Dyskusje o PKSach wszelakich

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 cze 2006, 23:57

span pisze:bałagan jaki jest ze zniżkami w poszczególnych kursach oraz masakryczny obraz taboru wyjeżdżającego na tej trasie skłania mnie do tego, że nigdy przenigdy nie wybiore PKS-u jako forme podróżowania (chyba że nie ma innej możliwości dotarcia w jakieś konkretne miejsce).
:arrow: Autobusy obsługujące połączenia lokalne to są często właśnie najstarsze egzemplarze, jakie ma dany przewoźnik. Jednak w przewozach międzymiastowych, gdzie jest duża konkurencja, sytuacja wygląda wiele lepiej.
span pisze:nigdy nie dażyłem i nie daże tej firmy jakimkolwiek szacunkiem z mojej strony
Jak to nie darzysz szacunkiem "tej" firmy? Skończyły się już czasy jednego centralnego PKS z wieloma oddziałami. Teraz w każdym mieście jest autonomiczne przedsiębiorstwo PKS i tylko od obrotności jego dyrekcji zależy jego pozycja na rynku przewozów.

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 07 cze 2006, 0:34

MZ pisze:Jak to nie darzysz szacunkiem "tej" firmy? Skończyły się już czasy jednego centralnego PKS z wieloma oddziałami. Teraz w każdym mieście jest autonomiczne przedsiębiorstwo PKS i tylko od obrotności jego dyrekcji zależy jego pozycja na rynku przewozów.
Chodziło mi o to , że nie wiadomo tak naprawde co przyjedzie na danej linii (dalekobieżnej także) oraz czego mozna się spodziewać (np: są jakieś znizki/promocje czy też nie??)..........Niedawno był program w TV na temat Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej i wcale w statystykach oraz przechodząc do poszczególnych oddziałów obraz nie był taki różowy - wielu z nich prywatyzacja wcale nie przyniosła profitów np: PKS Toruń przejete przez Connex (poza formalnym przejęciem, całkowicie się nic nie zmieniło - nadal ten sam bajzel !!!!](*,) :-? )

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 07 cze 2006, 0:39

:arrow: Tak jak pisałem wcześniej - wszystko zależy teraz od obrotności szefów takich spółek. Poza tym niekoniecznie musi być prywatyzacja. PKS Radom nadal jest firmą podlegającą wojewodzie mazowieckiemu (a więc de facto coś w rodzaju przedsiębiorstwa państwowego) i radzi sobie całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 07 cze 2006, 0:56

span pisze:
MZ pisze:Jak to nie darzysz szacunkiem "tej" firmy? Skończyły się już czasy jednego centralnego PKS z wieloma oddziałami. Teraz w każdym mieście jest autonomiczne przedsiębiorstwo PKS i tylko od obrotności jego dyrekcji zależy jego pozycja na rynku przewozów.
Chodziło mi o to , że nie wiadomo tak naprawde co przyjedzie na danej linii (dalekobieżnej także) oraz czego mozna się spodziewać (np: są jakieś znizki/promocje czy też nie??)..........Niedawno był program w TV na temat Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej i wcale w statystykach oraz przechodząc do poszczególnych oddziałów obraz nie był taki różowy - wielu z nich prywatyzacja wcale nie przyniosła profitów np: PKS Toruń przejete przez Connex (poza formalnym przejęciem, całkowicie się nic nie zmieniło - nadal ten sam bajzel !!!!](*,) :-? )
W Chełmie PKS sprywatyzowali w 2001 roku. Co się zmieniło? Pocięto kilkanaście najstarszych złomów a na ich miejsce sprowadzono używane Daby z Danii, w dodatku PKS uruchomił sporo linii międzymiastowych busami i wszedł do komunikacji miejskiej z Dabami i Manami.

Co do eksterytorialnych tras w mojej okolicy Lublin-Hrubieszów potrafi obsłużyć PKS Chełm, ale nigdy nie uznawałem tego za dziwadło skoro ponad połowa trasy wiedzie przez powiat chełmski.

PS. No i mamy w Chełmie "ogórka" robiącego za holownik :grin:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 cze 2006, 0:48

:arrow: Na tych trasach, gdzie jeździ sporo PKS-ów z różnych miast, doskonale widać różnice w cenach. Na przykład normalny bilet z Radomia do Warszawy w pospiesznym PKS Kielce kosztuje 15 złotych, a w pospiesznym PKS Nowy Sącz 20 złotych. Różnicę widać gołym okiem.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 cze 2006, 0:49

to ja bym nie zobaczył, bo mam okulary :-k
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 08 cze 2006, 0:50

Hmm...może także w tym rzecz, że im bliżej wschodniej granicy tym paliwo tańsze?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 cze 2006, 0:53

MeWa pisze:to ja bym nie zobaczył, bo mam okulary
:arrow: Ty i tak wybierasz połączenia kolejowe, więc i tak byś nie zobaczył ;-).

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 08 cze 2006, 13:40

a czy nadal skrót mówi o formie własności, tj. PP = państwowe?

Czyli np:
PPKS Piaseczno jest własnością woj. mazowieckiego
a
PPKS Bytów jest własnością woj. pomorskiego

podczas gdy PKS Grójec i PKS Chojnice są prywatne?

Pzdr.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 cze 2006, 19:56

Mahony2109 pisze:a czy nadal skrót mówi o formie własności, tj. PP = państwowe?
:arrow: Na podstawie PPKS Radom mogę powiedzieć, że tak. Jednak chyba nie wszędzie tak jest. O ile dobrze pamiętam, jest też PPKS Warszawa jako spółka z o.o. Nie sprawdzę jednak tego w tej chwili, bo ich strona coś nie działa.

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 08 cze 2006, 22:07

MZ pisze:
Mahony2109 pisze:a czy nadal skrót mówi o formie własności, tj. PP = państwowe?
:arrow: Na podstawie PPKS Radom mogę powiedzieć, że tak. Jednak chyba nie wszędzie tak jest. O ile dobrze pamiętam, jest też PPKS Warszawa jako spółka z o.o. Nie sprawdzę jednak tego w tej chwili, bo ich strona coś nie działa.
Z tego co wiadomo mi, to PKS Grójec jest spółką pracowniczą {jakoś to tak nazywa się}: akcje spółki są w posiadaniu gmin: Białobrzegi, Grójec, Tarczyn oraz pracowników spółki.
Natomiast PPKS Piaseczno i PPKS Warszawa w dalszym ciągu są Państwowymi Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej. Przeczytałem kiedyś, że ich prywatyzacja nie jest póki co możliwa, ponieważ Przedsiebiorstwa te jeszcze nie uregulowały spraw związanych z własnością gruntów, na których znajdują się ich nieruchomości :-?

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 08 cze 2006, 23:21

Właścicielem PKS Warszawa jest wojewoda.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 cze 2006, 0:08

:arrow: Faktycznie. Wszedłem teraz na stronę PPKS Warszawa i rzeczywiście nie ma tam dopisku o spółce. Jak na przedsiębiorstwo państwowe radzą sobie całkiem nieźle. Żeby jeszcze znalazły się pieniądze na remont Dworca Zachodniego, to byłoby super.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 09 cze 2006, 2:01

Kilka lat temu czytałem artykuł w Polityce o przedsiębiorstwach państwowych w III RP. PKS uznano w nim za prawdziwą skamielinę, żywy przykład skostniałego państwowego molocha...
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 09 cze 2006, 8:41

MZ pisze:Żeby jeszcze znalazły się pieniądze na remont Dworca Zachodniego, to byłoby super.

Ano. Remont by się przydał. Dziurawe chodniki, nierówne drogi to niestety smutny obraz dworca, na który podjezdzają autobusy jakby nie patrzec z Europy. Choć nic nie przebije sytuacji na Dw. PKS Stadion. To jak wyglda ten teren pozostawię bez komentarza. A PKS jeszcze zarabia na tym bajzlu #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ