Strona 211 z 379

: 27 sie 2011, 17:30
autor: alojz
Kolejny AKM już na służbie. Jest nim 1591, data naprawy - 23.08.2011.
Następnym będzie 1700.

: 28 sie 2011, 7:30
autor: Michalk001
Wczoraj widziałem 1594 - jakoś mi umknęło kiedy przyszedł.

: 29 sie 2011, 13:32
autor: przewoz
Zestaw traxxów na wschodnim robił wrażenie. po 13 jeden z loków z 5 pietrusami przewiózł szopkę na centralny i potem pojechał dalej. widzę, że nielogiczne oznaczenie kolejowe EU47 już zostało na stałe. trudno. trzeba będzie się przyzwyczaić. do tego jeden z elfów pojechał dziś służbowo w stronę Mińska.

: 29 sie 2011, 19:50
autor: AAdamq
ELF na szlaku

: 30 sie 2011, 18:17
autor: JaBaal
przewoz pisze:Zestaw traxxów na wschodnim robił wrażenie. po 13 jeden z loków z 5 pietrusami przewiózł szopkę na centralny i potem pojechał dalej. widzę, że nielogiczne oznaczenie kolejowe EU47 już zostało na stałe. trudno. trzeba będzie się przyzwyczaić. do tego jeden z elfów pojechał dziś służbowo w stronę Mińska.
Czemu nielogiczne?

Wg wiki:
pl.wikipedia.org pisze:Pojazdy trakcyjne eksploatowane w Polsce

Lokomotywy elektryczne EP01 • EP02 • EP03 • EU04 • EU05 • EP05 • ET05 • EU06 • EU07 • EU07A • EP07 • EP08 • EP09 • EM10 • ET11 • ET13 • EU20 • ET21• ET22 • EP23 •EU40 • ET40 • EP40 • EU41 • ET41 • ET42 • EU43 • EU44 • 2E • EL2 • 182 • BR1822 • E189 • E4ACU • E6ACT
Chodzi o brak EU45 i EU46? Jak widać w tym zestawieniu, o ile jest prawidłowe, luk w numeracji jest trochę.

: 30 sie 2011, 19:49
autor: przewoz
Nielogiczne.

cytuję za wiki dane z normy:
P - pasażerska,
T - towarowa,
U - uniwersalna,
M - manewrowa.

2 cyfry za symbolem literowym oznaczają układ osi, sposób napędu, wielkość napięcia i rodzaj prądu oraz kolejność wprowadzenia do eksploatacji:
01-19 - lokomotywy czteroosiowe BoBo na prąd stały 3kV
20-39 - lokomotywy sześcioosiowe CoCo na prąd stały 3kV
40-49 - lokomotywy z innym układem osi i/lub na inne napięcie

Zgodnie z tym, ten Traxx powinien nosić oznaczenie EP12 (lub EU w ostateczności).
EU47 powinna nosić maszyna wielosystemowa.

: 30 sie 2011, 19:54
autor: AAdamq
aaa moze ten KolMaz`owski traxxx ma ukrytą opcję... innego napięcia? (wystarczy wstawić jakieś urzadzenie i jest przystosowany na napiecie 15kV) - stąd jego uparte oznaczenie lub wstyd wycofac się z błędnego okreslenia

: 30 sie 2011, 20:15
autor: przewoz
Wystarczy do EU07 wstawić "jakieś urządzenie" i też będzie na 15kV AC.
Nie. To nie tak. Albo fabrycznie jest to wstawione i wtedy oznaczamy EU47, albo nie ma, a lokmotywa ma homologację na 3kV i nie bawimy się w czarodziejów i piszemy EU/P1x. To samo z ER75.
R=?

: 30 sie 2011, 20:25
autor: piotram
Ale EU47 chyba też nie powinno być, bo gdzie jest 45 i 46?

: 30 sie 2011, 20:44
autor: przewoz
EU45 jest, a EU46 to nie wiem. Może już zarezerwowane po prostu.

: 30 sie 2011, 21:20
autor: chester
Te oznaczenia dzisiaj i tak nie maja sensu. Zakresy za małe (Vide jak sie szybko podstawowe SA skończyły), obowiązku żadnego... Ciekawe, czy KM zarejestrowały Traxxa w SKRJ jako EU47... W końcu inna vmax od dotychczasowego E186.

: 30 sie 2011, 21:40
autor: Siecool
Tak na marginesie, gdzie te Traxxy mają wymalowane numerki EVN? Widzę, że na przodzie im nic nie pacneli niczym niezrównane Cargo, jak to wygląda na bokach? Kulturalnie na ostoi?

: 30 sie 2011, 21:53
autor: rufio198
Ciekawe, czy KM zarejestrowały Traxxa w SKRJ jako EU47
Tak - pisałem chyba o tym kiedyś - jak nie tu to na Infokolei

: 31 sie 2011, 10:43
autor: Pan Bułkowski
Orientuje sie ktos jakie są szanse, że od jutra odjadę Elfem z Warszawy Wola w stronę Dzialdowa o 17.12 [633]???

: 31 sie 2011, 12:41
autor: AAdamq
Pan Bułkowski pisze:Orientuje sie ktos jakie są szanse, że od jutra odjadę Elfem z Warszawy Wola w stronę Dzialdowa o 17.12 [633]???
Nie ma szans... ELF kolMaz`u był tylko na testach... chyba,ze były to ostatnie próby