Strona 216 z 268
: 17 maja 2012, 22:11
autor: pawcio
JacekM pisze:Gdybyśmy nie byli w Warszawie, to 175 i 195 mogłyby się w wybranych godzinach przebierać przy Foksal na 316 albo 395 i jechać np. do placu Krasińskich.
Wystarczyłoby, by zajeżdżały na Pl. Piłsudskiego przez Miodową.
: 17 maja 2012, 22:11
autor: KwZ
Szeregowy_Równoległy pisze: lenistwo studentów UW nawet mnie zadziwia
Reserved, czy jesteś studentem UW?
Prawo do autokompromitacji itd.
Może przyzwyczajenie - bez korków szybciej jest podjechać te dwa przystanki.
: 17 maja 2012, 22:11
autor: reserved
KwZ pisze:Reserved, czy jesteś studentem UW?

Tak. Wydział Dziennikarstwa, studia wieczorowe. A o co chodzi?
: 17 maja 2012, 22:12
autor: Szeregowy_Równoległy
pawcio pisze:JacekM pisze:Gdybyśmy nie byli w Warszawie, to 175 i 195 mogłyby się w wybranych godzinach przebierać przy Foksal na 316 albo 395 i jechać np. do placu Krasińskich.
Wystarczyłoby, by zajeżdżały na Pl. Piłsudskiego przez Miodową.
Da się bez problemu. Niedawno zająłem się czymś i zapomniałem w Królewską skręcić, bezproblemowo przez Senatorską i wokół tego przecudnego biurowca przejechałem.
: 17 maja 2012, 22:12
autor: JacekM
Miałbym wyjść do pasażerów i poinformować, że wcale nie jadę na Piłsudskiego, to była ściema, bo pojadę sobie do pl. Krasińskich, gdzie stanę i pomyślę nad sensem życia, bo zawrócić to tam na pewno nie zawrócę?
Jechałbyś jako 175 FOKSAL kurs skrócony, z adnotacją w rozkładzie i na elektrodesze - dalej do pl. Krasińskich. Albo 175 PL. KRASIŃSKICH kurs wydłużony, ale to byłby faktycznie jeszcze większy bałagan...
Ale co z tego jak i tak by były spóźnione?
Nic. Przecież chodzi o to żeby rozładować bezlik osób z przystanków Uniwersytet...
: 17 maja 2012, 22:15
autor: reserved
JacekM pisze:Nic. Przecież chodzi o to żeby rozładować bezlik osób z przystanków Uniwersytet...
No ale to co za różnica czy to 175 czy 316? Większy problem jest na Nowym Świecie.
[ Dodano: |17 Maj 2012|, 2012 22:15 ]
JacekM pisze:Jechałbyś jako 175 FOKSAL kurs skrócony, z adnotacją w rozkładzie i na elektrodesze - dalej do pl. Krasińskich
Może lepiej UNIWERSYTET - kurs skrócony.

: 17 maja 2012, 22:16
autor: Szeregowy_Równoległy
175 nie jedzie do Zamkowego, a 316 jedzie do Zamkowego. A Zamkowy do przesiadka na trasę WZ. 316 jedzie nawet dalej.
: 17 maja 2012, 22:17
autor: JacekM
No ale to co za różnica czy to 175 czy 316? Większy problem jest na Nowym Świecie.
No ale większy bo co? Z zabieralnością z Ordynackiej problemy mają 128 i 175, z Uniwersytetu w stronę Zamkowego - 116, 180, 222 i 503. No i czasem 111, ale to inna bajka.
: 17 maja 2012, 22:18
autor: reserved
Szeregowy_Równoległy pisze:175 nie jedzie do Zamkowego, a 316 jedzie do Zamkowego.
No tak, ale lepiej nie psuć drogi ludziom, którzy chcą jechać do Uniwersytetu i się zdezorientują, że kurs skrócony do Foksal. Raczej nie przeczytają, że dalej do Pl. Krasińskiego tylko że zły autobus. Taka mentalność.
: 17 maja 2012, 22:19
autor: Szeregowy_Równoległy
reserved pisze:Szeregowy_Równoległy pisze:175 nie jedzie do Zamkowego, a 316 jedzie do Zamkowego.
No tak, ale lepiej nie psuć drogi ludziom, którzy chcą jechać do Uniwersytetu i się zdezorientują, że kurs skrócony do Foksal. Raczej nie przeczytają, że dalej do Pl. Krasińskiego tylko że zły autobus. Taka mentalność.
Dla mnie pomysł z przekładkami po trasie w ogóle jest abstrakcyjny, więc nie do mnie pretensje i uwagi odnośnie tej idei

: 17 maja 2012, 22:20
autor: reserved
JacekM pisze:Z zabieralnością z Ordynackiej problemy mają 128 i 175
116, 180, 195 i 222 też.
Mam po prostu wrażenie, że to, że 175 i 195 akurat skręcają na Pl. Piłsudskiego to jest mniejszy problem.
[ Dodano: |17 Maj 2012|, 2012 22:21 ]
Szeregowy_Równoległy pisze:Dla mnie pomysł z przekładkami po trasie w ogóle jest abstrakcyjny, więc nie do mnie pretensje i uwagi odnośnie tej idei

Ja też jestem przeciwny. Ludzie się tego w życiu nie nauczą a chęć poprawy przyniesie odwrotny skutek.
: 17 maja 2012, 22:23
autor: Szeregowy_Równoległy
reserved pisze:JacekM pisze:Z zabieralnością z Ordynackiej problemy mają 128 i 175
116, 180, 195 i 222 też.
Mam po prostu wrażenie, że to, że 175 i 195 akurat skręcają na Pl. Piłsudskiego to jest mniejszy problem.
Ale gdyby jechały przez Zamkowy, to byłoby lepiej.
: 17 maja 2012, 22:25
autor: reserved
Szeregowy_Równoległy pisze:Ale gdyby jechały przez Zamkowy, to byłoby lepiej.
Z pewnością.
: 17 maja 2012, 22:29
autor: MichalJ
pawcio pisze:Ja jedyne, co mogę dostać, to przepustkę na wjazd na teren UW od Oboźnej, na Krakowskie nam nie dają

.
Ale ktoś jednak przez tą bramę od Krakowskiego tam wjeżdża. I to raczej nie nielegalnie.
Oczywiście, że tak. Ale nie wiem, kto, w ogóle z Hożej to słabo widać, co się na głównym kampusie dzieje.

: 17 maja 2012, 22:32
autor: pawcio
MichalJ pisze:w ogóle z Hożej to słabo widać, co się na głównym kampusie dzieje.
Czego to na tej fizyce nie wymyślą! Dowolnie łamliwe i giętkie fale świetlne, by móc widzieć z Hożej, co się dzieje na Krakowskim Przedmieściu. Rozumiem, że widać słabo, bo to dopiero początek prac?