Strona 214 z 265

: 28 sie 2011, 23:49
autor: Bastian
Zgoda, ale jest przecież wyjaśnienie:
Dęboszczak pisze:Gromadzone są wozy na metro...

: 29 sie 2011, 8:07
autor: MALIN
person pisze:Polkolor idzie do remontu, czy po prostu (wreszcie) wycofano stamtąd autobusy z powodu stanu drogi?
Postoje na Kusocińskiego, czy gdzie indziej?
Może dlatego też 727 zlikwidowali dla tego przystanku ?! :-k

: 29 sie 2011, 9:28
autor: Wolfchen
Bastian pisze:Zgoda, ale jest przecież wyjaśnienie:
Dęboszczak pisze:Gromadzone są wozy na metro...
Trochę dziwnym jest oszczędzanie wozów kosztem pasażerów (szczególnie tam, gdzie gmina dopłaca). Skoro miasto ma kasę na metro, to powinno mieć kasę na zetki (np. przetarg na 3 lata, bez wymogu nowych wozów).

: 29 sie 2011, 9:36
autor: Bastian
Mówimy o wozach, nie kasie.

Miasto ma na metro, więc nie ma na różne inne rzeczy.

: 29 sie 2011, 9:38
autor: pawcio
Inna rzecz, że przegub dwa razy rzadziej niż solówka także gminy ościenne kosztuje dwa razy mniej. Fiskalnie wszyscy są do przodu.

: 29 sie 2011, 10:15
autor: ashir
W dniu 4 września 2011r. linia 800 zostanie wydłużona do Pociechy i będzie kursowała wg specjalnego rozkładu jazdy.

: 29 sie 2011, 10:26
autor: Wolfchen
:arrow: Bastian
Teraz już za późno na zmiany, ale skoro miasta nie stać, to po co ogryzek drugiej linii? Zrobić porządną SKM i nie ciąć autobusów...
pawcio pisze:Inna rzecz, że przegub dwa razy rzadziej niż solówka także gminy ościenne kosztuje dwa razy mniej. Fiskalnie wszyscy są do przodu.
Oprócz pasażerów, którzy czekają dwa razy dłużej i tracą czas (a po podwyżce cen biletów wręcz przepłacają) lub jadą samochodami i tracą pieniądze.

: 29 sie 2011, 10:27
autor: Bastian
Wolfchen pisze:skoro miasta nie stać
Na metro? Stać, gdyby nie było stać, to by się go przecież nie budowało.

: 29 sie 2011, 11:19
autor: pawcio
Wolfchen pisze:Zrobić porządną SKM i nie ciąć autobusów...
Jak chcesz zrobić porządną SKM-kę, skoro liczba slotów na średnicy jest w pełni wykorzytana tak, że ZTM musi już linię lotniskową częściowo wysyłać na Dw. Centralny?

: 29 sie 2011, 11:21
autor: MichalJ
Etam.

: 29 sie 2011, 12:22
autor: Wolfchen
Bastian pisze:Na metro? Stać, gdyby nie było stać, to by się go przecież nie budowało.
Stać na metro = stać na budowę metra oraz reorganizację komunikacji (w tym zastępczej), bez znacznego pogarszania oferty w innych miejscach (szczególnie takich, które na metrze nie skorzystają nic...
pawcio pisze:Jak chcesz zrobić porządną SKM-kę, skoro liczba slotów na średnicy jest w pełni wykorzytana tak, że ZTM musi już linię lotniskową częściowo wysyłać na Dw. Centralny?
Zmiana SRK pozwalająca zmienić takt oraz przebudowa DWW i DWZ. No i wykorzystanie w pełni DWG. Inwestycji sporo, a potrzeba dogadania się z PLK za ciekawa nie jest.

: 29 sie 2011, 12:24
autor: pawcio
Wolfchen pisze:Zmiana SRK pozwalająca zmienić takt oraz przebudowa DWW i DWZ. No i wykorzystanie w pełni DWG. Inwestycji sporo, a potrzeba dogadania się z PLK za ciekawa nie jest.
No właśnie. A wracając na ziemię jakieś pomysły masz?

: 29 sie 2011, 12:26
autor: Wolfchen
Tramwaje z priorytetem i wydolnymi węzłami.

: 29 sie 2011, 12:27
autor: primoż
pawcio pisze:Fiskalnie wszyscy są do przodu.
Za to pasażerowie pod względem oferty przewozowej do tyłu :/
Wolfchen pisze:Tramwaje z priorytetem i wydolnymi węzłami.
Na to Ci się inrzynier nie zgodzi.

: 29 sie 2011, 12:32
autor: pawcio
Pół biedy inżynier. A Jerozolimskich energetyka nie wpuści więcej niż 120 wagonów na godzinę. Więc rezerwy w zasadzie tam nie ma.