O Kolejach Mazowieckich - KM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 10 gru 2009, 7:46

Myślałem,że widziałem już wszystko, ale wczoraj ...

a) Pociąg KM wjeżdża planowo o 12.04, na Anin, następnie stoi... 40 minut, mimo,że drugim torem przez 40 (!) minut nic nie jedzie, kierownik pociągu był na tyle kulturalny, że nawet tyłka nie ruszył, by poinformować o tym pasażerów. Podobno to przez opóźniony pociąg ze wschodniego, ale może ja jestem dziwny, ale skoro tor był pusty, a na wschodni jedzie się 12 minut, to nie można było tego pociągu puścić?
b)To samo o 16.07, ale tu kierowniczka pociągu przeszła się po składzie, od razu mówiąc ,że postoimy z godzinę w Aninie. I znowu tor był pusty, nic nie jechało...

Tak więc ja więcej z usług tej firmy korzystać nie będę. Jeśli tak ma wyglądać namawianie ludzi do korzystania z kolei, to długo nic się zmieni. To kompletny beton mający w d...ie pasażerów i nawet tego nie ukrywający ( bo słyszałem rozmowy kolejarzy w 1 składzie).

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7688
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 gru 2009, 10:37

Dziś pociąg ze Wschodniego (czemu nie z Rembertowa??) do Góra Kalwarii nie dość, że się na Śródmieście spóźnił 5 minut, to potem na Jerozolimskich stał prawie 20 minut.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Zofia
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2009, 21:13

Post autor: Zofia » 10 gru 2009, 21:15

Dziś ok. 19.55 zostawiłam w pociągu Warszawa-Radom, wysiadając w Zalesiu Górnym, czarno-czerwoną reklamówkę zawierającą książkę Henri de Lubaca "Surnaturel". Jeśli znalazca to przeczyta, będę bardzo wdzięczna za kontakt na maila zochens@gmail.com
Uczciwego znalazcę czeka nagroda!

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 10 gru 2009, 23:36

Proponuję jak najszybszy kontakt z numerem 22 473 84 41.
Podpowiedź: to był pociąg 12241.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 11 gru 2009, 8:09

MisiekK pisze:Dziś pociąg ze Wschodniego (czemu nie z Rembertowa??) do Góra Kalwarii nie dość, że się na Śródmieście spóźnił 5 minut,
Wiesz- SEPE mówi że pociąg jechał z Rembertowa, więc pewnie tak jechał. Widać ktoś sie pomylił przy zapowiedziach.
MisiekK pisze: to potem na Jerozolimskich stał prawie 20 minut.
To samo SEPE mówi - czekał dojścia poc 99553 - pochodna ust srk w Wawrze
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 11 gru 2009, 13:01

Nareszcie podali powód odwołania prezesa Majewskiego.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 11 gru 2009, 14:42

zofey pisze:Nareszcie podali powód odwołania prezesa Majewskiego.
ta...
Koleje Mazowieckie pisze:Rozkład ten musiał również uwzględnić naprawę błędnych decyzji poprzedniego Zarządu spółki pod przewodnictwem prezesa Jakuba Majewskiego, który poprzez zaniechania i opieszałość w podejmowaniu decyzji pozwolił na przejęcie połączeń przez innych przewoźników.
:D

Informacje o nowym rozkładzie jazdy
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2009, 15:30

Jakich znowu innych przewoźników?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25426
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 gru 2009, 16:36

PKS-y? Minibus?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 gru 2009, 16:44

I IC - bo w wielu przypadkach dziury to efekt poprzesuwania pociągów IC.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 13 gru 2009, 17:46

Czy udało się dzisiaj na noclegi w Mińsku i Łukowie wysłać zapowiadane trojaczki?
Pytam bo ostatnio często zamiast dwóch jednostek widywałem jedną (na Mińsk, Pilawę, Dęblin).

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 13 gru 2009, 22:20

Czy udało się dzisiaj na noclegi w Mińsku i Łukowie wysłać zapowiadane trojaczki?
Ja tylko Łukowiankę widziałem, normalnie - 4x pumex. Co będzie jutro - czas pokaże.
Ciekawi mnie, ile w ogóle w KM będzie obiegów potrójnych.

PePe
Posty: 271
Rejestracja: 24 gru 2008, 13:38
Lokalizacja: Rembertów

Post autor: PePe » 14 gru 2009, 10:21

a ja dziś widziałem "pięknie" umalowaną 1 sekcję Flirta o 7:17 z Rembertowa do Siedlec nr boczny coś z końcówką 004...

nie wiem jak to jest pilnowane w nocy że uda się takie malowidło odstawić... porażka...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 gru 2009, 20:31

TVN Warszawa pisze:- Z nowym rozkładem wiązane były duże nadzieje, ale przyniósł on olbrzymie rozczarowanie - mówią niemal zgodnie pasażerowie. Przedstawiciele Kolei Mazowieckich zamieszania komentować nie chcą. Poza kamerą rzecznik spółki sugeruje jednak, że za wszystko odpowiada... zwolniony kilka tygodni temu prezes Jakub Majewski.

Nowy rozkład pociągów obowiązuje od niedzieli. Pasażerowie nie zostawiają na nim suchej nitki. Twierdzą, że pociągi na stacjach są albo zbyt wcześnie, albo zbyt późno. Wściekli są na tłok.

"Bez komentarza"

Przedstawiciele Kolei Mazowieckich całą sprawy komentować nie chcą. Odmawiają rozmów przed kamerą. Po wielu próbach prezenterowi "Miejskiego Reportera", Igorowi Sokołowskiemu udało się dodzwonić do rzecznika spółki.

- Pięknie dziękuję za zaproszenie, ale z przykrością odmówię - odpowiadał na propozycję spotkania Marcjusz Włodarczyk. - TVN Warszawa przedstawia nas w sposób specyficzny i manipuluje - przekonywał, sugerując jednocześnie, że ostatni materiał reportera Łukasza Wieczorka dotyczący nowego rozkładu był stronniczy.
Rzekomo stronniczy reportaż pisze:Brakuje informacji

Zdezorientowani są pasażerowie Kolei Mazowieckich. - Myślałem, że jeśli nie ma takiej informacji, to ten pociąg dzisiaj jest. Przyjeżdżam na stację okazuje się, że nie. Przez co spóźniam się do pracy. Koleje Mazowieckie sobie kpią po prostu - denerwuje się Jakub Niewiadomski, który zatelefonował do Miejskiego Reportera.

- Rozkład był robiony w pośpiechu i pewne rzeczy nie zostały zrobione - mówi lakonicznie w telefonicznej rozmowie z reporterem TVN Warszawa Marcjusz Włodarczyk, rzecznik KM. Jednak na spotkanie przed kamerą się nie zgadza. Jak twierdzi, dostał zakaz wypowiadania się dla TVN Warszawa, bo spółka boi się o swoje dobre imię. http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1633603 ... omosc.html
To wina odwołanego prezesa?

Dlaczego nowy rozkład się nie sprawdza?

- Rozkład proponowany przez byłego prezesa był przyjazny dla ludzi, ale niewykonalny. Po zwolnieniu prezesa nowy rozkład był robiony w wielkim pośpiechu - tłumaczy Marcjusz Włodarczyk.

Prezes odpowiada: - Mówi się, że moje rozwiązania są nieżyciowe. Tymczasem nowy rozkład przygotowany przez nowych fachowców się nie sprawdza - odpowiadał na zarzuty były prezes. - Zmiany są konieczne - uważa Majewski, który zauważa przy tym, że zarząd Kolei Mazowieckich właściwie się nie zmienił. - To są Ci sami ludzie - zapewniał. Sugerował też, że póki ludzie się nie zmienią, w spółce nie ma szans na większą reformę.
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1633780,0, ... omosc.html

Zastanawiam się, kiedy wreszcie Koleje Mazowieckie udowodnią, że są nowoczesną firmą, bo na chwilę obecną, to po prostu istnieją chyba same dla siebie, a pasażera mają w głebokim poważaniu... A to, co się dzieje od czasu odwołania Prezesa Majewskiego jest poniżej krytyki...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 16 gru 2009, 14:26

PePe pisze:a ja dziś widziałem "pięknie" umalowaną 1 sekcję Flirta o 7:17 z Rembertowa do Siedlec nr boczny coś z końcówką 004...

nie wiem jak to jest pilnowane w nocy że uda się takie malowidło odstawić... porażka...
Nie bardzo wiem czy ten ER75 nocował na stacji zwrotnej czy MNG- wiem za to że jeżeli jest tylko kierownik i maszynista, a przyjdzie ekipa z 10 chłopa ( tak było przy p&p na Czystym swego czasu) to kierownik wiele zrobić nie może. Co najwyżej wezwać SOK, lub Policje. A zanim te ............ (dotyczy SOK) przyjdą to malarze spokojnie namalują co chcą i pójdą.
A później SOK ma pretensje jeszcze że są wzywani niepotrzebnie.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ