Informacja pasażerska

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 02 lis 2009, 17:51

Szeregowy_Równoległy pisze:Brakuje, Żerańskie SU12 wyjechały z dechą w postaci naklejonego numeru linii i niczego więcej. Dechę na 181 również pożyczano z MZA, więc niekoniecznie jest to wina Mobilisu.
Tak jak napisałem, Mobilis chciał, opór był gdzie indziej.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lis 2009, 8:10

marcus pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Brakuje, Żerańskie SU12 wyjechały z dechą w postaci naklejonego numeru linii i niczego więcej. Dechę na 181 również pożyczano z MZA, więc niekoniecznie jest to wina Mobilisu.
Tak jak napisałem, Mobilis chciał, opór był gdzie indziej.
Opór przed wyposażeniem taboru w prawidłową informację pasażerską? Nie rozumiem.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 03 lis 2009, 9:25

drapka pisze: Opór przed wyposażeniem taboru w prawidłową informację pasażerską? Nie rozumiem.
No chyba nie wyobrażasz sobie, że instruktor Mobilisu jedzie na Stalową i ot tak dostaje tablice?

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 03 lis 2009, 9:43

marcus pisze:No chyba nie wyobrażasz sobie, że instruktor Mobilisu jedzie na Stalową i ot tak dostaje tablice?
No ale zaraz:
Np na Kleszczową przychodzą same naklejki. Na zajezdni są "montowane" na dechy więc dlaczego np Mobilisowi nie dostarcza się naklejek i wtedy by sobie dechy zrobili... ?Nawalił ktoś z ZTM-u?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lis 2009, 9:49

marcus pisze:
drapka pisze: Opór przed wyposażeniem taboru w prawidłową informację pasażerską? Nie rozumiem.
No chyba nie wyobrażasz sobie, że instruktor Mobilisu jedzie na Stalową i ot tak dostaje tablice?
Nie wyobrażam sobie, że instruktor Mobilisu po tablice jedzie na Stalową. A jeżeli już musi je brać ze Stalowej, to nie wyobrażam sobie, że ich nie dostaje.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 03 lis 2009, 9:52

drapka pisze:
marcus pisze: No chyba nie wyobrażasz sobie, że instruktor Mobilisu jedzie na Stalową i ot tak dostaje tablice?
Nie wyobrażam sobie, że instruktor Mobilisu po tablice jedzie na Stalową. A jeżeli już musi je brać ze Stalowej, to nie wyobrażam sobie, że ich nie dostaje.
Eee, a na jakiej zasadzie te tablice miałyby być wydane? Bo Mobilis chce? A skąd R-13 ma wiedzieć, że oni nie mają? Przecież tablice też kosztują i jakby na to nie patrzeć nie można ot tak sobie rozdawać ich na prawo i lewo.

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 03 lis 2009, 10:14

To dziwne, że ZTM nie dostarczył naklejek. Jak był zamykany wiadukt na Andersa, to była nagła sytuacja, więc brak tablic można było zrozumieć. Ale teraz?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lis 2009, 10:18

marcus pisze:Eee, a na jakiej zasadzie te tablice miałyby być wydane? Bo Mobilis chce? A skąd R-13 ma wiedzieć, że oni nie mają? Przecież tablice też kosztują i jakby na to nie patrzeć nie można ot tak sobie rozdawać ich na prawo i lewo.
Nie wiem na jakiej zasadzie, też zresztą sądzę, że nie Stalowa jest właściwym adresem. Ale chyba takie wydarzenia jak zmiana obsługi linii między przewoźkiami nie są czymś na tyle niespotykanym, że nie ma wypracowanych procedur przekazywania dekoracji. Przede wszystkim ja sobie nie wyobrażam sytuacji, że przewoźnik otrzymuje zlecenie na dane kursy i musi "kombinować" dekoracje i robić dziadostwo takie, jak na obrazku Rubeusa.

To przecież powinno iść automatycznie ze zleceniem - a może byc robione na różne sposoby. Może być tak, że przewoźnik ma mieć puste dechy w gotowości a ZTM daje naklejki (z odpowiednim wyprzedzeniem i razem z rozkładami jazdy - bo tych przecież chyba przewoźnik nie ściąga z internetu czy nie spisuje z przystanku) - za każdym razem nowe, może być tak, że przewoźnik dostaje od ZTM dechy z naklejkami, które musi zdać do ZTM ze zmianą obłśugi, po czym wędrują one via ZTM do nowego przewoźnika. Może wreszcie być tak, że przewoźnik musi mieć zakupiony sprzęt drukujący lub mieć umowę z drukarnią na wykonanie dekoracji ściśle według załączonego standardu czy z przesłanych plików.

Nie wiem, jakie procedury obowiązują w Warszawie, ale chyba nie zawsze są przestrzegane...
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 03 lis 2009, 10:27

Same dechy są własnością przewoźnika, natomiast naklejki dostarcza ZTM. Niestety - w tak gorącym okresie jakim jest początek listopada nie udało się wszystkiego idealnie zgrać.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 lis 2009, 10:41

marcus pisze:Same dechy są własnością przewoźnika, natomiast naklejki dostarcza ZTM. Niestety - w tak gorącym okresie jakim jest początek listopada nie udało się wszystkiego idealnie zgrać.
No cóż - wypada więc pochwalić Mobilis za dziadostwo... Tzn. za to, że zamiast zupełnie olać sprawę i jeździć z pustymi kasetami, jednak ktoś wykonał pracę, która nie leżała w jego zakresie obowiązków i dzięki temu jakaś informacja pasażerska gdzieniegdzie była. Ale faktem jest, że wielkim zaskoczeniem nadejście dnia Wszystkich Świętych na przełomie października i listopada być nie powinno.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 03 lis 2009, 10:43

Kończąc ten temat - jak wiadomo sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą - mam nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy (o ile już nie wróciła).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 lis 2009, 19:06

Dodatkowo pierwotnie na 174 miały wyjechać nowe Solarisy, które dekoracji nie potrzebują. Zmiana nastąpiła niemal w ostatniej chwili.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 03 lis 2009, 19:08

Tak się zastanawiam czy jest sens wydzielać specjalnie linie dla nowych a starszych U12, bo na pewno Mobilis tego przestrzegać nie będzie jak przybędzie mu linii O-)
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36686
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lis 2009, 21:14

Desert pisze:czy jest sens wydzielać specjalnie linie dla nowych a starszych U12
Możesz uściślić?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 03 lis 2009, 23:45

A własnie a propo postu Deserta: czy wszystkie linie w mieście (albo przynajmniej niektore kategorie np. 1xx, 2xx) mają już zrobione tablice elektroniczne? Czy w razie wysłania przez Mobilis nowej solarki na dajmy na to 410 system będzie miał co wyświetlać?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ODPOWIEDZ