Bemowo-Wola-Bielany, czyli od 155 przez 122 po 180

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 kwie 2009, 21:14

Linia 197 ruszyłaby zaś z Gwiaździstej Podleśną, Marymoncką, al. Zjednoczenia, Jarzębskiego i Galla Anonima (lepsze połączenie os. Piaski ze stacją metra Stare Bielany), a dalej do nowych osiedli na Bemowie wzdłuż ul. Obrońców Tobruku, Księcia Bolesława, nowy wiadukt na ul. Księcia Janusza i przez Koło na Wolę.
Czy to "lepsze połączenie" ma szansę kursować częściej niż obecne wcielenie 197 :?: Czy wiadomo już gdzie na Woli owa linia będzie miała pętlę :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 21 kwie 2009, 21:55

R-11 Kleszczowa pisze:Czy wiadomo już gdzie na Woli owa linia będzie miała pętle :?:
Ile tych pętli będzie mieć?;>
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 kwie 2009, 22:12

Trzy warianty trasy plus skrócone "f".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 21 kwie 2009, 23:32

no nie do końca bo jeszcze ma byc wariant wydłużony z podjazdem na Odolany w celu zapewnienia postulowanej relacji Gniewkowska - metro na Bielanach

BPNMSP
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 kwie 2009, 23:42

Osobiście chętnie bym widział tą linię na Jana Kazimierza :roll: Postój koło Mormonów i potem pętelka przez Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Sowińskiego. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż wysyłanie 197 na Cmentarz Wolski :-$
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 0:03

Ciekawe, ale nie dla kierowców...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 0:05

Tzn. :?: Cmentarz Wolski zaoferuje im taką samą toi-toikę jaką mieliby na Redutowej (no chyba, że dłuuuugie postoje pozwoliłyby na spacerek do Fortu Wola). Chyba, że chodzi o infrastrukturę przystankową :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2009, 0:46

Zaraz, gdzie na Redutowej?

Rzecz druga: jeżeli posłać coś takiego Ciołka i Redutową, to prosi się o skrócenie i może podbicie 129. Mało tego, 155 też powinno moim zdaniem wylecieć, ta linia się zmumifikowała za życia. A z kolei szkoda było puścić tamtędy linię bez styku ze 129.

Może więc jednak ten Cm. Wolski? A może Karolin? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 kwie 2009, 7:45

Bastian pisze: Mało tego, 155 też powinno moim zdaniem wylecieć, ta linia się zmumifikowała za życia.
"Każda dzielnica potrzebuje linii socjalnej".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 kwie 2009, 9:38

tylko czy 155 sie zmumifikowała czy dostała "pomocną dłoń" żeby tak się stało ....

129 podbijać? eee, bez przesady
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 11:08

Bastian pisze: Rzecz druga: jeżeli posłać coś takiego Ciołka i Redutową, to prosi się o skrócenie i może podbicie 129. Mało tego, 155 też powinno moim zdaniem wylecieć, ta linia się zmumifikowała za życia. A z kolei szkoda było puścić tamtędy linię bez styku ze 129.
mariow pisze: tylko czy 155 sie zmumifikowała czy dostała "pomocną dłoń" żeby tak się stało ....


129 podbijać? eee, bez przesady
Podbijać. Jestem chyba praktycznie jedyną osobę, która uważa, że jest to potrzebne :] 129 można śmiało podbić (na początek) do 20/20/20//20 - naprawdę tej linii to nie zaszkodzi. Szkoda, że póki co nie można jej wyprostować.

Bastian pisze:Zaraz, gdzie na Redutowej?
Zaproponowałem przystanek krańcowy koło Mormonów. ZP Reduta Wolska.
Bastian pisze: Może więc jednak ten Cm. Wolski? A może Karolin? :-k
Broń Boże! Na Karolin jeździ obecnie 155 i - nawet w weekendy - ma żenujące zapełnienie. Relację Połczyńska - Karolin może z powodzeniem realizować samo 713. Gdyby nie Powiśle to 155 - niestety - już dawno mogłoby przestać kursować (na Grzybowskiej mocniejsze 151).

Cmentarz Wolski też nie jest atrakcyjny. Tam nie ma nic co mogłoby wygenerować zadowalający potok w kierunku Redutowej i Koła.

Reasumując uważam, że układ - 129 wzmocnione na Młynów, 197 (rzecz jasna częściej niż obecnie) do Redutowej + pętla przez Jana Kazimierza, 159 na Znaną oraz zrobienie "czegoś" ze 155 i 151 może dać dobrze pracujący układ w tej części miasta.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

altar
Posty: 884
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:48
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: altar » 22 kwie 2009, 11:26

R-11 Kleszczowa pisze:zrobienie "czegoś" ze 155 i 151 może dać dobrze pracujący układ w tej części miasta.
Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się wyciągnięcie 105 od Świętokrzyskiej po trasie 155 na Torwar, a 151 wygięte ... - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater - Twarda - Grzybowska - ...
Wilanowski miłośnik KM i zakładu R-1.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 kwie 2009, 11:28

a czemu chcesz 159 z Koła zabierac? niech sobie tam bedzie - jest od zawsze i raczej bym je tam pozostawił
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 kwie 2009, 11:31

^^^ To wymyślił Bastian - uważam to za bardzo słusznie rozwiązanie ;-)
altar pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:zrobienie "czegoś" ze 155 i 151 może dać dobrze pracujący układ w tej części miasta.
Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się wyciągnięcie 105 od Świętokrzyskiej po trasie 155 na Torwar, a 151 wygięte ... - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater - Twarda - Grzybowska - ...
Po co tak wyginać 151 :?: Niech leci Marszałkowską i dowozi ciąg Grzybowskiej do stacji :mewa: Świętokrzyska. Co do 105 i 155 - Twój pomysł nie zastąpi 155 na Dobrej i Solcu, a o te rejony chodziło mi przede wszystkim.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 kwie 2009, 11:33

a 155 nie moze na Znaną wrócic?
PURA VIDA!

Zablokowany