Wypadki i awarie - 2008

Moderator: vernalisadonis

Pogot Wypadkowy
Posty: 448
Rejestracja: 27 cze 2007, 18:55
Lokalizacja: Praga

Post autor: Pogot Wypadkowy » 22 gru 2008, 0:50

Bernard pisze:Zderzenie autobusu linii 710 z lokomotywą w Konstancinie. 19 osób rannych - podał TKW.

Właśnie stamtąd wróciłem - masakra. Choć mogło być jeszcze gorzej... Solaris (przynajmniej sekcja A) do kasacji zapewne.
/Pogot

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 22 gru 2008, 0:51

Z jaką prędkością mógł jechać? :-k

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 gru 2008, 0:51

8740 wyremontowali, to i 8106 chyba wyratują... :-k

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 22 gru 2008, 0:56

Fikander pisze:To jednak trzeba być zdolnym, jaka tam jest szlakowa? 20? 30? Choć z drugiej strony patrząc, byli też geniusze, którzy ładowali się pod (czy wręcz na) skład na WMH z tamtejszą dziesiątką - ale oni przynajmniej nie wieźli dziesiątek ludzi autobusem :-?
Pod warunkiem, że ta informacja się potwierdzi. Nie wiadomo, czy nie nastąpiło jakieś przekłamanie.

Pogot Wypadkowy
Posty: 448
Rejestracja: 27 cze 2007, 18:55
Lokalizacja: Praga

Post autor: Pogot Wypadkowy » 22 gru 2008, 1:00

desert_eag pisze:Z jaką prędkością mógł jechać? :-k
Prędkość jak na ten przejazd miał dość znaczną...
/Pogot

Pawel.P
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2007, 1:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pawel.P » 22 gru 2008, 1:27

8106 może naprawia tak jak to było z 8740 (co ciekawe że ten też miał dzwona tuż przed świętami Bożego Narodzenia)

Ale na szczęście wszyscy żyją i niech jak najszybciej wracają do zdrowia.

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 22 gru 2008, 1:27

Ech :-? Ten przejazd jest równy i możnaby go przegubem nawet z prędkością 40km/h przelecieć bez problemu. I to mogło być zgubne :sad:

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 gru 2008, 1:30

desert_eag pisze:Ech :-? Ten przejazd jest równy i możnaby go przegubem nawet z prędkością 40km/h przelecieć bez problemu. I to mogło być zgubne :sad:
złe drogi - źle, dobre drogi - też źle :shock:
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Jacenty
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 22 gru 2008, 1:40

Zdjęcia z miejsca wypadku:
http://fotoforum.gazeta.pl/a/27583.html

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 22 gru 2008, 2:49

Wielkie, wielkie wyrazy współczucia dla poszkodowanych osób. Życzę powrotu do pełnego zdrowia. Trzymam kciuki za lekarzy. Mam nadzieję, że będą się starać, aby ranni powrócili do jaknajpełniejszego zdrowia.

Obejżałem dokładnie zdjęcia i muszę jednoznacznie stwierdzić, że wypadek spowodował kierowca autobusu. Po pierwsze przejazd był niestrzeżony, czyli lokomotywa miała pierwszeństwo, którego kierowca Solarisa jej nie udzielił. Po drugie dowodem mojego zarzutu wobec kierowcy Solarisa Urbino 18 są miejsca zniszczeń w lokomotywie. Przód jest cały, natomiast prawy bok elektrowozu jest cały powyginany, porysowany i niektóre elementy są częściowo lub w całości pourywane. Solaris natomiast ma rozwalony tylko przód. Boki poza wybitymi szybami w oknach i w drzwiach nie noszą śladów "spotkania" z lokomotywą. Gdyby lokomotywa uderzyła w autobus byłoby odwrotnie. Lokomotywa miałaby rozbity przód a w Solarisie byłby rozbity w tym przypadku lewy bok plus ewentualnie lewy przedni narożnik.

Dowodzi to fakt, iż to nie lokomotywa uderzyła w Solarisa tylko Solaris w Lokomotywę. Jest to także dowodem na to, że sprawcą powyższego wypadku był kierowca autobusu Solaris.

Moim zdaniem ciąg dalszy może być następujący:

Prokuratura postawi kierowcy Solarisa zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i zagrozi karą pozbawienia wolności do lat 8-miu.

MZA zapewne zwolni kierowcę z pracy za straty jakie spowodował.

To są moje przypuszczenia. Czy się sprawdzą zależy od tego, czy uda się Policji oraz wymiarowi sprawiedliwości udowodnić temu kierowcy winę.

Podsumowując jest to konkretna informacja dla zarządzająych drogami oraz dla nas wszystkich, że należy inwestować w zapewnienie możliwości bezpiecznego poruszania się po drogach.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 22 gru 2008, 7:28

Kozik pisze:bok elektrowozu
Toż to spalinówka (-( O-)

Wypadek niezbyt przyjemny :( :zalamany:
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

reserved
Posty: 14650
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 22 gru 2008, 9:38

desert_eag pisze:Z jaką prędkością mógł jechać? :-k
40 km/h

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 22 gru 2008, 10:12

Kozik pisze:Wielkie, wielkie wyrazy współczucia dla poszkodowanych osób. Życzę powrotu do pełnego zdrowia. Trzymam kciuki za lekarzy. Mam nadzieję, że będą się starać, aby ranni powrócili do jaknajpełniejszego zdrowia.

Obejżałem dokładnie zdjęcia i muszę jednoznacznie stwierdzić, że wypadek spowodował kierowca autobusu. Po pierwsze przejazd był niestrzeżony, czyli lokomotywa miała pierwszeństwo, którego kierowca Solarisa jej nie udzielił. Po drugie dowodem mojego zarzutu wobec kierowcy Solarisa Urbino 18 są miejsca zniszczeń w lokomotywie. Przód jest cały, natomiast prawy bok elektrowozu jest cały powyginany, porysowany i niektóre elementy są częściowo lub w całości pourywane. Solaris natomiast ma rozwalony tylko przód. Boki poza wybitymi szybami w oknach i w drzwiach nie noszą śladów "spotkania" z lokomotywą. Gdyby lokomotywa uderzyła w autobus byłoby odwrotnie. Lokomotywa miałaby rozbity przód a w Solarisie byłby rozbity w tym przypadku lewy bok plus ewentualnie lewy przedni narożnik.

Dowodzi to fakt, iż to nie lokomotywa uderzyła w Solarisa tylko Solaris w Lokomotywę. Jest to także dowodem na to, że sprawcą powyższego wypadku był kierowca autobusu Solaris.

Moim zdaniem ciąg dalszy może być następujący:

Prokuratura postawi kierowcy Solarisa zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i zagrozi karą pozbawienia wolności do lat 8-miu.

MZA zapewne zwolni kierowcę z pracy za straty jakie spowodował.

To są moje przypuszczenia. Czy się sprawdzą zależy od tego, czy uda się Policji oraz wymiarowi sprawiedliwości udowodnić temu kierowcy winę.

Podsumowując jest to konkretna informacja dla zarządzająych drogami oraz dla nas wszystkich, że należy inwestować w zapewnienie możliwości bezpiecznego poruszania się po drogach.
To że wina jest po stronie kierowcy jest to w 99% oczywiste, co nie zmienia faktu że napewno ten kierowca nie zrobił tego umyślnie, i na serio mu współczuje a co do zwolnienia z pracy... na dwoje babka wróżyła, ale chyba go zwolnią

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 22 gru 2008, 10:14

Kozik pisze:Prokuratura postawi kierowcy Solarisa zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym
Umyślnego :?:

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 22 gru 2008, 10:38

Może zabrzmi to zbyt arbitralnie, ale nie sądzę by kasowano 8106. Tym bardziej, że uszkodzona została tylko sekcja A, a i wartość autobusu jest (no dobra, była przed kolizją) spora. Oczywiście nie znam uszkodzeń części nośnych, co wpływa bezpośrednio na możliwość naprawy. Na oko jednak sądzę, że nie takie rzeczy się naprawiało....
Chciałbym jednocześnie przekazać wyrazy współczucia wszystkim ofiarom wypadku. Pzez błąd jednego człowieka (kierowcy) tyle osób może zapomnieć o normalnych świętach...
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Zablokowany