KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 17 lut 2009, 20:38

Adam G. pisze:bleah, jak czytam te kretyńskie argumentacje ludzi to mi się niedobrze robi!
faktycznie, na bielanach z komunikacją wcale nie jest lepiej niż było przed otwarciem metra , wiele rzeczy mi się nie podoba, lecz jednak by coś osiągnąć, należałoby argumentować z sensem. no ale fakt - to brzmi medialnie, że stare babcie straciły bezpośredni dojazd do szpitala i na cmentarz.
Hmm, no ale czego Ty byś chciał? Liczy się tylko szybki dojazd do/z pracy i szkoły? Są też inne grupy docelowe, które jeżdżą właśnie do szpitali, na bazary, na cmentarz, do urzędu, do klubu bilardowego, na pogaduchy do Jadzi... i nie są to tylko nasze kochane moherki.
GW pisze:Radny Waldemar Kamiński powiedział, że dostał dużo skarg z powodu wycofania 103 z ul. Przybyszewskiego (teraz kursuje al. Zjednoczenia).
A ja się wcale nie dziwię, że są skargi. I jeśli już chcecie argumentów:
103 przestało po części spełniać funkcje lokalne na Bielanach po zrobieniu z niego dowozówki do metra. Lokalne funkcje, nie ukrywajmy, polegały na wszelkiej maści ruchu handlowym oraz szkolnym i był to ruch dający dobre zapełnienie tych solówek od rana, poprzez międzyszczyt, aż do szczytu B. Wieczorami faktycznie, świeciło to cudo pustkami. Straciła na tym Żeromskiego, która straciła połączenia z bazarkami i innymi PHU...
I nawet jeśli chcecie nadać 103 trasę inną, bo, dajmy na to, najlepiej się do tego nadaje, to musicie pamiętać, że stratę poniosła duża część pasażerów i winniście im jakiś substytut choćby w postaci maratonowych midików w godzinach 7:00-18:00?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lut 2009, 20:52

selsa pisze:Najbardziej optymalna trasa to od Krasińskiego: Broniewskiego - Jarzębskiego - Al. Zjednoczenia (w tym roku wszystkie spr urzędowe będzie można załatwić w nowym ratuszu a nie na Przybyszewskiego) - Marymoncka - Przy Agorze - Kasprowicza - M. Młociny.
Odradzam stanowczo jakiekolwiek manewry wyrzucające tę linię z wolumenu.
Dwóch bielaniaków, dwa zdania. Dobrze, że tylko dwa :P

I sami widzicie - jak tu wszystkim dogodzić? Jak tak dalej pójdzie, a stanowisko dzielnicy się nie zmieni (a mógłbym postawić dolary przeciwko orzechom, że się nie zmieni), to tylko patrzeć bielańskiego odpowiednika 202... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 17 lut 2009, 21:00

Bastian pisze:Jak tak dalej pójdzie, a stanowisko dzielnicy się nie zmieni (a mógłbym postawić dolary przeciwko orzechom, że się nie zmieni), to tylko patrzeć bielańskiego odpowiednika 202... :roll:
No i git. Trzeba jakoś załatać indolencję ZTM-u. Stawiam te orzechy i chętnie się ich pozbędę.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:10

selsa pisze: Nie mogę patrzeć jak obecnie marnuje się na Powązkach- absolutny dramat. Mam nadzieję, że ta dyskusja przyniesie jakieś owoce bo nie pamiętam bardziej spektakularnego zepsucia dobrej linii..
Przecież ZTM zapewne robił pomiary i miała byc strzałem w 10 :spoko:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lut 2009, 21:15

jacek pisze:Przecież ZTM zapewne robił pomiary i miała byc strzałem w 10 :spoko:
Żadne strzały w dziesiątkę. Po prostu trzeba było zapewnić jakieś skomunikowanie Powązek z Broniewskiego w sytuacji, gdy przestały się tam zatrzymywać 186 i 197.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:17

Bastian pisze:
jacek pisze:Przecież ZTM zapewne robił pomiary i miała byc strzałem w 10 :spoko:
Żadne strzały w dziesiątkę. Po prostu trzeba było zapewnić jakieś skomunikowanie Powązek z Broniewskiego w sytuacji, gdy przestały się tam zatrzymywać 186 i 197.
Dokladnie, ale jakoś to nie zaskoczyło i jak byly robione te pomiary (przed, czy po wycofaniu 186 i 197 z tego ZP)?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lut 2009, 21:25

Pomiary czego? Braku skomunikowania? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:32

Bastian pisze:Pomiary czego? Braku skomunikowania? :-s
No właśnie pomiary czego?, robił ZTM, że wykombinowal skierowanie 103 przez Powązki :-k
Dlaczego w momencie zamkniecia przystankow dla 186 i 197, natychmiast nie zmieniono trasy 197, aby kursowala zamiast 103 w tym rejonie :idea:

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 17 lut 2009, 21:32

Bastian pisze: Żadne strzały w dziesiątkę. Po prostu trzeba było zapewnić jakieś skomunikowanie Powązek z Broniewskiego w sytuacji, gdy przestały się tam zatrzymywać 186 i 197.
A może 103 wywalić z Powązek ( i przedłuzyć do cmentarza na wólce ) , a w zamian zawinąć tam 122 . :-k
I tak jest zakręcone na Bielanach jak baranie rogi .
Ciekaw jestem jak jest z wykorzystaniem 122 na Bielanach na nowej trasie :?:
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 lut 2009, 21:33

Bastian pisze:
jacek pisze:Przecież ZTM zapewne robił pomiary i miała byc strzałem w 10 :spoko:
Żadne strzały w dziesiątkę. Po prostu trzeba było zapewnić jakieś skomunikowanie Powązek z Broniewskiego w sytuacji, gdy przestały się tam zatrzymywać 186 i 197.
Mam wrażenie, że owe linie już się tam zatrzymywać nie będą :-k Wydaje mi się, że zjazd z obecnej trasy na Powązkowską nie zostanie przywrócony...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:34

R-11 Kleszczowa pisze:
Bastian pisze: Żadne strzały w dziesiątkę. Po prostu trzeba było zapewnić jakieś skomunikowanie Powązek z Broniewskiego w sytuacji, gdy przestały się tam zatrzymywać 186 i 197.
Mam wrażenie, że owe linie już się tam zatrzymywać nie będą :-k Wydaje mi się, że zjazd z obecnej trasy na Powązkowską nie zostanie przywrócony...
No 197 to napewno, skoro ma wrescie pojechać Tatarska

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lut 2009, 21:39

jacek pisze:No 197 to napewno, skoro ma wrescie pojechać Tatarska
W takim przypadku załatwi ono sprawę tego skomunikowania.

I żadnego 122! Ta linia znakomicie odżyła po wycofaniu z Przasnyskiej, po co to psuć? Wolę mieć popsute jedne 103, niż więcej linii. Mało tego, wolę mieć pustki na południowym odcinku 103, ale nie psuć niczego innego.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:41

Bastian pisze: takim przypadku załatwi ono sprawę tego skomunikowania.
Jaka jest na to szansa, ze 197 zmieni wrescie trase i pojedzie Tatarska?
Bastian pisze:I żadnego 122! Ta linia znakomicie odżyła po wycofaniu z Przasnyskiej, po co to psuć? Wolę mieć popsute jedne 103, niż więcej linii. Mało tego, wolę mieć pustki na południowym odcinku 103, ale nie psuć niczego innego.
Ciekawe jak wytłumaczysz to "skuterom", na nastepnym spotkaniu :D

slav
Posty: 233
Rejestracja: 04 lip 2007, 14:20

Post autor: slav » 17 lut 2009, 21:51

jacek pisze:Jaka jest na to szansa, ze 197 zmieni wrescie trase i pojedzie Tatarska?
Żadna. Nie ma dalej możliwości dojazdu do Płockiej.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 lut 2009, 21:52

slav pisze:
jacek pisze:Jaka jest na to szansa, ze 197 zmieni wrescie trase i pojedzie Tatarska?
Żadna. Nie ma dalej możliwości dojazdu do Płockiej.
O ile pamietam, to mozna tam zrobic jakiegos oberka?

ODPOWIEDZ