Trasa i Most Krasińskiego
Moderator: Wiliam
Mnie z tego i tak dalej wychodzi, że ruch na Krasińskiego wzrośnie, bo to będzie zawsze jeden dodatkowy pas ruchu (wlot w Krasińskiego). Zresztą jak namieszasz w oznakowaniu niezgodnie z rozkładem strumieni ruchu, to po prostu zakorkujesz most.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
No przecież teraz też są dwa. I więcej być nie powinno.Poc Vocem pisze:Mnie z tego i tak dalej wychodzi, że ruch na Krasińskiego wzrośnie, bo to będzie zawsze jeden dodatkowy pas ruchu (wlot w Krasińskiego).
A rozkład wskazuje większość ruchu na wprost? I gdzie on się potem rozpływa? Mickiewicza? Słowackiego (do zwężenia)? Krasińskiego dalej (już zwężona)? Ja jednak obstawiam, że większość ruchu skieruje się w Wisłostradę (zwłaszcza że dotąd Bródno miało z nią połączenie albo ciut dookoła przez Grota, albo w ogóle po zbóju przez Gdański). A w każdym razie tam właśnie ten ruch należałoby kierować.Poc Vocem pisze:Zresztą jak namieszasz w oznakowaniu niezgodnie z rozkładem strumieni ruchu, to po prostu zakorkujesz most.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Są dwa i powinny być dwa. Problem w tym, że ktoś chce zrobić jeden, a drugi przeznaczyć pod rowery. Wtedy oddanie mostu oznacza sieczkę dla okolicy.Bastian pisze:No przecież teraz też są dwa. I więcej być nie powinno.
A ja jednak przewiduję, że pójdzie na wprost do placu Wilsona i potem w prawo lub w lewo Mickiewicza. Przy jeździe na północ ludzie wybiorą Grota, a na południe raczej Gdański (lub tak jak piszesz, Krasińskiego+Wisłostradę, ale tego bez symulacji nie powiemy).Bastian pisze:A rozkład wskazuje większość ruchu na wprost? I gdzie on się potem rozpływa? Mickiewicza? Słowackiego (do zwężenia)? Krasińskiego dalej (już zwężona)? Ja jednak obstawiam, że większość ruchu skieruje się w Wisłostradę (zwłaszcza że dotąd Bródno miało z nią połączenie albo ciut dookoła przez Grota, albo w ogóle po zbóju przez Gdański). A w każdym razie tam właśnie ten ruch należałoby kierować.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Zaraz, pokaż mi taki projekt, może sam też popukam się w czoło. Jeśli chodzi o stan istniejący, to:Poc Vocem pisze:Są dwa i powinny być dwa. Problem w tym, że ktoś chce zrobić jeden, a drugi przeznaczyć pod rowery. Wtedy oddanie mostu oznacza sieczkę dla okolicy.Bastian pisze:No przecież teraz też są dwa. I więcej być nie powinno.
- w stronę Wisły mamy trzy pasy plus ciągła zatoka aż do Czarnieckiego; to jest absolutnie do zwężenia;
- w stronę pl. Wilsona mamy dwa pasy plus jezdnię serwisową; w tym przypadku na pewno da się coś zrobić - raczej jednak zostawić te dwa pasy (w tym jeden z mostu, drugi z węzła), a rowerzystów dać z boku, choćby na tę serwisówkę po jej ucywilizowaniu.
No więc porównaj sobie - a) dojazd do Mostu Gdańskiego z Bródna, b) zjazd z Mostu Gdańskiego na Wisłostradę przez zawrotkę - z tym, co może mieszkańcom Bródna oferować połączenie Matki TeresyPoc Vocem pisze:na południe raczej Gdański (lub tak jak piszesz, Krasińskiego+Wisłostradę, ale tego bez symulacji nie powiemy).
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Opieram się na tym:
Nie wiem skąd Osa to wziął, ale wziął.osa pisze:Wyeliminowanie jednego pasa ruchu nie doprowadziło do żadnego komunikacyjnego armagedonu i zmartwię Cię, bo tak samo będzie na odcinku pl. Wilsona - Wisłostrada po otwarciu mostu Krasińskiego.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
Przysłuchuję się obradom okrągłego stołu w sprawie mostu Krasińskiego - stąd. Strona żoliborska dostała ofertę od urzędników 2 x (1 pas + 1 buspas) na Krasińskiego między Wisłostradą a pl. Wilsona.
Będą tory tramwajowe i buspas?
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
Pas tramwajowy, pas autobusowy i pas dla aut, czy pas tramwajowo-autobusowy i pas dla aut?
Tak mówią. Co może dziwić, bo jak dla mnie, to na tym moście jest miejsce najwyżej na jedną linię tramwajową z Bródna + od biedy drugą z Żerania FSO, do tego buspas nie wiadomo po co. Dla 114 i 118? Na Krasińskiego do pl. Wilsona - oczywiście dla 185 co 15 min w porywach do pół godziny.
Tak, czyli osobno tramwaj i osobno buspas? W takim razie jest to po prostu ściemnianie, żeby zrobić dwa pasy.
Budowa mostu dla samochodów z jednym pasem to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jak się zakłada że jest tak mała przepustowość to oznacza że sąsiednie przeprawy sobie z tym bez trudu poradzą. Szkoda kasy na konstrukcję i projekt.
I most i cała ulica Krasińskiego powinna mieć po dwa pasy przynajmniej do Broniewskiego jak nie do Powązkowskiej. Ten DDR powinien wylecieć z jezdni na środek tego burdelu parkingowego na Krasińskiego. Albo skorzystać z możliwości przebudowy i całą Krasińskiego zrobić jako 2x2 przez środek, a ludziom pod oknami dać zieleń i DDR.
I most i cała ulica Krasińskiego powinna mieć po dwa pasy przynajmniej do Broniewskiego jak nie do Powązkowskiej. Ten DDR powinien wylecieć z jezdni na środek tego burdelu parkingowego na Krasińskiego. Albo skorzystać z możliwości przebudowy i całą Krasińskiego zrobić jako 2x2 przez środek, a ludziom pod oknami dać zieleń i DDR.
To pewnie dlatego w Krakowie wybudowali dosyć sporą estakadę przez tereny kolejowewyłącznie dla tramwajów. Albo są bogaci i ich stać na rozrzutność, albo po prostu głupi, co nie?cns80 pisze:Budowa mostu dla samochodów z jednym pasem to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Poszedłbym o krok dalej - od razu do Prymasa Tysiąclecia. Warszawę nie stać na badziewie. Stać nas na coś większego.cns80 pisze:I most i cała ulica Krasińskiego powinna mieć po dwa pasy przynajmniej do Broniewskiego jak nie do Powązkowskiej.
Bo każdy most musi być głównie trasą dla samochodów, najlepiej przyspieszoną i z priorytetem, w klasie GP. A jakiekolwiek pieniądze gdzie indziej (np. dla liczniejszych użytkowników zbiorkomu) to wyrzucanie ich w błoto.Budowa mostu dla samochodów z jednym pasem to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
No weź przestań.
żeby zrobić wielką autostradę międzydzielnicową. Popatrz, a mieszkańcy takich Nowodworów wcale takiej nie chcą pod oknem.I most i cała ulica Krasińskiego powinna mieć po dwa pasy przynajmniej
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
I co z mostem Śląsko-Dąbrowskim? Tylko 1 pas ruchu. Skandal!
Ale sprawdza się średnio, do tego autobusy niszczą torowisko...
Albo zrobić most tylko dla tramwajów, albo z dwoma pasami ruchu (a niech się jeden nazywa buspas, co mi tam
).
Albo zrobić most tylko dla tramwajów, albo z dwoma pasami ruchu (a niech się jeden nazywa buspas, co mi tam