Strona 3 z 7
: 12 lis 2012, 15:10
autor: Kelly
Ja za to się przejechałem 1204. W miarę ok, zrywny. Na plus nowy sygnał dźwiękowy przy otwieraniu/zamykaniu drzwi. Niestety chyba nawiew (przy silniku) brzmi jak załączenie się wentylatora w Ikarusie automacie. Po prostu chamski hałas. Ciekawi mnie czemu klimatyzator jest przesunięty w tył zamiast nad rzeźnią.
: 13 lis 2012, 20:06
autor: fluger
Widziałem dziś nowego Solbusa na linii 222.
: 13 lis 2012, 20:48
autor: primoż
fluger pisze:Widziałem dziś nowego Solbusa na linii 222.
Robimy jakieś wypisówki?

: 13 lis 2012, 20:55
autor: fluger
Nie porostu już jeżdżą po mieście jakby coś. Są tacy co ciągle się pytają czy nowe wozy ktoś widział czy jeżdżą.
: 13 lis 2012, 21:00
autor: ashir
Od wypisówek jest stosowny temat w Obserwacjach Brygadowych.

: 14 lis 2012, 21:57
autor: SG
Po 18:00 widziany na JPII jakiś Solbus z napisem "Jazda próbna" bez taborowych. W kier Dw.Centralnego.
: 20 lis 2012, 18:53
autor: sajbeer
Dziś po 18.00 Dwa Solbusy zmierzały JPII do swojego nowego domu. Na wyświetlaczach "Jazda Próbna".
: 21 lis 2012, 13:40
autor: mobil one
drapka pisze:przedni mógłby być czytelniejszy
Według mnie te wyświetlacze są czytelne, a na pewno czytelniejsze od tych w Małych Solbusikach

: 21 lis 2012, 13:47
autor: drapka
No to to tak, ale przy solerisach już jest dużo gorzej
: 29 lis 2012, 19:17
autor: Mae
Dzisiaj pierwszy raz się przejechałem Solbusem SM12. Wyświetlacze są trochę niewyraźne. Biegnąc nie mogłem z daleka rozpoznać czy to było 147 czy 117. Nie rozumiem dlaczego nie ma poręczy przy pierwszych drzwiach (przymocowanych do kabiny kierowcy). Jest bardzo przydatna - na przykład starszym osobom łatwiej wsiąść i wysiąść z autobusu trzymając się jej. Przycisk NŻ w pierwszych drzwiach jest bardzo nisko zamocowany. Teraz plusy: silnik nie ma natarczywego dźwięku. Jest dość cichy i nie przeszkadza. Autobus jest w miarę zrywny, i nie zamula ruszając. Sterownik kierowcy jest wyraźny i zawiera dużo informacji na pierwszy rzut oka. Jak będzie z informacją pasażerską - zobaczymy w najbliższych tygodniach. Autobus nie jest zły, ale przydałoby się zmienić kilka rzeczy.
: 29 lis 2012, 21:41
autor: primoż
Furniszczur pisze:Teraz plusy: silnik nie ma natarczywego dźwięku. Jest dość cichy i nie przeszkadza. Autobus jest w miarę zrywny, i nie zamula ruszając.
Co? Ten silnik jest o wiele głośniejszy niż w solarisach. Solbusa jeszcze nie widać, ale za to już go słychać

: 29 lis 2012, 22:13
autor: bepe
W moim subiektynwym odczuciu jednak silniki w solbusach są cichsze.
: 29 lis 2012, 22:17
autor: Mae
Możliwe że niedokładnie oceniłem, bo w autobusie był spory, głośny tłumek współpasażerów, a ja jechałem z przodu

. Kiedyś spróbuje go złapać na pętli, i wtedy będę mógł się wsłuchać dokładnie.
: 29 lis 2012, 23:38
autor: fraktal
Kelly pisze: Niestety chyba nawiew (przy silniku) brzmi jak załączenie się wentylatora w Ikarusie automacie.
Jeżeli to będzie na stałe, to chyba będę wolał gnioty.
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Tego nie da się wytrzymać....
: 30 lis 2012, 17:59
autor: Szeregowy_Równoległy
Nie wiem co wam przeszkadza w samym dźwięku silnika. Mruczy przyjemnie, a jak wchodzi na obroty, a wchodzi bardzo chętnie, to wręcz... przemawia, szepce do ucha

Odejście to cudo ma świetne, chciałbym zobaczyć starcie Solbusa z Mastero na długiej prostej ze startu zatrzymanego, bo nie jestem przekonany, czy Mastero by dało radę Solbusa dojść
Natomiast irytuje mnie jeden drobiazg: głośniki od zapowiedzi są fabrycznie gówniane, czy 1209 jest wyjątkiem? Głośność zapowiedzi optymalna (moim zdaniem powinny być dość głośne), ale głośniki nie dają rady. Charczą i skrzeczą. Na minus również dźwięk otwierania/zamykania drzwi. Po pierwsze: jest irytujący. Po drugie: po jasną cholerę brzęczy, jak drzwi się otwierają? Nie rozumiem również, czemu ten

piszczek piszczy również podczas zamykania? Przed zamknięciem - OK, ale w trakcie? No i po trzecie: zamykanie drzwi trwa znacznie dłużej niż w SU. Pewnie kierowcy się połapią, że to reguluje się tak samo, jak w SU, więc niedługo problem powinien zniknąć. Z punktu widzenia kierowcy to dość istotne, bo do złapania zielonego światła po ruszeniu z przystanku z reguły brakuje pojedynczych sekund, więc szkoda je tracić czekając pół dnia aż drzwi się łaskawie zamkną.