Modernizacja trasy tramwajowej w ciągu trasy W-Z

Moderator: Wiliam

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 08 wrz 2008, 22:57

pawcio pisze:No. Bo na mój gust to w ostatnim czasie mamy całą feerię takich decyzji.
Może. Zwracam uwagę na działkę tramwajową (gdzie i tak jest gorzej niż za Czapli) oraz te fragmenty km które mnie bezpośrednio dotyczą.
Przyznasz jednak że przywróceniu CP 02 niewiele brakuje do poważnej zmiany trasy na prośbę jakiegoś urzędnika czy też uruchomienia linii wymyślonej przez wiceprezydenta miasta (319).

Nigdy nie spodziewałbym się że uznam iż w sprawach bieżącego funkcjonowania ZTM z czasów rządów Czapli lepiej służył warszawiakom niż obecny (mam w tej chwili na myśli instytucję a nie jej konkretnych pracowników).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 wrz 2008, 23:04

mkm101 pisze:Przyznasz jednak że przywróceniu CP 02 niewiele brakuje do poważnej zmiany trasy na prośbę jakiegoś urzędnika czy też uruchomienia linii wymyślonej przez wiceprezydenta miasta (319).
Owszem, choć są przykłady znacznie bardziej jaskrawe.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 09 wrz 2008, 0:18

mkm101 pisze:Przypomina się sytuacja sprzed kilku lat kiedy to na prośbę jakiegoś urzędnika z Ratusza wykręcono trasę 111 na Gocławiu, podobno po to by jego córeczka miała bezpośredni dojazd do szkoły.
Naprawienie tego wymaga potem tytanicznej pracy. I borykania się z protestami, resentymentami, itp, itd...

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 12 wrz 2008, 10:58

Może artykuł nie całkiem w temacie remontu na Trasie WZ (i już nieaktualny), ale ... pokrewny i mogący pokazać dlaczego jest, jak jest i spowodowac, by na przyszłośc było lepiej.

Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 wrz 2008, 20:30

Redaktor Ślubowski ma problemy z TW na poziomie pozamerytorycznym. Zawsze zresztą opowiadał się za pracą na akord, co przychodzi mu tym bardziej komfortowo, że nie ma bladego pojęcia o przetargach, prawie pracy i innych tego typu duperelach.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 12 wrz 2008, 20:41

Przystanek "Cmentarz Prawosławny" rośnie. Nie tylko jest odtwarzany ale również został wydłużony.
Przy okazji jedno pytanie. Czy przewidywane są jakieś prace związane z tą inwestycją na pętli Cmentarz Wolski? W dokumentacji nic nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 wrz 2008, 22:14

Plesim pisze:Przystanek "Cmentarz Prawosławny" rośnie. Nie tylko jest odtwarzany ale również został wydłużony.
Złudzenie. Przed miał 65 metrów plus pochylnia i 2 metry brakującego chodniczka, uzupełnione już po roku eksploatacji :>
Przy okazji jedno pytanie. Czy przewidywane są jakieś prace związane z tą inwestycją na pętli Cmentarz Wolski? W dokumentacji nic nie znalazłem.
Słusznie. Pętla idzie do generalnej przebudowy w ramach projektu Bemowo - Kasprzaka. Sama pętla leży poza zakresem modernizacji W-Z, a i studium nie zakłada eksploatacji taboru na jakiejść linii Cm. Wolski - ZOO, lecz na 26.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 12 wrz 2008, 22:32

inż. Glonojad pisze:Złudzenie. Przed miał 65 metrów plus pochylnia i 2 metry brakującego chodniczka, uzupełnione już po roku eksploatacji
Możliwe, ale rozryty widziałem trawnik, który podczas rozbiórki był nie ruszany.
inż. Glonojad pisze:Pętla idzie do generalnej przebudowy w ramach projektu Bemowo - Kasprzaka.
To jednak dobrze mi się obiło o uszy tylko już zapomniałem z którym projektem to było. W każdym razie dzięki. ;-)

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 15 wrz 2008, 12:09

inż. Glonojad pisze:Redaktor Ślubowski ma problemy z TW na poziomie pozamerytorycznym. Zawsze zresztą opowiadał się za pracą na akord, co przychodzi mu tym bardziej komfortowo, że nie ma bladego pojęcia o przetargach, prawie pracy i innych tego typu duperelach.
Czy może chcesz przez to powiedzieć, że inne prawo parcy obowiazuje pracowników TW pracujacych przy remontach torowisk, a inne pracowników np. Strabagu pracujących przy budowie Trasy AK?
Ja życzyłbym sobie, by każdy uciązliwy remont w stolicy prowadzony był na 2 lub chociaz na 1,5 zmiany. A dodatkowo, by prezes firmy wykonujacej remont był zorientowany w temacie.
Piszesz coś o przetargach. Czy był jakiś przetarg na remont torowisk na Woli i Ochocie?

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 15 wrz 2008, 12:17

Plesim pisze:Przystanek "Cmentarz Prawosławny" rośnie
w rozkladzie jazdy brygadowym linni 26 przystanek Cm. Prawosłwany 02 istnieje i podejrzewam ze jednak wroci :) :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2008, 13:44

Oczywiście, że wróci, pisałem o tym przecież, chyba w tym wątku też... równo tydzień temu :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Sławek
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2006, 17:09
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Sławek » 15 wrz 2008, 15:35

inż. Glonojad pisze:Redaktor Ślubowski ma problemy z TW na poziomie pozamerytorycznym. Zawsze zresztą opowiadał się za pracą na akord, co przychodzi mu tym bardziej komfortowo, że nie ma bladego pojęcia o przetargach, prawie pracy i innych tego typu duperelach.
Jak rozumiem, sytuacją przez Ciebie wymarzoną jest ta, że remontowanie ważnych ciągów drogowych odbywa się w godzinach 7.00-15.00.
Szczerze mówiąc, mam w dupie kto ten remont robi. Może to robić spółka TW, może pan Kręcisz lub pan Karos osobiście, a mogą nawet i zielone ludziki. I guzik mnie obchodzi, czy panowie wyczerpali swój limit godzin nadliczbowych, czy nie. Ważne, by by robota szła szybko.
Może ci panowie powiedzą kierowcom o swej ciężkiej sytuacji, jacy są biedni i nieszczęśliwi i po południu robić już nie mogą, bo się "ni da".
Za reakcję kierowców nie ręczę, ale się jej domyślam.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2008, 19:44

Uspokój się, nie piszesz tekstu do Faktu, tutaj tanim populizmem nikogo nie przekonasz.

Zamiast straszyć linczem, idź zapytać kierowców czy wolą 30 km remontów rocznie przy mniejszych utrudnieniach czy 60 km rocznie przy utrudnieniach nieco większych. Bo przecież tej drugiej zmianie też trzeba zapłacić przez cały rok pensje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 wrz 2008, 20:17

Spokojniej proszę...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 wrz 2008, 20:18

Ależ ja jestem spokojny, niespokojny to ja jestem jak się kłócę z MeWą :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ