Bilet wolnej jazdy a pensja w KM

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2013, 23:18

MisiekK pisze: Posty przykład - prowadzący pojazd, w którym przepali się żarówka reflektora powinien wywalać pasażerów i zjeżdżać po nową do zajezdni. Bo pracownik do niego nie przyjedzie, żeby to usunąć.
A jak ja mam coś zrobić z komputerami na Pasteura albo na Smyczkowej, to wsiadam, kurde, w prywatny samochód, kurde, i za prywatne pieniądze benzynę kupuję.
Albo bilet na autobus. Tyle mojego, że na parking przy Obserwatorium Astronomicznym mogę legalnie wjechać.

Strach się bać, jak funkcjonują wszystkie inne przedsiębiorstwa, nieposiadające autobusów, na które mogłyby rozdawać darmowe bilety.

I naprawdę części zamienne do autobusów wozi się wsadzając pracownika do kolejnego autobusu?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4769
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 15 kwie 2013, 23:23

A nie jest tak że bilet, także dla najbliższej rodziny, jest częścią wynagrodzenia, które wypłacane w taki sposób jest tańsze dla miejskiego przedsiębiorstwa, niż jakby musiało dodać do pensji te 100 czy 200 złotych?
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 kwie 2013, 23:24

MichalJ pisze: A jak ja mam coś zrobić z komputerami na Pasteura albo na Smyczkowej, to wsiadam, kurde, w prywatny samochód, kurde, i za prywatne pieniądze benzynę kupuję.
I delegacji do Wrocławia też nie rozliczają? :P
MisiekK pisze: Posty przykład - prowadzący pojazd, w którym przepali się żarówka reflektora powinien wywalać pasażerów i zjeżdżać po nową do zajezdni. Bo pracownik do niego nie przyjedzie, żeby to usunąć.
To można rozwiązać jak z kontrolerami PKB - darmowe przejazdy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 kwie 2013, 23:39

fik pisze:
MichalJ pisze: A jak ja mam coś zrobić z komputerami na Pasteura albo na Smyczkowej, to wsiadam, kurde, w prywatny samochód, kurde, i za prywatne pieniądze benzynę kupuję.
I delegacji do Wrocławia też nie rozliczają? :P
A potem się mówi, że to młodzi i przyjezdni psują rynek pracy, zgadzając się na absurdalne warunki...
fik pisze:
MisiekK pisze: Posty przykład - prowadzący pojazd, w którym przepali się żarówka reflektora powinien wywalać pasażerów i zjeżdżać po nową do zajezdni. Bo pracownik do niego nie przyjedzie, żeby to usunąć.
To można rozwiązać jak z kontrolerami PKB - darmowe przejazdy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.
Teoretycznie tak, a praktycznie? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2013, 23:41

Do Poznania. Jutro. Rozliczają. Do Wrocławia to akurat żona w delegację... :)

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 15 kwie 2013, 23:45

MisiekK pisze:Posty przykład - prowadzący pojazd, w którym przepali się żarówka reflektora powinien wywalać pasażerów i zjeżdżać po nową do zajezdni. Bo pracownik do niego nie przyjedzie, żeby to usunąć.
Przyjedzie wóz serwisowy. Nie wierze, że mechanik będzie jechał autobusem, by żarówkę przywieźć. Od takich rzeczy jest bus z odpowiednim wyposażeniem i MZA taki ma z tego co wiem.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7681
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 kwie 2013, 0:07

MichalJ pisze:A jak ja mam coś zrobić z komputerami na Pasteura albo na Smyczkowej, to wsiadam, kurde, w prywatny samochód, kurde, i za prywatne pieniądze benzynę kupuję.
Skoro się zgadzasz na takie warunki to nie narzekaj. To tylko twój wybór.
kajo pisze:Przyjedzie wóz serwisowy.
Pod warunkiem, że jest dostępny.
kajo pisze:Nie wierze, że mechanik będzie jechał autobusem, by żarówkę przywieźć. Od takich rzeczy jest bus z odpowiednim wyposażeniem i MZA taki ma z tego co wiem.
To nie jest kwestia wiary tylko zobaczenia. Nie wiem jak jest w MZA, ale w TW przy takich pierdołach wysyła się mechanika z torbą.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 16 kwie 2013, 0:09

MisiekK pisze: Pod warunkiem, że jest dostępny.
A tak mechanik dzielnie jedzie autobusem liniowym? Już to widzę...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 kwie 2013, 7:01

Bastian pisze: Teoretycznie tak, a praktycznie? :-k
Praktycznie to nie widzę powodu do cięć, ale skoro już chcemy uderzyć psa, to możemy osiągnąć efekt medialny, formalnie rozwiązując problem postawiony przez Miśka. Z ogromnym prawdopodobieństwem pracownicy spółek będą nadal jeździć na mrugnięcie okiem, tak jak teraz jeżdżą mobilisowcy, tego się nie wyeliminuje, ale skoro publika chce igrzysk...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 16 kwie 2013, 7:45

fik pisze:Z ogromnym prawdopodobieństwem pracownicy spółek będą nadal jeździć na mrugnięcie okiem, tak jak teraz jeżdżą mobilisowcy, tego się nie wyeliminuje, ale skoro publika chce igrzysk...
Łeee. Paru kwita dostało. ;]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 kwie 2013, 8:38

Zawsze znajdzie się ktoś ściśle przestrzegający przepisów, i ciężko mieć o to do niego pretensje, ale jak wygląda rzeczywistość generalnie wiadomo.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 kwie 2013, 0:01

adner pisze:I o ile sens biletów dla kierowców jestem w stanie zrozumieć, to dawanie ich pracownikom(a tym bardziej ich rodzinom) jest moim zdaniem zupełnie dziwaczne
No dobra, a czemu biletu ma nie mieć mechanik, który zarabia mniej niż kierowca, a od pracy którego zależy, czy w ogóle z zajezdni wyjedzie sprawny pojazd?

Zresztą nie czarujmy się:
1) O jakich oszczędnościach mówimy, skoro jednocześnie radni zastanawiają się nad rozszerzeniem uprawnień np. na rodziny wielodzietne z trójką dzieci?
2) Jeśli nawet darmowe bilety zostaną zabrane, pojawi się postulat, żeby różnicę wyrównać w wynagrodzeniu pracowników.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

metron

Post autor: metron » 17 kwie 2013, 9:17

Według pisma które zostało przesłane przez ZTM własnym pracownikom odbiera się prawo do darmowych biletów jednocześnie rozszerzając prawo do darmowych biletów między innymi dla wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych,korzystających z pomocy MOPS itp
Dzielenie pracowników na tych którzy mogą dostać darmowy bilet (kierowca) a tych którzy go nie dostaną (mechanik) spowoduje jedynie skłócenie załogi i chyba o to jedynie chodzi.
Panowie nie tędy droga
Zrobiono medialną burzę o konkubinach i teściowych szykując grunt do odebrania biletów dla wszystkich także pracowników spółek.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 17 kwie 2013, 10:26

metron pisze:Według pisma które zostało przesłane przez ZTM własnym pracownikom odbiera się prawo do darmowych biletów jednocześnie rozszerzając prawo do darmowych biletów między innymi dla wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych,korzystających z pomocy MOPS itp
Jest jeszcze jakiś bezrobotny, który jest zarejestrowany, ale nie dostaje zasiłku, czy jakoś tak...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 kwie 2013, 14:06

http://www.rynek-kolejowy.pl/44371/Wars ... mawiac.htm

Związki zawodowe chcą rozmawiać, ale paraliż miasta nie jest wykluczony :)

[ Komentarz dodany przez: Bastian: Śro 17 Kwi, 2013 ]
Korekta linku.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ