Supernowoczesne pociągi do obsługi linii Warszawa - Łódź

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 01 kwie 2010, 10:36

Przepisy wymyślono mając do dyspozycji tylko EP09?
Czy może nawet tego nie mieli?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 01 kwie 2010, 10:41

To ja wiem, kwestia ich uporu i tupania nóżką, że "zmian nie będzie", a uzasadnienie na tyle humorystyczne, że można uznać za żart primaaprilisowy... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 kwie 2010, 13:27

Maszynista może się zagadać z pomocnikiem i razem mogą nie zauważyć sygnału - można wysnuć taki, równie bzdurny, kontrargument.
noidea

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 02 kwie 2010, 19:49

Przepisy wymyślono mając do dyspozycji tylko EP09?
Wymyślano je kiedy jeździły parowozy i nawet taka obsługa nie widziała, że kogoś po drodze zabili.
Maszynista może się zagadać z pomocnikiem i razem mogą nie zauważyć sygnału - można wysnuć taki, równie bzdurny, kontrargument.
Jest jeszcze ciekawiej, badania na zachodzi wykazały iż bezpieczniej jest gdy w kabinie znajduje się tylko jedna osoba. Maszynista baczniej obserwuje szlak.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 kwie 2010, 21:45

zofey pisze:Przepisy wymyślono mając do dyspozycji tylko EP09?
Czy może nawet tego nie mieli?
A może to właśnie tak było? W końcu PN na skrajnię taboru tramwajowego powstała przez skopiowanie obrysu stopiątki, nie uwzględniając wagonów przegubowych, a nawet 13N (!)...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 03 kwie 2010, 20:40

zofey pisze:Przepisy wymyślono mając do dyspozycji tylko EP09?
Czy może nawet tego nie mieli?

Zanim wyprodukowano EP09 były już przystosowane do V max=160km/h loki serii EP 05, oraz przystosowane do V=140km/h loki EP08
Więc wcale Ci co wymyślali przepisy nie musieli mieć EP09 ( nawiasem mówiąc projekt EP09 powstał pod koniec lat 70 - wdrożone je jednak do produkcji na dobre dopiero na początku lat 90).
W tej chwili na sieci PKP jeżdżą loki które są przystosowane do szybkości V=230km/h i mimo wszystko w PL mają dopuszczenie tylko do V=160km/h.
Powód - brak odpowiednich urządzeń zabezpieczających. Powyżej 160km/h SHP zaczyna ,,wariować''- raz działa , a raz nie. Zresztą - tak na marginesie- SHP i czuwak nie gwarantują że pociąg nie przejedzie semafora z sygnałem S1.
Co do samego przepisu - pamięta ktoś z was wielką głodówkę maszynistów ze Związku Zawodowego Maszynistów na Centralnym pod wodzą p. Zaborowskiego na początku lat 90?
Właśnie wtedy jednym z postulatów głodujących była jazda dwuosobowa przy szybkości powyżej V=130km/h. Powodem był strach przed zwolnieniami - jak co poniektórzy mogą pamiętać na początku lat 90 ( lata 90-93 ) na kolei drastycznie spadła praca przewozowa i zaczął się robić nadmiar m.in maszynistów. Po prostu ówczesne władze PKP spełniły postulat protestujących maszynistów.
Tylko że teraz nie ma odważnego który by ten przepis zlikwidował- a nawet jak się znajdzie to pewnie ,,za nisko'' siedzi w Min Infrastruktury. A pewien Vice Minister ma poważniejsze sprawy na głowie ( m.in jak uwalić IR) niż zajmować się zmianą przepisów
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ