KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

105 R6
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2006, 23:28

Post autor: 105 R6 » 09 lut 2009, 1:58

by nie byc na bródnie na plusie?Q!
tv Polonia oddzial Warszawa i nie ma mocnych

hs
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:44

Post autor: hs » 09 lut 2009, 18:51

Fikander pisze:Trochę chyba przeszacowujesz ten czas - Radosław-Aspekt to jest +/- 12 minut, wielokrotnie sprawdzane; w to wchodzi stanie zazwyczaj przy Włościańskiej i Reymonta.
Podawałem czas w relacji Reymonta-Dw. Gdański. Sprawdzałem wielokrotnie, średnio ok. 17 minut, z zegarkiem w ręku.
Fikander pisze:Aaaha, a dla Piaseczna najbliższą i najbardziej naturalną stacją jest Imielin, w związku z czym należy skierować tam 709/727?
Akurat ja przed blisko 2 lata korzystałem z połączenia Łagiewnicka-Bielany via metro i często zdarzało mi się wybierać 715 zamiast 709/727 (do tych dwóch po prostu nie sposób się było wcisnąć) - czasowo wychodziło to samo, nawet 715 bywało szybciej (mniej korków). Nie sugeruję oczywiście zmiany trasy 709/727, ale...
A co do placu Wilsona, to tu nic nie trzeba zmieniać, od lat jest i pozostanie naturalną stacją dla ciągu Broniewskiego, więc analogia nieco chybiona.
pozdrawiam
hs

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 12 lut 2009, 21:13

W imię zachęcenia do komunikacji od soboty pogarsza się rozkład 114 :-) Brawo, brawo... Teraz już jestem pewien, że jak tylko będzie mnie stać, będę jeździł wszędzie autem.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 12 lut 2009, 21:34

JacekM pisze:W imię zachęcenia do komunikacji od soboty pogarsza się rozkład 114
Taki scenariusz był do przewidzenia :idea:
ZTM po raz kolejny popisal sie swoja beznadziejnością :-"

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 12 lut 2009, 21:38

Już bez przesady. Podcięto trochę rozkład rano, i późnym wieczorem od ok. 22 w weekendy. Jakoś wielkich tłumów w tych godzinach na pewno nie było (szczególnie po 22).
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 12 lut 2009, 21:41

Frencher pisze:Już bez przesady. Podcięto trochę rozkład rano, i późnym wieczorem od ok. 22 w weekendy. Jakoś wielkich tłumów w tych godzinach na pewno nie było (szczególnie po 22).
Zasady Chlopie zasady, za chwile podetna we wczesniejszych godzinach, a zaraz potem w DP (-X

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 12 lut 2009, 21:48

Frencher pisze:Już bez przesady. Podcięto trochę rozkład rano, i późnym wieczorem od ok. 22 w weekendy. Jakoś wielkich tłumów w tych godzinach na pewno nie było (szczególnie po 22).
Nie no oczywiście, po 20 pewnie by się znalazły miejsca siedzące, więc wg Ciebie i wtedy powinno być co 30 minut? ](*,) To jest jawne zniechęcanie do korzystania z komunikacji publicznej...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 12 lut 2009, 21:54

Rano nie został pocięty. Pewne kursy pojawiają się w dalszym odcinku trasy. Jest częściej niż obecnie...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 12 lut 2009, 22:05

Lukasz436 pisze:Rano nie został pocięty. Pewne kursy pojawiają się w dalszym odcinku trasy. Jest częściej niż obecnie...
Rano ucięto od strony Bielan 3 kursy.
Podejrzewam, że zmiany mają charakter kosmetyczny, związany z czasem pracy kierowców (na to wskazuje ucinanie tych pojedynczych kursów) - pewnie brygady przekraczały czas pracy, i nie dało ich się podzielić na 2 zmiany.

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 22:07 ]
JacekM pisze:
Frencher pisze:Już bez przesady. Podcięto trochę rozkład rano, i późnym wieczorem od ok. 22 w weekendy. Jakoś wielkich tłumów w tych godzinach na pewno nie było (szczególnie po 22).
Nie no oczywiście, po 20 pewnie by się znalazły miejsca siedzące, więc wg Ciebie i wtedy powinno być co 30 minut? ](*,) To jest jawne zniechęcanie do korzystania z komunikacji publicznej...
Co 30 minut to 114 będzie jeździć od 22.
Ponadto w dni wolne jak na linie, która nie stanowi jedynego dojazdu do miejsc przez które kursuje, to kurs po 22 co 30 minut to nie jest źle. Inni mają jedną linię do domu, kursującą rzadziej, i żyją.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 12 lut 2009, 22:13

Co 30 minut to 114 będzie jeździć od 22.
Ponadto w dni wolne jak na linie, która nie stanowi jedynego dojazdu do miejsc przez które kursuje, to kurs po 22 co 30 minut to nie jest źle. Inni mają jedną linię do domu, kursującą rzadziej, i żyją.
Słuchaj, może kaczki mają malutkie mózgi, ale powinieneś jednak załapać, że jest to znaczne pogorszenie oferty, i to nie dla jakiegoś pipidówa tylko sporych osiedli. I teraz w zasadzie jest jedyną linią, po wycięciu 121 i 132 oraz zagmatwaniu 103.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2009, 23:13

Kryterium "nie stanowi jedynego dojazdu" jest głupie jak hałda węgla. Powiem więcej, niech ona będzie JEDYNYM dojazdem, ale niech jeździ CZĘŚCIEJ. Widzę, że już zaczęło się strzyżenie dowozówek, he he he. No, ale skoro rządzi w ZTM Miłośnik Zachowywania Relacji i Liczby Linii Na Tabliczkach, to czego oczekiwać.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 12 lut 2009, 23:29

Nawet jeśli te cięcia są spowodowane kłopotami z przewoźnikami (braki kierowców), to linia, jaką do tego celu wybrano... Tak czy inaczej, myślę, że niedługo będą jeszcze większe cięcia, bo spore wyłączenia tramwajowe się szykują, a co za tym idzie - linie zastępcze, a jakoś nie sądzę, by przewoźnicy zgodzili się na znaczące podwyższenie planu.

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 12 lut 2009, 23:30

JacekM pisze:W imię zachęcenia do komunikacji od soboty pogarsza się rozkład 114 :-) Brawo, brawo... Teraz już jestem pewien, że jak tylko będzie mnie stać, będę jeździł wszędzie autem.
Ja Cię bardzo przepraszam, Jacku, ale wymazaniu ulega jeden kurs w DS wieczorem i dwa poranne... Dodano jeden kurs poranny w DP, który co 12 zmienia w co 10 o 6:00
IMHO szkodliwe jest odjęcie tylko tego kursu wieczornego, bo rano i tak każdy wychodzi na konkretną godzinę, zwłaszcza w DS.
Wiesz, mnie by do użycia samochodu bardziej zmuszała koordynacja 2 i 28, ale jak ktoś chce siać propoagandę a la Fakt, to ją zasieje jak Ty teraz.
Glonojad pisze:Kryterium "nie stanowi jedynego dojazdu" jest głupie jak hałda węgla. Powiem więcej, niech ona będzie JEDYNYM dojazdem, ale niech jeździ CZĘŚCIEJ. Widzę, że już zaczęło się strzyżenie dowozówek, he he he. No, ale skoro rządzi w ZTM Miłośnik Zachowywania Relacji i Liczby Linii Na Tabliczkach, to czego oczekiwać.
Jak ja uwielbiam jak ktoś bredzi nie zajrzawszy nawet w nowe rozkłady...

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 12 lut 2009, 23:35

desert_eag pisze:Ja Cię bardzo przepraszam, Jacku, ale wymazaniu ulega jeden kurs w DS wieczorem i dwa poranne...
Fakt pozostaje faktem, że było co 20 minut wieczorem, a jest co pół godziny. Oczywiście na Broniewskiego są też tramwaje, ale tak samo na Aspekcie, więc można zacząć podcinać 116. ;-)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27449
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 lut 2009, 23:35

Przecież od 'podcięcia' 116 zaczęto.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

ODPOWIEDZ