem bezczelności, schamienia i dresiarstwa.
ale to jest własnie myslenie PiSowców, siebie wybielaja innych oczerniaja. U siebie nie widza zadnych błędów tylko u innych. Oni sa swieci, inni maja diabła za skórą to jest gówna ideologia naczelnego wodza Jarka.
Oj nie przesadzaj. Wszędzie się z tym można spotkać, to niezależne od orientacji politycznej. Fik trafił ze swoją uwagę w sedno - nic dodać, nic ująć.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 03 sie 2010, 20:42

geograf_OSU pisze:antyklerykalne typy ktore sa zaslepione ideologia.
Czy tych 3 nieszczesnych ksiezy zelzonych pod krzyzem dzisiaj to tez antyklerykalowie? ](*,)

A wracjac do meritum, dzisiaj Nycz stwierdzil, ze ten krzyz to nie problem kosciola i kosciol nie ma z ta sprawa nic wspolnego. Czyli to nie symbol religijny a jego podrobka czyli chyba wypadalo by go zniszczyc jak inne podrobki.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 sie 2010, 20:43

zzz pisze:Czyli to nie symbol religijny a jego podrobka czyli chyba wypadalo by go zniszczyc jak inne podrobki.
Teoretycznie chyba nawet nie jest poświęcony :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 20:54

Wolfchen pisze:Teoretycznie chyba nawet nie jest poświęcony :P
Praktycznie też nie.

[ Dodano: |3 Sie 2010|, 2010 20:55 ]
Tm pisze:Nie zauważyłem żeby Bastian był antyklerykałem, ani nawet zatwardziałym lewicowcem.
Spokojnie, geograf_OSU wkrótce to osiągnie :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 03 sie 2010, 21:37

Widac nawet tutaj podgrzała się atmosfera :)
Uważam że rowiazaniem byłoby własnie postawienie tablicy pamiątkowej i to właśnie tu gdzie dziesiątki tysięcy ludzi koczowały w kolece aby złozyc ostatni hołd Prezydentowi. Bez tego nawe zabranie krzyża nic nie da.Argumenty o samowolce budowlanej sa po prostu smieszne.

Zastanawia mnie jak to wspaniale było przygotowane to dzisiajsze przeniesienie. To wygladało tak.
Nie chcemy aby były jakies awantury ALE przeniesienie odbędzie sie 3 sierpnia o godzinie 13, bedą rozne telewizje które będa transmitowały na żywo i ogólnie będzie się działo.

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 03 sie 2010, 21:48

Rosa pisze:Widac nawet tutaj podgrzała się atmosfera :)
Uważam że rowiazaniem byłoby własnie postawienie tablicy pamiątkowej i to właśnie tu gdzie dziesiątki tysięcy ludzi koczowały w kolece aby złozyc ostatni hołd Prezydentowi. Bez tego nawe zabranie krzyża nic nie da.Argumenty o samowolce budowlanej sa po prostu smieszne.

Zastanawia mnie jak to wspaniale było przygotowane to dzisiajsze przeniesienie. To wygladało tak.
Nie chcemy aby były jakies awantury ALE przeniesienie odbędzie sie 3 sierpnia o godzinie 13, bedą rozne telewizje które będa transmitowały na żywo i ogólnie będzie się działo.
ale PiS juz dzis sie wypowiedział ze tablica juz im nie wystarczy, czyli nie wiem czego oni chca jakiegos pomnika najchetniej chyba z Lechem Kaczynskim na koniu zamiast ksiecia Poniatowskiego toz to istny cyrk jest.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 21:58

Rosa pisze:Argumenty o samowolce budowlanej sa po prostu smieszne.
No bez przesady.
Rosa pisze:Uważam że rowiazaniem byłoby własnie postawienie tablicy pamiątkowej
Wcale mi się to nie podoba, no ale niechby. Byle nie wcześniej, niż zostanie zakończone śledztwo. A tym bardziej żaden obelisk itp.
Rosa pisze:Nie chcemy aby były jakies awantury ALE przeniesienie odbędzie sie 3 sierpnia o godzinie 13
Miała być uroczysta procesja z księżmi, chyba normalne, że są ludzie, którzy chcieliby w niej uczestniczyć? Generalnie masz rację, trzeba było przenieść cichcem i chyłkiem, pod osłoną nocy. Ale... czy tak ma wyglądać życie publiczne w tym kraju? No przepraszam.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 03 sie 2010, 21:58

marko80 pisze: ale PiS juz dzis sie wypowiedział ze tablica juz im nie wystarczy, czyli nie wiem czego oni chca jakiegos pomnika najchetniej chyba z Lechem Kaczynskim na koniu zamiast ksiecia Poniatowskiego toz to istny cyrk jest.
Ale ja napisałem co wg mnie by było dobrym rozwiazaniem i swojej opinii nie opierałem na tym co na ten temat twierdzi PIS (zreszta watpię aby ta partia się nagle zebrała i wydała oświadczenie, pewnie cytujesz kogos z pisu)

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 22:09

zzz pisze:dzisiaj Nycz stwierdzil, ze ten krzyz to nie problem kosciola i kosciol nie ma z ta sprawa nic wspolnego. Czyli to nie symbol religijny a jego podrobka czyli chyba wypadalo by go zniszczyc jak inne podrobki.
Znaczy twierdzisz, że Kościół ma monopol na stosowanie krzyża? Do zapamiętania.
Rosa pisze:Uważam że rowiazaniem byłoby własnie postawienie tablicy pamiątkowej i to właśnie tu gdzie dziesiątki tysięcy ludzi koczowały w kolece aby złozyc ostatni hołd Prezydentowi.
Otóż to. Ludzie chcą nie tylko jakiegoś pomnika, ludzie chcą pomnika w miejscu gdzie ustawiono tyle zniczy i gdzie sami stali. To miejsce stało sie równie ważne co groby czy teren katastrofy, może nawet ważniejsze, bo symboliczne.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ