Strona 3 z 5
: 28 sie 2011, 22:35
autor: blinski
Wolfchen pisze:
Coś w tym stylu, tylko jeszcze nie wiadomo jak będą dokładnie rozmieszczone te pasy. Moim zdaniem - tragedia, wolę biało-czerwone...

Spodziewałem się jakiejś kolorowej cepelii, a tu klasa. Ja bym jedynie zwęził te pasy nieco oraz zwężone ścisnął i przesunął do tyłu, za dużo będą zabierać światła powierzchnią naklejoną na szybę. Niepotrzebne zupełnie wydaje mi się umieszczenie pomniejszonych wersji na przodzie i tyle oraz tak ogromnego loga miasta z hasłem z każdej strony. Z mojej strony koniec offtopa.
: 28 sie 2011, 23:03
autor: Wolfchen
blinski pisze:Ja bym jedynie zwęził te pasy nieco oraz zwężone ścisnął i przesunął do tyłu, za dużo będą zabierać światła powierzchnią naklejoną na szybę.
Na szybach pasów nie będzie. Zakaz.
Również nie zaśmiecam już offtopem

: 28 sie 2011, 23:26
autor: chester
Skoro o malowaniu ostatnio. Zgodnie z wytycznymi ZTM (a te są bardzo ścisłe, włącznie z paletą RAL), autobusy powinny mieć biały dach oraz wszelkie ustrojstwa tam się znajdujące. Tymczasem deskorolki malowane po nowemu wychodzą z dachem żółtym. Ja rozumiem - krzywizna dachu solarisa pierwszej generacji nie za bardzo określa, gdzie się kończy bok, a już jest dach, niemniej tak dla odnotowania tej małej niekonsekwencji pozwolę sobie na tę uwagę.
: 06 cze 2013, 22:37
autor: fieldy
Dzisiaj na Emilii Plater widziałem SU18 (nie jestem w stanie przypomnieć sobie numeru taborowego), który nad drugimi drzwiami miał całkiem sporej wielkości kwadratowe logo ZTMu. Zarząd wprowadził jakąś nową decyzję nakazującą umieszczenie swojego loga na pojazdach?
: 06 cze 2013, 23:06
autor: Górnik
fieldy pisze:Dzisiaj na Emilii Plater widziałem SU18 (nie jestem w stanie przypomnieć sobie numeru taborowego), który nad drugimi drzwiami miał całkiem sporej wielkości kwadratowe logo ZTMu. Zarząd wprowadził jakąś nową decyzję nakazującą umieszczenie swojego loga na pojazdach?
MANy 34xx mają to samo w tym samym miejscu. Pewnie nowy wymysł ZTMu.
: 06 cze 2013, 23:06
autor: Kelly
Kryzys! Walić linie i częstotliwość, ważne, że są naklejki!
: 06 cze 2013, 23:13
autor: Sadek
Górnik pisze:fieldy pisze:Dzisiaj na Emilii Plater widziałem SU18 (nie jestem w stanie przypomnieć sobie numeru taborowego), który nad drugimi drzwiami miał całkiem sporej wielkości kwadratowe logo ZTMu. Zarząd wprowadził jakąś nową decyzję nakazującą umieszczenie swojego loga na pojazdach?
MANy 34xx mają to samo w tym samym miejscu. Pewnie nowy wymysł ZTMu.
Nie jest to jakaś informacja że w autobusie jest biletomat , gdzie można nabyć bilet pojazdowy ZTM?
: 06 cze 2013, 23:51
autor: fieldy
Sadek pisze:Górnik pisze:
MANy 34xx mają to samo w tym samym miejscu. Pewnie nowy wymysł ZTMu.
Nie jest to jakaś informacja że w autobusie jest biletomat , gdzie można nabyć bilet pojazdowy ZTM?
Nie, nie. Nic z tych rzeczy. Takie naklejki są na szybach od drzwi Swingów chociażby. A to co dziś widziałem to zupełnie coś innego. Duże, kwadratowe, czerwone logo ZTMu nad drugimi drzwiami. Zdziwiło mnie to. Pewnie jakiś nowy obowiązujący wymysł.
: 07 cze 2013, 0:02
autor: mobil one
"Cięcia","oszczędności"-a na premie i duperele typu naklejeczki,zawsze jest kasa.
: 07 cze 2013, 12:32
autor: Sadek
Dziś było na R-5 spotkanie załogi z przedstawicielami związków. Wyszła też kwestia tego znaczka ZTM. Tak sobie ktoś w ZTM zażyczył i teraz ten znaczek ma być , na wszystkich pojazdach kursujących pod kuratelą ZTM.
: 07 cze 2013, 21:36
autor: Glonojad
Z uwagi na brak reklam całopojazdowych nie jest to już tak istotne, co kiedyś, ale oczywiście jest to absolutnie naturalne.
: 07 cze 2013, 21:45
autor: ashir
Dużo Manów ze Stalowej to już dostało, chwilowo jeszcze nie wszystkie, ale pewnie będzie logo ZTMu na wszystkich wozach z tej zajezdni. Na innych jakoś nie dostrzegłem, ciekawe czy naklejanie będzie szło tak sprawnie, jak montaż automatów biletowych w autobusach? Oczywiście te naklejanie loga organizatora, to coś na wzór ZKM w Gdyni, ktoś tam był na szkoleniu, czy co? Bo wyszukiwarka pojazdów z podziałem na model, rocznik, przewoźnika, niską podłogę, klimatyzację, monitoring itd. jest bardzo podobna do tej z Gdyni. Tapicerkę siedzeń z wizerunkiem miasta też mają (zresztą kolejne miasta też już mają, ekrany podsufitowe również - widać jak się wzorują od większych miast typu Warszawa

).
: 07 cze 2013, 21:48
autor: sprinter
Któreś Mastero też już ma tą naklejkę, podobnie jak MAN-y z ITS-u.
: 07 cze 2013, 21:50
autor: ashir
Many z ITSu dostały to? A w ogóle ajent musi się na coś takiego zgadzać, bo syrenki były chyba dobrowolne?
: 07 cze 2013, 21:56
autor: sprinter
Tak, dostały. A21x na 518 już to ma.