Strona 212 z 265

: 24 sie 2011, 20:59
autor: florekf
Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?

: 24 sie 2011, 21:11
autor: Lukasz436
florekf pisze:Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?
Czemu nagle GK wycofała się z kursów w DŚ?

: 24 sie 2011, 21:13
autor: florekf
Trudno powiedziec ze wycofala, po prostu póki co jest to pilotaż.

: 24 sie 2011, 21:15
autor: Nordyk110
A może inne gminy pójdą tą drogą i zmienią przewoźnika ? :-k

: 24 sie 2011, 21:27
autor: Wolfchen
florekf pisze:Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP.
Ale sumarycznie w tygodniu jest ich mniej. Trasa podstawowa = trasa realizowana przez większość kursów (a najlepiej wszystkie), więc wychodzą Brześce... Zaś do GK wariantowe kursy - i mamy porządek...

: 24 sie 2011, 21:29
autor: Bastian
Nordyk110 pisze:A może inne gminy pójdą tą drogą i zmienią przewoźnika ? :-k
Nie byłoby to złe.

: 24 sie 2011, 21:41
autor: florekf
Wolfchen pisze:
florekf pisze:Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP.
Ale sumarycznie w tygodniu jest ich mniej. Trasa podstawowa = trasa realizowana przez większość kursów (a najlepiej wszystkie), więc wychodzą Brześce... Zaś do GK wariantowe kursy - i mamy porządek...

Gdyby tylko takie problemy zatruwaly mi glowe to bylbym zadowolony :idea:

: 24 sie 2011, 22:27
autor: zigirin
Pozwolę sobie sprostować pewne informacje. Otóż podstawową trasą liniii 742 była trasa Wilanowska - Brześce. Trasa ta była planowana już od stycznia, kiedy to wówczas zrodziła się koncepcja alternatywnego rozwiązania, by linia 742 dojeżdżała do miejscowości leżących poza miastem Konstancin, na trasie do Góry.Chcieliśmy, początkowo poprowadzić trasę do Góry, jednakże Władze Góry stwierdziły, że ich nie stać na dopłacanie do komunikacji i że wolą się oprzeć na PKS-ie i trasie przez Piaseczno. A zatem wywarliśmy w kilka osób nacisk na Gminę Konstancin, byśmy zrobili linię nie patrząc na współpracę z Górą Kalwarią i stąd narodził się pomysł zawrotki w Brześcach, bo tam było to praktycznie możliwe. Brześce to Gmina Góra Kalwaria, jednakże wyszliśmy z założenia, że lepiej nadłożyć kilometr drogi i za niego zapłacić, niźli by linia miała nie powstać, bo Góra się nie zgadza. Gdy już przyszło do konkretów i negocjacji z ZTM i rozmowy się powoli finalizowały, nagle Włodarzy Góry oświeciło i stwierdzili, że może jednak się włączą, by i do nich dojechał autobus i było stać ich tylko na 8 kursów w tygodniu. Ot całe wyjaśnienie czemu do Góry tylko 8 kursów.

: 24 sie 2011, 22:32
autor: ashir
Lepiej późno niż wcale... :grin:

: 24 sie 2011, 22:41
autor: zigirin
Pewnie że tak, jednakże lepiej wyjaśnić sprawę, by uciąć spekulacje czemu tyle kursów do Góry a tyle do Brześc;P Poza tym czytając Wasze posty, widzę, że trapiły Was te same wątpliwości co mnie, otóż czy to będą BOVY.... Preczytałem jednak SWIZ, w którym wyraźnie jest napisane, że muszą to być niskopodłogowce, lub z częściowo obniżoną podłogą i miejscem na wózek. Do tego ze ścisłym określeniem kwestii oznakowań, umieszczenia ramek, elektronicznymi tablicami itp. Także Bovy raczej odpadają. Europaexpress jest firmą, z którą ZTM współpracuje czas jakiś i jak wynika z opinii przez nich przekazywanych są zadowoleni ze współpracy. Zobaczymy jak będzie. Co się zaś tyczy nowych elek po Konstancińskich szosach kursujących, to tutaj zapewne będą to elki obsługiwane Bovami. A swoją drogą elki też powinno ZTM ujednolicić...

[ Dodano: |24 Sie 2011|, 2011 22:43 ]
Lukasz436 pisze:
florekf pisze:Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?
Czemu nagle GK wycofała się z kursów w DŚ?
Góra się nie wycofała, jednakże nie ma kasy na to....ot cały powód

: 25 sie 2011, 0:05
autor: Marcin88
Ciekawe jakie numery taborowe otrzymaja pojazdy obsługujace 742,czy będą sie zaczynac jak u pozostałych prywaciarzy na Axxx. Moze ktoś sie orientuje??

: 25 sie 2011, 10:09
autor: JacekM
A jak jest z Solinami na 245?

: 25 sie 2011, 10:28
autor: ashir
JacekM pisze:A jak jest z Solinami na 245?
Mają numer A648 i A649, jeśli o to pytasz. ;-)

: 25 sie 2011, 10:39
autor: Domas
Raczej chodziło o to, że mają numer taborowy wyznaczony przez ZTM. Czy w SIWZ (742) było coś takiego napisane? Jest tylko wspomniane o malowaniu (starym!).

: 25 sie 2011, 14:11
autor: BJ
zigirin pisze:że wolą się oprzeć na PKS-ie i trasie przez Piaseczno
A propos tych kursów - codziennie widzę wiele Setr bądź innych wynalazków PPKS Warszawa do Góry Kalwarii i nawet w szczycie często w wozie jadą 2-3 osoby...
zigirin pisze:z którą ZTM współpracuje czas jakiś i jak wynika z opinii przez nich przekazywanych są zadowoleni ze współpracy.
ZTM pewnie również jest zadowolony ze współpracy z Mobilisem na przykład. Natomiast ja jako pasażer jestem trochę mniej zadowolony z mojej współpracy z tym przewoźnikiem, gdy jadę Libero na 209 albo U10 na 217 ;)

Kol. Zigirin wspomniał o elektronicznych tablicach - spore zaskoczenie z mojej strony, aczkolwiek oczywiście in plus.
Oby tylko malowanie wozów jeżdżących na 742 było nowe.