O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 26 lip 2015, 22:44

Moim zdaniem sprawdzalność tego co jest na vagonwebie jest na poziomie 90-95% - warto o tym pamiętać i traktować jako dużą pomoc, ale nie wyrocznię :)
noidea

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 26 lip 2015, 23:05

Dzięki :)

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 27 lip 2015, 0:03

Była już dyskusja o tym, że nie potrzeba żadnego schematu do sprawdzania, które miejsce jest przy oknie.

A jedynka w TLK to najczęściej gwarancja przedziału dla siebie, nawet w Sienkiewiczu z Kielc, gdzie jedynki są całe 4 przedziały (no, dwójek też nie ma dużo więcej).
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lip 2015, 6:54

Z tą gwarancją bym uważał - wspaniały system rezerwacyjny tak ma, że w Polonii dostałem miejsce jako piąty z kolei pasażer w przedziale i to od strony korytarza (bo od okna wg systemu "nie było"), a dwa sąsiednie były puste. Tak, w jedynce.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Mae
(Furniszczur)
Posty: 105
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mae » 27 lip 2015, 7:35

Łukasz pisze:Była już dyskusja o tym, że nie potrzeba żadnego schematu do sprawdzania, które miejsce jest przy oknie.
Jednak łatwiej jest zerknąć na odpowiedni schemat niż uczyć się na pamięć końcówek numerów... Z resztą mało kto niezwiązany z koleją choćby wie, że te cyfry mają znaczenie, a co dopiero je pamięta.
Glonojad pisze:Z tą gwarancją bym uważał - wspaniały system rezerwacyjny tak ma, że w Polonii dostałem miejsce jako piąty z kolei pasażer w przedziale i to od strony korytarza (bo od okna wg systemu "nie było"), a dwa sąsiednie były puste. Tak, w jedynce.
Wygląda na to, że tamte dwa przedziały były z jakiegoś powodu wyłączone z rezerwacji.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 27 lip 2015, 12:53

Zawsze mogło być też tak, że ktoś kto wykupił tamte miejsca zrezygnował z podróży.

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 27 lip 2015, 18:25

Zwykły wagon zamiast business? Ale nie wiem, czy w Polonii jeździły kiedyś business.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lip 2015, 20:17

Dwa przedziały? W pozostałych były pojedyncze osoby, mój był JEDYNYM z tak obłożoną rezerwacją. Sorry, to chyba wycieczka kolejarzy z podróży zrezygnowała...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 27 lip 2015, 21:15

Niekoniecznie kolejarzy, w sumie u mojego brata w firmie dość często (praktycznie każdy pon i czw) jeżdżą w duże kilka osób,
to do Katowic, to do Poznania, to gdzieś, zawsze 1kl. - pewnie jest więcej takich firm...
ŁK

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 27 lip 2015, 22:21

Polonia? Kurde, gdybyś wracał z Austrii, to byś miał sympatyczne karteczki z diagramu miejsc przy numerach miejsc na przedziale. Mi zawsze trochę szkoda, że nie ma tego w PL - kiedy wracam Sobieskim/Polonią przez Czechy to się bardzo przydaje, bo widać, które miejsca na jakim odcinku są zajęte i co mądrzejsi Czesi wiedzą, gdzie siadać i gdzie będzie wolne/gdzie ktoś się dosiądzie. No ale u nas w kraju niedasie :(
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 27 lip 2015, 22:44

W BWE też przyjeżdżają z Berlina - kiedyś to u nas było też chyba.

Ale nie wiem, jak to się odbywa, jak bilet się kupuje na pociąg z Centralnego 5 minut przed odjazdem, a on wyjechał z Gdyni 4 godziny temu.
ŁK

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 lip 2015, 23:09

Polska obsługa pociągów czym prędzej te karteczki usuwa, właściwie nie wiem dlaczego i po co.

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 27 lip 2015, 23:18

Bo jak sie nie dokłada nowych to informacja jest zła (mozna kupić bilet w Poznaniu itp.).


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
ŁK

Asesino
Posty: 179
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:01

Post autor: Asesino » 29 lip 2015, 20:17

Glonojad pisze:Z tą gwarancją bym uważał - wspaniały system rezerwacyjny tak ma, że w Polonii dostałem miejsce jako piąty z kolei pasażer w przedziale i to od strony korytarza (bo od okna wg systemu "nie było"), a dwa sąsiednie były puste. Tak, w jedynce.
Mogłeś nie przejąć się numerem miejsca na bilecie i wbić do tamtych pustych przedziałów :) Ja tak zawsze robię, jak dostaję miejscówkę - siadam tam, gdzie akurat mi wygodnie / jest mało ludzi i jest wolne miejsce i najwyżej bez gadania opuszczam miejsce jak trafi się jego właściciel. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby kontroler czepił się, że siedzę nie na moim miejscu.

W dyskusji przedziałowe vs. bezprzedziałowe jestem za przedziałowymi i szkoda, że takie wagony wychodzą z mody. Będzie mi brakowało wychodzenia na korytarz w celu rozprostowania nóg (w bez przedziałowym jakoś tak głupio między ludźmi z każdej strony) i przede wszystkim stania w otwartym oknie z idealnym przewiewem (klima się nie umywa).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 lip 2015, 21:43

Generalnie podróż spędziłem w restauracyjnym z Sułtanem Maroka we własnej osobie, ale tak, ostatnie pół godziny spędziłem w wolnym przedziale. Szanse na to, że ktoś by wsiadł tam na CMK wielkie nie były :p

Tym niemniej chodziło mi raczej o pokazanie niezwykłej kulawości tego nieszczęsnego systemu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ