128N PESA Jazz Duo (Ten długi, z dwiema wielkimi głowami)

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 mar 2013, 6:08

dlugosciowo tak, ale pojemnosciowo...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 mar 2013, 10:20

Glonojad pisze:dlugosciowo tak, ale pojemnosciowo...
No, to się łączy. Im tramwaj ma wyższą pojemność na metr długości, tym jest krótszy ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 mar 2013, 13:09

A jakby ktoś mi tak wytłumaczył, jakie będą różnice między TWISTem a Jazzem? W sensie czy jest to po prostu nowsza generacja (w przeciągu roku), czy tylko nowa nazwa na Warszawę z lekkim liftingiem zewnętrznym?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 mar 2013, 13:21

Głównie chyba chodzi o wózki bez osi łączącej koła pod podłogą, dzięki temu jednakowy poziom podłogi w całym wozie, bez podwyższeń nad wózkami.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 mar 2013, 18:55

Konstrukcja jest dość gruntownie inna.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 mar 2013, 19:03

Między Swingiem a Jazzem to jeszcze można, ale Twist to jest kompletnie inna filozofia wozu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 mar 2013, 23:21

Ok,już rozumiem. Po prostu wizualka zewnętrzna Jazzu zwróciły moje myśli na Twista.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 kwie 2013, 15:51

Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 23 kwie 2013, 17:42

Zastanawiają mnie tylko dwa miejsca w członach wiszących. Przecież fotele mogą być po obu stronach, a miejsca dla wózków po stronie nieużywanych drzwi. Chyba, że TW planują linie z peronami po obu stronach.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 kwie 2013, 17:55

Następny tramwaj będzie miał same miejsca stojące...

Stary Pingwin
Posty: 5831
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 kwie 2013, 17:59

Na linię 31.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 kwie 2013, 18:09

esbek pisze:Zastanawiają mnie tylko dwa miejsca w członach wiszących. Przecież fotele mogą być po obu stronach, a miejsca dla wózków po stronie nieużywanych drzwi. Chyba, że TW planują linie z peronami po obu stronach.
Nawet, jeśli masz perony po jednej stronie, to w sytuacji końcówki przy peronie (a nie za nim, jak jest na Starych Świdrach - przy peronie będą np. w przypadkach wyłączeń węzłów, żeby maksymalnie do węzła dociągnąć) na chwilę strona lewa staje się prawą.

[ Dodano: Wto 23 Kwi, 2013 18:10 ]
MichalJ pisze:Następny tramwaj będzie miał same miejsca stojące...
Coś za coś. W zbiorze wymagań - "pudło 2,40" "jak najszersze przejścia" "jak najwięcej drzwi" dodatek "jak najwięcej foteli" się po prostu nie mieści.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 23 kwie 2013, 19:19

Bastian pisze:Siedzenia będą tak:

http://www.rynek-kolejowy...en_w_Jazzie.htm
Fachowa grafika :D
15/12/2005-12/7/2019

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 kwie 2013, 19:32

Glonojad pisze:
MichalJ pisze:Następny tramwaj będzie miał same miejsca stojące...
Coś za coś. W zbiorze wymagań - "pudło 2,40" "jak najszersze przejścia" "jak najwięcej drzwi" dodatek "jak najwięcej foteli" się po prostu nie mieści.
Jak jest dużo drzwi, to może przejścia nie muszą być aż tak szerokie?

Autobus w 15 cm większej szerokości mieści dwa fotele więcej, zadziwiające.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 kwie 2013, 19:44

Przy znacząco węższym przejściu. I licznych siedzeniach na podestach. Zwróć uwagę, że tramwaje z układem siedzeń 2+2 mają zazwyczaj przynajmniej część siedzeń w strefie wózkowej na podestach, a więc - o znacząco gorszej dostępności.

Coś za coś (wiem, powtarzam się).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ