Tereny pod zabudowę

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2013, 14:50

Niektóre to są nawet całkiem otwarte - np. na południowym rogu Branickiego i Rzeczpospolitej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 14 cze 2013, 18:29

KwZ pisze:Ok, tylko jak z tego ma wynikać budowa na Odolanach??
Nijak. Próbuję tylko wytłumaczyć, że to, że Kościół przejął jakiś teren nie oznacza jeszcze, że na pewno wybuduje tam świątynię.
Wolfchen pisze:
Mieszkańców to może, a ilu wiernych (i to takich aktywnych, a nie takich na papierze)?
Można przypuszczać, że odsetek wiernych uczestniczących regularnie we mszach jest zbliżony do mniejszych parafii w mniejszych miastach (pomijam miasteczka i wsie).
Stary Pingwin pisze:Wierni dużym kosztem budują kościół. Po kilku latach przychodzi do nich obcy ksiądz i powiadamia, że właśnie podzielono parafię, a oni znaleźli się w granicach nowej parafii. Wierni znów dużym kosztem budują kościół, a za kilka lat......
_________________
Ale czemu niby miałoby to służyć? Nikt nie podzieli parafii liczącej kilka tysięcy mieszkańców tylko po to, aby wybudować nowy kościół. Kościół na budowie kościoła nie zarabia - zarabiają budowlańcy. Poza tym koszty utrzymania takiego budynku są ogromne i to też bierze się pod uwagę. Sztuczne dzielenie parafii na małe jednostki niebędące w stanie samodzielnie się utrzymać powodowałoby kłopoty także dla kurii.

Nie szukaj spisku tam, gdzie go nie ma. Jeśli w sąsiedztwie są dwa kościoły, a parafie nie są duże, to pewnie skończy się na tym, że kuria sprzeda ten grunt jakiemuś deweloperowi (lepiej) albo sama zacznie się bawić w dewelopera, co już w Warszawie ma miejsce (gorzej, choć właściwie dlaczego Kościół nie miałby w taki sposób zarabiać na swoje utrzymanie?).

Awatar użytkownika
Klawisz
Posty: 599
Rejestracja: 11 sie 2011, 15:37
Lokalizacja: Saska Kępa / R-3

Post autor: Klawisz » 06 sie 2013, 16:37

Jako, że to temat o budowach, to w ramach ciekawostki podam, że wczoraj ruszyła budowa pierwszej w dzielnicy Wawer "restauracji" McDonald's. Wał Miedzeszyński 249, na wys. ulicy Wędkarskiej.
MotorMan :term:

jagot21
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2013, 9:45
Kontakt:

Post autor: jagot21 » 14 sie 2013, 9:53

Na Wawrze sie przyda trochę cywilizacji :) tylko nie wiem czy McDonald's to najlepsze rozwiązanie :)
szukasz pracy: przykłady CV

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 23 wrz 2013, 20:03

Czy są jakieś plany konkretne o tereny w okolicach osiedla Las pomiędzy TS, Płowiecką, Kadetów i Traktem Lubelskim?

Bo skoro planowany jest i tramwaj, i metro na Gocław to jedynym sensownym rozwiązaniem powinno być zabudowanie tego gęstą, wysoką zabudową :-k . A i tak wtedy to metro bardziej przez Witolin i Ostrobramską powinno być.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 wrz 2013, 20:53

Przecież metro na Gocław nie ma sensu 8-(
Natomiast wierzę, że zabudowa przeleje się przez trasę siekierkowską.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 wrz 2013, 7:18

Próbuje się przelewać głównie szeregowcami. Ale proste to nie jest, bo bagna tam są fest.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 wrz 2013, 8:42

pawcio pisze:bagna tam są fest
Dlatego zrezygnowano tam z planowanego drugiego Gocławia (Julianów).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 wrz 2013, 12:05

Bastian pisze:
pawcio pisze:bagna tam są fest
Dlatego zrezygnowano tam z planowanego drugiego Gocławia (Julianów).
Przyznam się że nie znam dokładnie granic projektowanego blokowiska Julianów ale z tego co wiem to na południe od Kadetów [ Wąbrzeskiej ] był zakaz budowy nowych domów bo zaraz zabiorą na bloki. U mnie w okolicach ulicy Darniowej na Trakcie takiego tematu nie było.
Więc domyślam się, że bloki miały powstać od Goclawia przez pola i osiedle Las przez południowy Zastów, Zbytki , Zerzeń, Kuligów , Borków, Miedzeszyn wieś , aż po Julianów i Skrzypki , ewentualnie Błota.
Tylko teren północno zachodni[ Zakole Wawerskie, Las] i częściowo zachodni [ Zbytki przy Wale, Kuligów leżą na terenie zalewowym. Zastów, Zbytki, Zerzeń, Borków, Miedzeszyn, Julianów leżą na terenie nadzalewowym. Jedyne bagna jakie są po drodze to te między Kadetów - Nowo Bora - TS - Płowiecką, Kanałem Zerzeńskim . Częściowo to teren tzw Zakola Wawerskiego [ przy Płowieckiej, reszta to bagna przy skarpowe.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 25 wrz 2013, 9:02

Krzysiek_S pisze:Przyznam się że nie znam dokładnie granic projektowanego blokowiska Julianów ale z tego co wiem to na południe od Kadetów [ Wąbrzeskiej ] był zakaz budowy nowych domów bo zaraz zabiorą na bloki.
Raczej nie było, bo na Zabielskiej przez ostatnie 10 lat powstało wiele domów wolnostojących i szeregowców. Obok mojej działki 3 wolnostojące powstały, a ja ruszam z budową od nowego roku.
Rada osiedla Las cały czas walczy z inwestorami, bo najpierw na Kosmatki miał być SELGROS, a teraz jakiś deweloper wymyślił wysoką zabudowę jakoby chcąc uchronić mieszkańców tej niskiej przed hałasem z TS odgradzając ich blokami (chyba 12 pięter). Wszystkie te sprawy lądują chyba w WSA.
http://www.osiedlelas.waw.pl/index.php? ... &Itemid=48

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 wrz 2013, 9:11

Ostatnio na pewno nie było, ale mógł być wcześniej - Julianów to sprawa jeszcze poprzedniego ustroju.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 25 wrz 2013, 9:25

W poprzednim ustroju w tym rejonie budowali się moi teściowie i ich sąsiedzi więc raczej też problemów nie było.

Chyba że mówisz o latach 60-79

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 wrz 2013, 11:49

Raczej tak.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 wrz 2013, 12:53

A może by tak MPZP uchwalić? Właśnie, czy istnieje tabelka, pokazująca jaką powierzchnię objęto planami w poszczególnych kadencjach władz miasta?

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 25 wrz 2013, 12:57

MichalJ pisze:A może by tak MPZP uchwalić?
:hahaha:

http://www.osiedlelas.waw.pl/index.php? ... &Itemid=48

ODPOWIEDZ