KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 12 lut 2009, 23:36

desert_eag pisze:Ja Cię bardzo przepraszam, Jacku, ale wymazaniu ulega jeden kurs w DS wieczorem i dwa poranne... Dodano jeden kurs poranny w DP, który co 12 zmienia w co 10 o 6:00
IMHO szkodliwe jest odjęcie tylko tego kursu wieczornego, bo rano i tak każdy wychodzi na konkretną godzinę, zwłaszcza w DS.
Wiesz, mnie by do użycia samochodu bardziej zmuszała koordynacja 2 i 28, ale jak ktoś chce siać propoagandę a la Fakt, to ją zasieje jak Ty teraz.
Jasne, przez pięć kolejnych cięć też to zminimalizujesz, a potem się obudzimy z "dowozówką" o rozkładzie agonalnego 520 na Bielanach. A koordynację 2-28 przemilczałem, zresztą to akurat się poprawi. I obawiam się, że to będzie początek końca 114, ale to tylko moje teorie spiskowe O-)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 lut 2009, 23:39

Parę kursów w DS rzeczywiście poleciało, co mnie wcale nie cieszy, ale z tym strzyżeniem to bym nie przesadzał. W rozkładzie widzę w stronę Bródna (kursów w DP/DS) MUZEALNA 104/74 -> 104/68 i DURACZA 99/70 -> 100/69, zaś w stronę Młocin BAZYLIAŃSKA 99/71 -> 100/68 i KWITNĄCA 105/74 -> 104/67.

[ Dodano: 2009-02-12, 23:40 ]
JacekM pisze:I obawiam się, że to będzie początek końca 114
Na pewno nie. Tej relacji nie da się niczym zastąpić. Chyba, że tramwajem na Krasińskiego.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 lut 2009, 23:56

desert_eag pisze:
Glonojad pisze:Kryterium "nie stanowi jedynego dojazdu" jest głupie jak hałda węgla. Powiem więcej, niech ona będzie JEDYNYM dojazdem, ale niech jeździ CZĘŚCIEJ. Widzę, że już zaczęło się strzyżenie dowozówek, he he he. No, ale skoro rządzi w ZTM Miłośnik Zachowywania Relacji i Liczby Linii Na Tabliczkach, to czego oczekiwać.
Jak ja uwielbiam jak ktoś bredzi nie zajrzawszy nawet w nowe rozkłady...
Mówisz o sobie? Bo ja w rozkłady akurat spojrzałem i czekanie na "dowozówkę" pół godziny o 10 czy 11 wieczorem w styczniową sobotę mnie nie bawi, ale może innych rzeczy od atrakcyjności komunikacji oczekujemy.

I nie liczą się tu wyłącznie godziny odjazdów z Pl. Wilsona, wszak dowóz z/do metra to niejedyna rola tego autobusu.

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 23:59 ]
Bastian pisze:Parę kursów w DS rzeczywiście poleciało, co mnie wcale nie cieszy, ale z tym strzyżeniem to bym nie przesadzał.
Napisałem strzyżenie, to 1 stopień - następne to podgalanie, golenie, skalpowanie a wreszcie trepanacja :p.

Miejmy nadzieję, że to tylko drobna racjonalizacja. Ale szczytowe rozkłady tramwajów zracjonalizowane od 2 lat wiszą :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 13 lut 2009, 0:12

Glonojad pisze:[...]i czekanie na "dowozówkę" pół godziny o 10 czy 11 wieczorem w styczniową sobotę mnie nie bawi, ale może innych rzeczy od atrakcyjności komunikacji oczekujemy.
Toć napisałem, że wycięcie tego jednego, jedynego kursu jest szkodliwe. Nie powinno to nastąpić. Ale taki raban z tego powodu? Z drugiej strony jeśli nie podniesiesz rabanu, to kto wie, może wezmą całą łapę....

[ Dodano: Pią 13 Lut, 2009 00:15 ]
JacekM pisze:[...] ale to tylko moje teorie spiskowe O-)
Jeśli 114 kiedykolwiek osiągnie częstotliwość rzędu 15/20/30 to masz u mnie piwo. Nawet dwa.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 13 lut 2009, 0:20

desert_eag pisze:
Glonojad pisze:[...]i czekanie na "dowozówkę" pół godziny o 10 czy 11 wieczorem w styczniową sobotę mnie nie bawi, ale może innych rzeczy od atrakcyjności komunikacji oczekujemy.
Toć napisałem, że wycięcie tego jednego, jedynego kursu jest szkodliwe. Nie powinno to nastąpić. Ale taki raban z tego powodu? Z drugiej strony jeśli nie podniesiesz rabanu, to kto wie, może wezmą całą łapę...
no i właśnie o to chodzi!
dowozówka do metra jeżdżąca co 30min wtedy, kiedy ono kursuje co 7-10min? to co to za dowozówka?
noidea

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 13 lut 2009, 0:28

Adam G. pisze:dowozówka do metra jeżdżąca co 30min wtedy, kiedy ono kursuje co 7-10min? to co to za dowozówka?
Hmmm, wyprostować w końcu to 103 bezużyteczne na Powązkach i skoordynować o 22 i 23. Bo te puste przeguby na Młocinach też bolą... No tak, ale na Bródno nic nie pojedzie...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lut 2009, 8:17

desert_eag pisze:
Glonojad pisze:[...]i czekanie na "dowozówkę" pół godziny o 10 czy 11 wieczorem w styczniową sobotę mnie nie bawi, ale może innych rzeczy od atrakcyjności komunikacji oczekujemy.
Toć napisałem, że wycięcie tego jednego, jedynego kursu jest szkodliwe. Nie powinno to nastąpić. Ale taki raban z tego powodu? Z drugiej strony jeśli nie podniesiesz rabanu, to kto wie, może wezmą całą łapę....
Niestety, wiele linii silnych na początku po cichutku osłabiono* i mój poziom zaufania w tej sprawie jest wyjątkowo niski. Zwłaszcza, że wierchuszka ZTM znana jest z zamiłowania do zachowywania relacji kosztem częstotliwości i dotyczy to także wierchuszki przyniesionej w plecaku przez dyrektora Rutę.

* - 159+359, 174+192, 403+503 (+513), 116...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 13 lut 2009, 8:18

Ciekawe, czy cięcia 114 są spowodowane czasem pracy kierowców, czy chcą zaoszczędzić autobusy, żeby puścić je gdzie indziej?
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 13 lut 2009, 9:39

Jeszcze troszke potną 114 i w koncu ponownie powitamy 520 na Broniewskiego :D

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 13 lut 2009, 10:11

Racją jest że obecne 114 powinno kursować z taką częstotliwością jak obecne 192 lub jak węgierska dowozówka z metra o numerze 85: http://www.bkv.hu/busz/85.html

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 lut 2009, 10:33

Domino2001 pisze:Ciekawe, czy cięcia 114 są spowodowane czasem pracy kierowców, czy chcą zaoszczędzić autobusy, żeby puścić je gdzie indziej?
Chyba ani to, ani to. Kwestia wozokilometrów. Jest ich określona ilość w skali roku, i jak teraz je znacząco przekroczymy, to w grudniu nie będzie czym jeździć. Dlatego spadły te najbardziej puste kursy, choć zgadzam się, że akurat tej linii nie powinno się ruszać...
Glonojad pisze:Zwłaszcza, że wierchuszka ZTM znana jest z zamiłowania do zachowywania relacji kosztem częstotliwości i dotyczy to także wierchuszki przyniesionej w plecaku przez dyrektora Rutę.
Na szczęście to nie wierchuszka robi rozkłady... :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lut 2009, 12:40

Ale wierchuszka decyduje o liczbie brygad i możliwości wycięcia jakieś kundla, z którego wozy możnaby zdjąć...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 13 lut 2009, 12:54

114 nie będzie cięte, spokojnie. :-$

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 13 lut 2009, 13:45

Jarek pisze:114 nie będzie cięte, spokojnie. :-$
Ale nie powiesz że rozkład powinien być podobny do rozkładu linii 179, 192. Co 30 minut po 22 to trochę kiepsko jak na dowozówke. Tak bynajmniej ja sadzę.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 lut 2009, 14:06

Glonojad pisze:Ale wierchuszka decyduje o liczbie brygad
Nie. Przynajmniej nie na bieżąco.
Lukasz436 pisze:Co 30 minut po 22 to trochę kiepsko jak na dowozówke.
Zgoda. Niektórzy do rozkładów pewnych linii nie powinni się w ogóle dotykać... :/
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ