Wojsko Polskie

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 sie 2011, 14:37

Glonojad pisze:* - przypadkiem wiem, jak z tezą "tylko ochotnicy jeżdżą na misje" jest- kłamstwo dla mediów, przynajmniej jeśli chodzi o oficerów: propozycja nie do odrzucenia, albo żegnaj się z karierą.
Nie tylko oficerowie. Wybór jest prosty - albo jedziesz i dostaniesz trochę więcej kasy, albo zapomnij o jakimkolwiek awansie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 01 sie 2011, 15:11

MisiekK pisze:
Glonojad pisze:* - przypadkiem wiem, jak z tezą "tylko ochotnicy jeżdżą na misje" jest- kłamstwo dla mediów, przynajmniej jeśli chodzi o oficerów: propozycja nie do odrzucenia, albo żegnaj się z karierą.
Nie tylko oficerowie. Wybór jest prosty - albo jedziesz i dostaniesz trochę więcej kasy, albo zapomnij o jakimkolwiek awansie.
I tu możemy przejść do dyskusji o "niepodległości". Jaruzelski odmówił Breżniewowi wysłania polskich żołnierzy do Afganistanu. Chociaż podobno bratu się nie odmawia.
Dzisiaj uczestniczymy w agresjach na inne państwa tylko dla zaspokojenia żądań USA.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 01 sie 2011, 15:52

Glonojad pisze:Konflikt, zwłaszcza "masowy", w którym potrzebna by była mobilizacja, nigdy nie wybucha nagle i bez żadnych ostrzeżeń.
Owszem, ale problem w tym, że obecnie oprócz Tlącego się konfliktu Izraelsko - Palestyńskiego mamy tylko Iran, który straszy, Koreę Północną, która jak zaległa w latach 50, tak lezy do teraz na pozycjach... No i Chavez, ale ten to raczej też do tych złotoustych należy.
Lepiej jednak zapobiegać, niż leczyć - nieprawdaż?
MisiekK pisze:Nie tylko oficerowie. Wybór jest prosty - albo jedziesz i dostaniesz trochę więcej kasy, albo zapomnij o jakimkolwiek awansie.
W przypadku oficerów mowa o awansie i ocenie służbowej, w przypadku podoficerów - garnizon na drugim końcu Polski lub cywil. W przypadku szeregowych zdaje się, że tylko cywil. Aczkolwiek to nic nowego.
esbek pisze:Dzisiaj uczestniczymy w agresjach na inne państwa tylko dla zaspokojenia żądań USA.
Kwestia tego, jaka opcja polityczna u władzy. :-k
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 01 sie 2011, 16:34

Wolfchen pisze:
Glonojad pisze:Konflikt, zwłaszcza "masowy", w którym potrzebna by była mobilizacja, nigdy nie wybucha nagle i bez żadnych ostrzeżeń.
Owszem, ale problem w tym, że obecnie oprócz Tlącego się konfliktu Izraelsko - Palestyńskiego mamy tylko Iran, który straszy, Koreę Północną, która jak zaległa w latach 50, tak lezy do teraz na pozycjach... No i Chavez, ale ten to raczej też do tych złotoustych należy.
Lepiej jednak zapobiegać, niż leczyć - nieprawdaż?
Ale przy odcisku na stopie nie powinniśmy chyba amputować nogi.
Po za tym, żadne z wymienionych państw nie prowadziło agresji wobec sąsiadów. Obecnie jedynym agresorem są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. To one wywołują konflikty. Może więc prewencyjne je zniszczmy? Zapobiegawczo aby nie leczyć?
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 01 sie 2011, 17:50

esbek pisze:Ale przy odcisku na stopie nie powinniśmy chyba amputować nogi.
Ja bym porównał posiadanie przeszkolonych rezerw do stosowania kremów z filtrem UV w słoneczne dni. Młodzieży szkolnej przydałoby się trochę ruchu.
esbek pisze:Po za tym, żadne z wymienionych państw nie prowadziło agresji wobec sąsiadów.
Izrael z Libanem się tłukł, Korea Północna do tej pory jest formalnie w stanie wojny z Koreą Południową. Resztę znajdziesz w Google.
esbek pisze:Może więc prewencyjne je zniszczmy?
Prewencyjnie niszczyć? Przepraszam, to właśnie USA w ramach "prewencji" napadły na Afganistan i Irak :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 01 sie 2011, 19:04

Wolfchen pisze:Korea Północna do tej pory jest formalnie w stanie wojny z Koreą Południową.
Do niedawna Lichtenstein był w stanie wojny z Niemcami (Prusami). W 1870 roku w czasie wojny francusko-pruskiej wypowiedział wojnę i zapomniano o tym. Oficjalnie zakończono ją bodajże w latach 90-tych XX wieku.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

primoż
Posty: 3785
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 01 sie 2011, 20:12

esbek pisze:Do niedawna Lichtenstein był w stanie wojny z Niemcami (Prusami). W 1870 roku w czasie wojny francusko-pruskiej wypowiedział wojnę i zapomniano o tym. Oficjalnie zakończono ją bodajże w latach 90-tych XX wieku.
Właśnie mi przypomniałeś, że Andora jest cały czas w stanie wojny z Niemcami.

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 01 sie 2011, 20:59

primoż pisze:Właśnie mi przypomniałeś, że Andora jest cały czas w stanie wojny z Niemcami.
Europa to beczka prochu O-)
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 sie 2011, 21:32


primoż
Posty: 3785
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 01 sie 2011, 21:52

SławekM pisze:znowu...
Dlatego w tym roku nie wybrałem się na Powązki.
Jakoś wolałem plac Konstytucji...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 sie 2011, 22:52

A mnie to nie dziwi. Żadne apele nigdy nie trafiają do bydła na 2 nogach.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 sie 2011, 21:06

Polska nie musi dziś toczyć bitew, a żołnierze niosą dziś pomoc ofiarom konfliktów; armia się doskonali, ale to wymaga czasu i wdrażania zaleceń wynikających z raportu smoleńskiego – ocenił minister obrony Tomasz Siemoniak.

W wypowiedzi z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego Siemoniak podkreślił, że "dokonania polskich żołnierzy - niezależnie od historycznych i ideologicznych uwikłań - były przyjmowane z respektem i podziwem".

- Współczesne Wojsko Polskie to zupełnie inne wojsko niż to, którego żołnierze tak dzielnie walczyli na przedpolach Warszawy. Szczęśliwie nie musimy już staczać bitew, jak nasi przodkowie. Żyjemy w bezpiecznych granicach i mamy unormowane stosunki sąsiedzkie. Polska jest dziś liczącym się członkiem najważniejszych międzynarodowych sojuszy: NATO i Unii Europejskiej – napisał minister.


Zaznaczył, że "polscy żołnierze są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc ofiarom wojen i regionalnych konfliktów, których wciąż nie brakuje”. Przypomniał, że tylko w ubiegłym roku w operacjach sojuszniczych, misjach pokojowych i stabilizacyjnych uczestniczyły cztery polskie kontyngenty wojskowe - w Afganistanie, Kosowie, w misji szkoleniowej NATO w Iraku oraz w unijnej misji w Bośni i Hercegowinie.

- Od kilku lat nasz kraj buduje nowe siły zbrojne. Mają one być nowoczesne, w pełni profesjonalne, dobrze wyszkolone i wyposażone. Chcemy, by nasza armia była zdolna - zarówno w sojuszu z NATO jak i samodzielnie - stawić czoła każdemu zagrożeniu. By dowodzili nią znakomici profesjonaliści, świadomi tego, jak ważna jest odpowiedzialność, którą na siebie przyjęli. I taka polska armia w dużym stopniu już jest. Jednak jej doskonalenie wymaga czasu i znacznego nakładu środków, a w najbliższej przyszłości przede wszystkim pilnego i konsekwentnego wdrożenia wszystkich zaleceń wynikających raportu z Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego – podkreślił Siemoniak.

W poniedziałek, w 91. rocznicę Bitwy Warszawskiej przypada święto Wojska Polskiego. Uroczystości odbędą się w całym kraju, w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski wręczy awanse generalskie i odznaczenia, weźmie też udział w uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beda-pow ... omosc.html
Zastanawiam się, w jakiej rzeczywistości żyje obecny MinON? Ech, zamienił stryjek siekierkę na kijek... :mur:
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 sie 2011, 0:46

Nie widzę tu żadnych bredni :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 13 sie 2011, 1:29

Rozumiem że uważasz naszą armie za superhiper zajebistą? A ja nadal twierdze że jesteśmy 5 lat za murzynami. Posiadamy całe nic, obrony brak, możliwości ataku brak, wszystkiego brak.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

primoż
Posty: 3785
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 13 sie 2011, 1:38

Kłopotem jest to, że są małe szanse na konflikt wojenny przez co armia jest na pierwszym miejscu pod względem obcinania budżetu. A potem się dziwić, że wojsko niedoinwestowane :/

ODPOWIEDZ