KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 sty 2009, 23:26

Przyznam że spodobał mi się pomysł Bastiana z zamianą 17 i 19/33 na Broniewskiego/Marymonckiej - chyba wcześniej to nie padało tutaj a całkiem fajnie by mogło pracować

a co do samej reformy bielańskiej to załuje jeszcze ze ZTM nie wziął pod uwagę tego co tu padało po wielokroć i było pisane przez wiele osób a propos 103 i pozostawieniu tej linii na obecnej trasie miedzy Kasprowicza a Broniewskiego :-s
PURA VIDA!

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 23 sty 2009, 8:05

reserved pisze:
Bastian pisze:Aż do REDUTY WOLSKIEJ jedzie 154... Czy koniecznie trzeba jeszcze dalej? :-k
Wiesz... dojazd do Fortu Wola, do Powstańców Śląskich... jakieś tam węzły komunikacyjne to jednak są. 184 obsługuje przecież także ciąg Powstańców Śląskich. Zresztą nawet przystanki przy Reducie Wolskiej są w kiepskich miejscach umiejscowione.
Bastian pisze:A może pochować 408 i z Lazurowej i Szeligowskiej puszczać dwie przyzwoite linie: 105 do Śródmieścia i 187 na Mokotów (przy 182 Ursus - Witolin)? :-k
Pochować zupełnie 408? Rembertów Cię zlinczuje. ;-)
Musiałbym dokładnie poznać ewentualne trasy by móc to ocenić, jednak mimo wszystko 187 bardzo się sprawdza w relacji Metro Politechnika - Czerniakowska. Chodzi mi o zjazd z Trasy Łazienkowskiej. To połączenie jest popularne, choćby przez uczniów, którzy jeżdżą do szkół przy Czerniakowskiej z Metra. *
Reasumując 187 bardzo dobrze się sprawdza w obecnej postaci, lepiej nie ruszać.
Co do samego 182 IMO ta linia sprawdza się także zadowalająco.


* - chyba, że chodziło Ci o dojazd na Mokotów na około Trasą Łazienkowską i Czerniakowską, ale zrobiłby się wtedy z tego potwór. ;-)

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 22:07 ]
Nie mówię bynajmniej o tym, by kasować połączenia nie wzmacniając innych ;)
ZTM jest do tego zdolny. :-$ Jeśli nie od razu to po pewnym czasie.
Pewnie 184 będzie utrzymywał się na ciągu Połczyńska - Powstańców Śląskich dopóki nie wybudują brakującego łącznika tramwajowego między Górczewską a Radiową. Potem mogą zacząć robić manipulacje tą linią. Tylko nie wiadomo, kiedy powstanie ten łącznik...
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

adaszko
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2009, 22:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adaszko » 23 sty 2009, 8:14

mariow pisze:Przyznam że spodobał mi się pomysł Bastiana z zamianą 17 i 19/33 na Broniewskiego/Marymonckiej - chyba wcześniej to nie padało tutaj a całkiem fajnie by mogło pracować
A mnie średnio się podoba ten pomysł... (-X

W ten sposób można zrobić kolejne rewolucje i zamienić trasy kolejnych tramwajów np. 26 i 8, a następnie wmówić ludziom że będą mieli dopiero lepszy dojazd z Górczewskiej na Wiatraczna (-(

[ Dodano: Pią 23 Sty, 2009 08:17 ]
Domino2001 pisze:Pewnie 184 będzie utrzymywał się na ciągu Połczyńska - Powstańców Śląskich dopóki nie wybudują brakującego łącznika tramwajowego między Górczewską a Radiową. Potem mogą zacząć robić manipulacje tą linią. Tylko nie wiadomo, kiedy powstanie ten łącznik...
No to sobie poczekamy pare lat na łącznik :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 sty 2009, 8:20

Domino2001 pisze: Pewnie 184 będzie utrzymywał się na ciągu Połczyńska - Powstańców Śląskich dopóki nie wybudują brakującego łącznika tramwajowego między Górczewską a Radiową. Potem mogą zacząć robić manipulacje tą linią. Tylko nie wiadomo, kiedy powstanie ten łącznik...
Owszem, wiadomo.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

PiotrekP
Posty: 3499
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 23 sty 2009, 12:27

reserved pisze:Pochować zupełnie 408? Rembertów Cię zlinczuje.
Oczywiście. :lanie:
pawcio pisze:A jeszcze prezenty będą dostawać. A potem domagać się 150 linii przez Zabraniecką.
Chyba nie powiesz, że przy linii XXX z Zabranieckiej, 168 będzie jeszcze w Rembertowie :?:

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25438
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 sty 2009, 17:36

Coś będzie musiało wylecieć, by coś nowego mogło się zmieścić. Miejsca na dokładanie nowych linii w Rembertowie nie ma.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 23 sty 2009, 18:20

hs pisze:Akurat w okolicach Zachodniego bywam dość często, o różnych porach dnia i wracam stamtąd na Bielany. Ze 184 korzystam baaaardzo rzadko, bo zwiedzanie Jelonek i zaliczanie korków na Połczyńskiej/Powstańców nie pasjonuje mnie zbytnio. Zwykle wybieram 197 lub kombinację 186/404/414+tramwaj i dobrze na tym wychodzę. Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi robi podobnie. Natomiast w 184 tłoku (w tamtym rejonie) nie widziałem NIGDY, bo trudno nazwać tak sytuację kiedy połowa miejsc siedzących jest wolna...
Ja za to w okolicach Zachodniego bywam nie aż tak często, częściej wysiadam gdzieś po trasie 184, ale zazwyczaj wybieram właśnie 184, bo kombinacja ze 186 i tramwajami byłaby dla mnie dość karkołomna. I jakoś pustek w 184 nie widzę. Nawet ostatnio, gdy jechałem, wsiedli jacyś uczniowie i jechali do metra, przez co tłok był dość znaczny. Choć przyznaję, że korki na Powstańców mogą do tej linii zniechęcać, jednak póki co aż takiego powietrza ta linia nie wozi. Co nie znaczy, że 112 nie może część pasażerów 184 odebrać.

hs
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:44

Post autor: hs » 23 sty 2009, 19:00

fraktal pisze:Ja za to w okolicach Zachodniego bywam nie aż tak często, częściej wysiadam gdzieś po trasie 184, ale zazwyczaj wybieram właśnie 184, bo kombinacja ze 186 i tramwajami byłaby dla mnie dość karkołomna. I jakoś pustek w 184 nie widzę. Nawet ostatnio, gdy jechałem, wsiedli jacyś uczniowie i jechali do metra, przez co tłok był dość znaczny. Choć przyznaję, że korki na Powstańców mogą do tej linii zniechęcać, jednak póki co aż takiego powietrza ta linia nie wozi. Co nie znaczy, że 112 nie może część pasażerów 184 odebrać.
Jak dla mnie, to 184 może sobie spokojnie istnieć, nie ma problemu, jeden autobus więcej na Bemowo ;-) Tylko niech nikt nie mówi, że linia dublująca tramwaje i częste 112 nie jest marnotrawstwem, bo jest. Jeśli 184 jest tak potrzebne na Ochocie i Wolskiej, to zawsze można je skrócić do cmentarza, odbić w Dźwigową lub nawet połączyć ze 194 na Gołąbki :-) Ale to już pozostawiam znawcom tematów z tamtych okolic...
pozdrawiam
hs

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2009, 19:50

Niespodziewanie otworzyły się (no dobra, uchyliły ;)) perspektywy na Obrońców Tobruku... Stąd taki oto pomysł:

-> 103 Huta - Wrzeciono - al. Zjednoczenia - Galla Anonima (lub Perzyńskiego) - Powązkowska - Tatarska - Ostroroga - Płocka - DWZ
-> 197 Gwiaździsta - AWF - al. Zjednoczenia - Galla Anonima - Rudnickiego - Obrońców Tobruku - Ciołka - Redutowa - Cmentarz Wolski.

I mogłyby to być dwie całkiem przyzwoite (pod względem częstotliwości, ale i wykorzystania) linie... Oczywiście wtedy 129 tylko do cm. Wolskiego. A gdyby jeszcze dobudowano Piastów Śląskich (a 114 trafiło na Kochanowskiego), to 122 przez Powązkowską - Obrońców Tobruku i Piastów Śląskich, 170 do Powązek (lub całkiem out), a 180 do Chomiczówki... :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rutin
Posty: 1404
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 23 sty 2009, 21:14

Czyli oznacza,że progi out z Obrońców :dance:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2009, 21:18

Rutin pisze:Czyli oznacza,że progi out z Obrońców :dance:
Nic pewnego, ale coś w temacie ruszyło (a ZTM męczy o to dzielnicę od paru lat)...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 23 sty 2009, 21:25

Po jakiego grzyba dwie linie w Al. Zjednoczenia?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2009, 21:45

Ratusz, stacja metra? Bo przy Podczaszyńskiego przystanku i tak nie będzie - instalacje podziemne.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

adaszko
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2009, 22:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adaszko » 23 sty 2009, 21:52

Bastian pisze: 103 Huta - Wrzeciono - al. Zjednoczenia - Galla Anonima (lub Perzyńskiego) - Powązkowska - Tatarska - Ostroroga - Płocka - DWZ
197 Gwiaździsta - AWF - al. Zjednoczenia - Galla Anonima - Rudnickiego - Obrońców Tobruku - Ciołka - Redutowa - Cmentarz Wolski.
A co z Perzyńskiego? Rozumiem że 103 zostało zabrane od 2 lutego, ale teraz jeszcze 197 ](*,)
No to już nic tam nie zostanie?
Uważam że jest to głupi pomysł (-(
Nazgul pisze:
Po jakiego grzyba dwie linie w Al. Zjednoczenia?
Też się zastanawiam (-X

[ Dodano: Pią 23 Sty, 2009 21:53 ]
Bastian pisze:instalacje podziemne.
Jakie instalacje? w którym miejscu

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 sty 2009, 21:59

Bastian pisze:lub Perzyńskiego
:evil:
adaszko pisze:Jakie instalacje? w którym miejscu
Pod ziemią... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ